داستان زنی که خواهرش را به آتش کشید!

سجادپور| زن شیشه ای که متهم به توطئه برای کشتن خواهر بزرگترش در مشهد و آتش زدن جسد او بود، در جلسه بازپرسی ابعاد جدیدی از پرونده «جسد سوخته» را فاش کرد.

دقایقی از بامداد سی ام خطر نگذشته بود که عابران در فضای سبز حاشیه خیابان ارشاد 1.12 با شعله های آتش نابسامان مواجه شدند. در این هنگام دو رهگذر به تصور اینکه زباله در حال سوختن است به سمت شعله های آتش رفتند که ناگهان میخکوب شدند.

آنها با چشمانی حیرت زده جسد در حال سوختن زنی رها شده را در لبه یک آپارتمان مشاهده کردند. لحظاتی بعد با اعلام این حادثه به پلیس 110، بلافاصله گشت های کلانتری سناباد مشهد به دستور سرگرد محمد باکر بهرازفر (رئیس پلیس آگاهی) راهی محل کشف شدند و نیروهای آتش نشانی نیز وارد عملیات شدند.

پس از خاموش کردن شعله های تقلب توسط آتش نشانان، مشخص شد “جسد شعله ور” متعلق به زنی 60 تا 65 ساله است که قسمت های زیادی از بدنش سوخته بود اما همچنان صورت و بخشی از روبندش روی آن افتاده بود.زمین. ، شناسایی شده است.

دقایقی بعد ماموران انتظامی در محل جنایت قتل عمد را به قاضی ویژه اعلام کردند و با حضور قاضی محمود عارفی راد در خیابان ارشاد، دادگاه های تخصصی یک شبه آغاز شد. در بررسی های میدانی مشخص شد زن میانسال در جایی دیگر کشته شده و سپس عامل یا عاملان جنازه وی را به محل برده و به آتش کشیدند.

با توجه به اهمیت موضوع و به دستور قاضی شعبه ۲۱۱ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، عکسی از جسد سوخته مقتول در صفحه حوادث روزنامه خراسان منتشر شد و تحقیقات ویژه کارآگاهان ادامه داشت.

  قیمت خودروهای سایپا ، پراید و تیبا امروز پنجشنبه 29 مهر 1400

چند روز بعد یکی از اهالی شهرستان بوینور با دیدن عکس مقتول در روزنامه خراسان با پلیس آگاهی تماس گرفت و هویت وی را فاش کرد. به این ترتیب تحقیقات وارد مرحله جدیدی شد و کارآگاهان آگاهی اطلاعاتی را به محل سکونت مهین معروف به سیمین (مقتول) درز کردند، اما بررسی ها نشان داد دو شب قبل از کشف جسد، منزل خواهر وی در خیابان آیت الله عبادی مهمان بوده است.

با این سرنخ های مهم، عملیات کارآگاه با ورود به منزل میزبان (خواهر مقتول) بلافاصله با دستورات محرمانه منشی دادگاه ادامه یافت.

با پیدا شدن بقایای حوله و نوار چسبی که دور سر مقتول پیچیده شده بود، مشخص شد که جنایت در همان خانه رخ داده است، بنابراین خواهر کوچکتر مقتول به نام معصومه توسط کارآگاهان دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

زن 45 ساله که به شدت به مواد مخدر صنعتی مانند شیشه اعتیاد دارد وانمود می کند که از خواهرش بی خبر است و مدت ها پیش از او جدا شده است! اما وقتی با مدارک مستند مواجه شد، مجبور شد اعتراف کند و اعتراف کند که خواهر 63 ساله اش را کشته است.

او می گوید: معتاد به مواد مخدر صنعتی بودم و درآمد شوهرم کفاف زندگی او را نمی داد، زیرا با زن دیگری ازدواج کرده بود و باید مخارج من را می پرداخت. از طرفی خواهرم سیمین بعد از فوت همسرش حقوق ماهیانه داشت و وضع مالی خوبی هم داشت که حتی هزینه تحصیل دخترم را در دانشگاه پرداخت می کرد اما خواهرم تمام پولش را خودش خرج می کرد.

  فال حافظ ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

مظنونین

او به تازگی با مرد جوانی آشنا شده بود و با او ازدواج موقت کرده بود و به همین دلیل برای این جوان پول زیادی خرج کرد. و من از این بابت خیلی ناراحت شدم! افکار شیطانی مرا ادامه داد، تعجب کردم که چرا به اندازه خواهرم برای آن جوان غریبه به من پول نمی دهد!

بنابراین وقتی به خانه من آمد، به او توصیه کردم که پول بیشتری به من بدهد! اما او ساکت بود. اعصابم را از دست دادم و او را در خواب خفه کردم.

بعد دست و پاهایش را باندپیچی کردم اما نتوانستم بدنش را جدا کنم. بعد از این ماجرا با مادر و برادرم که نزدیک خانه من هستند تماس گرفتم! به آنها گفتم خواهرم را کشته‌ام و اگر کمکم نمی‌کردند جسد را تکه تکه می‌کردم و در سطل زباله می‌اندازم!

دقایقی بعد برادر کوچکم و مادر 80 ساله ام رسیدند و با تاکسی اینترنتی پراید جسد را به سمت خیابان ارشاد رساندیم. در آنجا یک ظرف 4 لیتری بنزین روی جسد خواهرم ریختم و در کنار محوطه سرسبز آن را آتش زدم اما چند روز بعد دستگیر شدم و …

در پی اعترافات زن 45 ساله بلافاصله بازپرسان جنایی به دستور قاضی عارفی راد وارد عمل شده و برادر و مادر متهم قتل را دستگیر کردند. تحقیقات تخصصی مبنی بر اینکه معصومه (متهم به قتل) ابعاد جدیدی از این جنایت را فاش کرده است همچنان ادامه دارد.

وی که در بازجویی قاضی ویژه قتل عمد حضور داشت به توطئه عمد اشاره کرد و گفت: من و برادرم علی با هم قصد قتل را داشتیم چون می خواستیم اموالش را ببریم. او یک آپارتمان در گلبهار داشت و مالک زمین هم بود و می خواستیم ملکش را بگیریم تا پول دیگران را ندهد.

  ما نباید با دست خود جوانان و زنان ایرانی را آزار دهیم

علی (دیگر متهم پرونده) پس از شنیدن اعترافات خواهرش چاره ای جز گفتن حقیقت نداشت به همین دلیل با حضور در برابر قاضی عارفی راد صراحتاً به نقش خود در این جنایت هولناک اعتراف کرد و گفت: ما با برنامه ریزی قتلی را انجام داده ایم. خواهرم: «و با نقشه مهمانی او را به خانه خواهرم بردیم.

من هم آن شب از یکی از دوستانم قرص خواب آور گرفتم و به خواهرم دادم تا نوشابه خواهر بزرگترم را بریزد تا بتواند به راحتی از ما گواهی بگیرد تا اموالش را رشد دهد، اما شب جنایتم در خانه خود و من نزد مادرم بودم که «معصومه» تماس گرفت و خبر فوت «سیمین» را داد.

مادرم نیز از ترس همراه من آمد اما هیچ کاری نکرد و فقط به انتقال جسد به خیابان ارشاد کمک کرد و معصومه (متهم اصلی پرونده) اعتراف کرد که با گذاشتن کلاه بر دهان خواهرش را خفه کرده است. او مدعی است: دست و پای خواهرم توسط مرد دیگری که امشب در خانه ما بود با چسب نواری بسته شد!

به همین دلیل تحقیقات در خصوص پرونده «جسد سوخته» با دستور قضایی کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی ادامه دارد.

منبع: روزنامه خراسان

دیدگاهتان را بنویسید