داروی جدید موفق برای کاهش وزن

Thierspatide یک بار در هفته تزریق می شود و بر روی دو هورمون طبیعی تأثیر می گذارد که به مغز کمک می کند احساس سیری کند. اثر این پزشکی می تواند اندازه عمل باشد کاهش وزن موثر باشد.

دکتر Anya Yasterbov، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه ییل گفت: “حدود 9 نفر از هر 10 نفر در این مطالعه وزن کم کردند و میانگین کاهش وزن برای بالاترین دوز 22.5٪ بود که قبلاً ندیده بودیم.”

“این نتایج یک گام مهم رو به جلو در توسعه گزینه های درمانی بالقوه موثر برای افراد مبتلا به این بیماری است چاقی E.”

مطالعه جدید بر روی افراد چاق اما بدون دیابت متمرکز شده است. نتایج نشان می دهد که آنها حتی بیشتر از مطالعات دیابت که منجر به تایید این دارو شد، وزن کم کرده اند.

برای این مطالعه 72 هفته ای، بیش از 2500 بزرگسال انجام دادند اضافه وزن یا افراد چاق هر هفته 5، 10 یا 15 میلی گرم از دارو یا دارونما جدید دریافت می کردند. این مطالعه نشان داد که میانگین کاهش وزن برای بالاترین دوز حدود 23.5 کیلوگرم بود. افرادی که دوز 10 میلی گرمی مصرف کردند به طور متوسط ​​حدود 22 کیلوگرم وزن کم کردند و افراد گروه 5 میلی گرم حدود 15 کیلوگرم وزن کم کردند. در مقابل، افرادی که دارونما دریافت کردند کمی بیش از 2.5 کیلوگرم وزن کم کردند.

این مطالعه نشان داد که تقریباً تمام افرادی که این دارو را مصرف کردند، در سطح قند خون، فشار خون و کلسترول بهبود یافتند.

یاستربوف گفت: شایع ترین عوارض جانبی تهوع، اسهال و یبوست بود که عموماً خفیف تا متوسط ​​بودند.

  7 نشانه که مو در مورد سلامتی می گوید

وی افزود: در حال حاضر داروهای کنترل وزن بسیار خوبی داریم، اما میزان کاهش وزن به دلیل این دارو بسیار بیشتر از سایر داروها است. کاهش وزن به رایج ترین روش های جراحی چاقی نیز نزدیک است.

داروی جدید موفق برای کاهش وزن

درمان چاقی به نام semovlutide (Wegovy) که سال گذشته تایید شد، باعث کاهش وزن حدود 15 درصد می شود. این دارو پپتید شبه گلوکاگون انسانی (GLP-1) را هدف قرار می دهد، اما داروی جدید GLP-1 و پلی پپتید انسولینوتروپیک وابسته به گلوکز (GIP) را مورد هدف قرار می دهد که باعث می شود حتی موثرتر به نظر برسد.

سایر داروهای تایید شده در دهه گذشته به طور متوسط ​​بین 10 تا 15 درصد کاهش وزن ایجاد می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید