داروی دیابت، درمان بیماری قلبی

بر اساس یک مطالعه جدید از دانشگاه East Anglia در بریتانیا، این دارو که معمولا برای بیماران دیابتی استفاده می شود، ممکن است عمدتا برای بیماران مبتلا به نارسایی قلبی مفید باشد و درمان آنها را تغییر دهد.

بر اساس این گزارش، اکثر تحقیقات اولیه نشان داده اند که “مهارکننده های سدیم همزمان II” (SGLT 2) می توانند به نیمی از بیماران قلبی کمک کنند. یعنی آن دسته از بیمارانی که “کسری جهشی کاهش یافته” دارند. اما یافته‌های جدید نشان می‌دهد که این دارو ممکن است برای همه بیماران مبتلا به نارسایی قلبی، از جمله بیماران مبتلا به نارسایی قلبی نوع دوم به نام «کسری جهش حفاظتی» مفید باشد.

برای سال‌ها، هیچ دارویی برای درمان بیماران مبتلا به نارسایی قلبی نوع 2 – آن دسته از بیماران مبتلا به نارسایی قلبی با جهش حفظ‌شده وجود نداشت. این نوع نارسایی قلبی نیز پزشکان را شگفت زده کرد. چون هیچ دارویی جواب نداد.

اکنون محققان دریافته‌اند که «مهارکننده‌های SGLT 2» که قبلاً در دیابتی‌ها استفاده می‌شد ممکن است برای بیماران مبتلا به نارسایی قلبی مفید باشد – حتی کسانی که کمبود جهش حفظ شده دارند.

نارسایی قلبی وضعیتی است که در آن قلب خون را به خوبی پمپ نمی کند یا به خوبی پر نمی شود، در نتیجه قلب قادر به حرکت خون در بدن نیست. این وضعیت می تواند علائمی مانند تنگی نفس و خستگی ایجاد کند.

دو نوع نارسایی قلبی وجود دارد: 1- نارسایی قلبی با کسر جهشی کاهش یافته و 2- نارسایی قلبی حفظ شده با کسر جهشی.

در نارسایی قلبی با کسر جهشی کاهش یافته، قلب بسیار ضعیف است. وقتی عضله قلب پمپاژ می کند، به خوبی منقبض نمی شود. این نوع نارسایی قلبی نارسایی سیستولیک قلب نیز نامیده می شود.

  آغاز تولید دو محصول جدید در خودرو ایران خر خراسان

اما در نارسایی قلبی با کسر جهشی حفظ شده، قلب بسیار سفت است. هنگامی که عضله قلب پمپاژ می کند، به خوبی استراحت نمی کند (منبسط نمی شود) و از خون پر نمی شود. همچنین در نارسایی قلبی با کسر جهشی حفظ شده، اگرچه قلب خون را به خوبی پمپ می‌کند، اما اکسیژن برای همه قسمت‌های بدن کافی نیست. به این نوع نارسایی قلبی، نارسایی دیاستولیک قلب نیز گفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید