داستان اولین عکاس حیات وحش و دوستی غیرمنتظره او با روزولت

فرادید| در سال 1909، دو گروه جداگانه از گردشگران حیات وحش آفریقایی با قایق به فاصله چند روز وارد مومباسا، کنیا شدند.

به گزارش فراد، یک گروه بسیار بزرگ بود که توسط رئیس جمهور ماجراجوی ایالات متحده تدی روزولت رهبری می شد و گروه دیگر فقط از دو مرد تشکیل می شد که توسط عکاس جوانی به نام چری کوئرتون که اهل یورکشایر بود و علاقه زیادی به عکاسی از پرندگان داشت رهبری می شد.

رئیس جمهور و پسرش در طول سفر چند ماهه خود، 17 شیر، 11 فیل، 20 کرگدن، 9 زرافه، 19 گورخر و بیش از 400 پرنده آبی، کفتار و دیگر حیوانات بزرگ را به همراه هزاران پرنده و حیوانات کوچکتر کشتند. .

داستان اولین عکاس حیات وحش جهان و ملاقات با روزولت در کنیا

گاوی که کرتون و برادرش برای عکس گرفتن در آن پنهان شده بودند.

در عوض، کوارتون، اولین مرد در جهان که با دوربین به جای تپانچه شکار کرد، برای دفاع از خود تنها یک حیوان را کشت.

این دو مرد از دو دنیای اجتماعی متفاوت می آیند و دیدگاه های بسیار متفاوتی در مورد اهمیت حیات وحش داشتند. روزولت کشتار حیوانات را اینگونه توجیه کرد که در علم و آموزش پیشرفت می کند و کیوارتون مخالف شکار حیوانات برای «غذا» نیست، اما می گوید که به خاطر عشق به حیات وحش از آنها عکس گرفته است.

داستان اولین عکاس حیات وحش جهان و ملاقات با روزولت در کنیا
اما هنگامی که این دو مرد در بوته های وحشی کنیا ملاقات کردند، دوستی غیرمنتظره ای به وجود آمد. پرزیدنت روزولت تا حدودی به کوئرتون اجازه داد تا عکسی منحصربفرد از خود که در کنار یکی از شکارچیان غرق شده نشسته است، بگیرد.

  خواص عنصر پیاز برای درمان بیماری ها

تصویر کوئرتن از روزولت کیفیت خوبی نداشت، اما درآمدی که او به دست آورد به اندازه ای بود که به همراه برادرش ریچارد یک استودیوی فیلمسازی در لندن راه اندازی کرد و در آنجا اولین مستند حیات وحش جهان را تولید کرد.

داستان اولین عکاس حیات وحش جهان و ملاقات با روزولت در کنیا

سلف کوارتن در عکاسی طبیعت در نمایشگاه کوچکی در لندن در اواخر این ماه به نمایش گذاشته خواهد شد که شامل 37 اثر “منقرض” او، از جمله عکس های شیر، پلنگ، کرگدن و دیگر حیوانات بزرگ است. گذشته را یکی از نوادگانش، اوی بلامر، روی یک میز قدیمی نشان خواهد داد.

نوه کوئرتون همچنین یک فیلم 30 دقیقه ای پیدا کرد که کرکرتون در آفریقا ساخت و اکنون در موسسه فیلم بریتانیا نگهداری می شود.

کرتن روزولت را “دوست عزیز” می خواند، اما در عین حال روزولت “وحشتناک” است.

او بعداً نوشت: «حداقل کاری که می توان برای از بین بردن هر چیزی زیبا و جذاب انجام داد، جنایت علیه نسل های آینده است… متأسفانه، این جنایتی است که همه ما در آن شریک هستیم».

من به عنوان یک طبیعت شناس، با چنین انزجاری به شکار بیهوده نگاه می کنم… صدایم را با تمام قدرت در برابر تخریب های شریرانه و نفرت انگیزی که شکار برای سرگرمی حیوانات بزرگ ایجاد می کند، بلند می کنم.
به گفته بلامر، کوئرتن بسیار جلوتر از زمان خود بود و به عنوان چهره های مدرنی مانند دیوید آتنبورو از طبیعت دفاع می کرد.

او می گوید: «علاقه او برای ثبت حیات وحش جهان از طریق عکاسی منحصر به زمان اوست. او آفریقا را به عنوان یک زمین بازی برای حیوانات به تصویر کشید، نه مکانی برای شکارچیان.

  گفتگوی وزیر خارجه قطر با بلینکن درباره برجام

داستان اولین عکاس حیات وحش جهان و ملاقات با روزولت در کنیا

کرتون و برادرش ریچارد در دهه 1890 جعبه‌ای ارزان خریدند و اولین عکس‌هایی که از لانه‌های پرندگان و تخم‌های آنها در جهان ثبت شده است، از عکس‌های آنهاست.

آنها بعداً دوربین‌های شیشه‌ای با صفحه بزرگ کلودیو را خریدند، اما این دوربین‌ها فاقد لنزهای زوم یا شاترهای پرسرعت بودند و مجبور بودند برای خود مخفیگاه‌های عجیبی بسازند و تا حد امکان به محل مورد نظر نزدیک شوند.

یکی از تصمیمات آنها این بود که از یک راننده تاکسی بخواهند یک گاو توخالی بزرگ برای آنها تهیه کند. سپس گاو را در دشت قرار دادند و داخل آن گرفته شد و از سوراخ سر حیوان عکس گرفت.

راه حل های دیگر عبارتند از: توده ای از نی و علف های متحرک، که ریچارد معمولاً در آن پنهان می شد. گوسفندی که شکمش با اتاقک پنوماتیک پر شده بود. سنگ های مصنوعی؛ تنه درختان مصنوعی و ماسک صورت.

این دو برادر با هم ریسک های بزرگی را انجام دادند. آنها با طناب از صخره های مرتفع مشرف به دریا بالا و پایین می رفتند. آنها ساعت ها در کنار رودخانه ها ایستادند. آنها تمام شب را تا صبح بیدار ماندند و از بلندترین درختان بالا رفتند تا از لانه های پرنده عکاسی و عکاسی کنند.

داستان اولین عکاس حیات وحش و دوستی غیرمنتظره او با روزولت
جان بووایس، نویسنده زندگی نامه کویرتون، می گوید: «جهانی که گیلاس در آن زندگی می کرد درگیر شکار، کشتن و ماندن حیوانات برای نمایش یا جمع آوری مجموعه بود.

گیلاس در میل خود به عکاسی از حیوانات در محیط طبیعی دست نخورده آنها بسیار منحصر به فرد بود. او بیشتر طبیعت دوست بود تا جانورشناس و بیشتر جنگجو بود تا معلم. “هدف او این نبود که فیلمی از دانشمندی به دانشمند دیگر تولید کند… اما کار او جایگزینی برای شکار پول های کلان بود.”

  همه چیز در مورد ثبت نام مسکن دولتی برای مجردها

Cherry Querten بعدها یک عکاس نظامی شد و در سال 1940 درگذشت.

او نوشت: «اگر مردم از طریق کتاب‌ها، عکس‌ها و فیلم‌های من بتوانند شناخت وسیع‌تری از خلقت حیوانات به دست آورند و در نتیجه همدلی عمیق‌تری با این موجودات نشان دهند، خوشحال خواهم شد.

منبع: گاردین
ترجمه: سایت فرادید

دیدگاهتان را بنویسید