دادگاه در حال رسیدگی به خسارات ناشی از شهادت سردار سلیمانی / قاضی پورمریدی: تاکنون 80 پرونده تشکیل شده است.

دادگاه رسیدگی به پرونده مطالبه خسارت مادی، معنوی و کیفری ناشی از شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

دادگاه در حال رسیدگی به خسارات ناشی از شهادت سردار سلیمانی / قاضی پورمریدی: تاکنون 80 پرونده تشکیل شده است.

بر اساس گزارش ها زمان اخبار به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ جلسه رسیدگی به پرونده خسارات مادی، معنوی و کیفری ناشی از شهادت سردار شهید حاج حاجسم سلیمانی به ریاست قاضی پورمریدی در شعبه 55 دادگاه عمومی و حقوقی تهران برگزار شد. .

قاضی پورمریدی در ابتدای جلسه گفت: موضوع دادگاه رسیدگی به درخواست تجدیدنظر 80 پرونده با تجدیدنظرخواهی 2575 نفر از سراسر کشور به وکالت از 42 شخص حقیقی و حقوقی از متهمان این پرونده است. متهمان این پرونده ترامپ، پمپئو، وزارت خزانه‌داری آمریکا و سایرینی هستند که در قتل سلیمانی، طارمی، شهروز مظفری و پورجعفری نقش داشتند.

قاضی گفت: قتل سردار شهید سلیمانی از دو بعد کیفری و حقوقی قابل پیگیری است. شعبه ما با توجه به اینکه شعبه حقوقی روابط بین الملل تهران هستیم و این دادگاه صلاحیت جهانی دعاوی حقوقی جهانی را دارد، از منظر حقوقی به این موضوع می پردازد.

به گفته قاضی پورمریدی تاکنون 80 فقره دادخواست تشکیل شده است و روزانه درخواست های زیادی از اقشار مختلف مردم و خانواده های شهدا و ایثارگران مدافع حرم دریافت می شود و این پرونده ها در حال تشکیل است.

رئیس دادگاه عمومی شعبه 55 تهران گفت: 25 میلیون ایرانی از شهید حاج قاسم سلیمانی محروم شده اند و همه ایرانیان فرصت دارند به شعبه 55 دادگاه تهران که صلاحیت جهانی رسیدگی به پرونده های خارجی را دارد، دادخواست بدهند. دولت ها.”

قاضی پورمریدی گفت: این افراد بابت ضرر و زیان ناشی از ارتکاب جرم و خسارت مادی و معنوی شکایت کرده اند که جنبه کیفری پرونده نیز در دیوان بین المللی دادگستری تهران در حال رسیدگی است و هم اکنون خارج از صلاحیت دیوان است.

  هشت میلیارد نفر در ماه می توانند به مدت 100000 سال نفس بکشند

رئیس شعبه 55 دادگاه عمومی دادگستری تهران با بیان اینکه بحث حقوقی پرونده از دو منظر قابل ردیابی است، گفت: چه کسانی از این موضوع متحمل خسارت مادی و معنوی شده اند.

افراد عادی نیز می توانند به عنوان ذینفع شکایت کنند

به گفته قاضی، مردم عادی نیز می توانند شکایت کنند و خسارت مادی، معنوی و کیفری ناشی از قتل سردار شهید سلیمانی را مطالبه کنند. این موضوع قبلاً در قوانین ما قید نشده بود، اما قانون صلاحیت جمهوری اسلامی ایران به دعاوی علیه دولت های خارجی مصوب 1374 و آئین نامه آن مصوب 1374 می پردازد.

قاضی پورمریدی گفت: طبق ماده 1 و بند 5 آیین دادرسی، شعبه 55 به دعاوی علیه دولت های خارجی اختصاص دارد و تنها شعبه دارای صلاحیت جهانی است و از سوی دیگر صلاحیت دولت برای رسیدگی به دادخواست ها در این زمینه است. او را دارد.

به گفته قاضی، مواد 6 و 1 قانون قضایی جمهوری اسلامی صلاحیت رسیدگی به دعاوی علیه دولت های خارجی را تفکیک می کند و اگر شخصی بر سر خسارت قانونی اختلاف داشته باشد باید از بازماندگان یا ورثه علت یا بستگان باشد. شاهد حادثه.

قاضی پورمریدی گفت: این قانون مترقی و مناسب است و در دنیا سابقه دارد. اگر این قانون در سال 1995 در فرانسه تصویب شده و دادگاه های آن کشور در مورد آن حکم می کنند، در آمریکا نیز طبق قوانین آن کشور چندین پرونده برای شخص مسئول اتخاذ و رسیدگی می شود. این اولین جلسه است و درخواست ها در رابطه با اقدامات متهمان قتل شهید سلیمانی بررسی می شود.

  افراط گرایان داخلی خدایان اختلاف هستند

سپس روح الله سلاجه وکیل تعدادی از شاکیان برخاست و گفت: دادخواست را از طرف موکلانم از استان کرمان به دادگاه می خوانم.

وی ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا و تعدادی از مقامات و نهادهای آمریکایی را متهمان این پرونده توصیف کرد و گفت: قانون صلاحیت دادگاه های جمهوری اسلامی ایران در سال 1390 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. .

وی افزود: در سال 2016، قانون تمدید شده مبارزه با تروریسم دولت آمریکا مصوب 1989، قانون اقدامات تروریستی ادونتیست آمریکا علیه نقض حقوق بشر مصوب 2017، قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم مصوب 2017 و ایران اقدامات متناسب و متقابل برای اجرای قانون برجام برای حل این اختلافات ایجاد شد.

اظهارات اولین وکیل پرونده غرامت شهادت سردار سلیمانی

سپس روح الله سلاجه وکیل تعدادی از شاکیان برخاست و گفت: دادخواست را از طرف موکلانم از استان کرمان به دادگاه می خوانم.

وی ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا و تعدادی از مقامات و نهادهای آمریکایی را متهمان این پرونده توصیف کرد و گفت: قانون صلاحیت دادگاه های جمهوری اسلامی ایران در سال 1390 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. .

وی افزود: در سال 2016، قانون تمدید شده مبارزه با تروریسم دولت آمریکا در سال 1989 به تصویب رسید. اختلافات

وکیل دوم پرونده: حضور سرلشکر حاج قاسم سلیمانی در عراق به دعوت کشور میزبان بوده است.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین احمد بهارلو، وکیل تعدادی از شاکیان در قم گفت:

بهارلو ادامه داد: ریاست محترم دیوان در تاریخ 12 دی ماه 1396 مصادف با 13 دی ماه 1396 سرلشکر حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابوالمهدی المهند المهندس معاون شعبی به همراه با هشت ایرانی و عراقی دیگر در نزدیکی فرودگاه عراق در عراق طی یک عملیات تروریستی یک زن مورد هدف پهپاد آمریکایی قرار گرفت و کشته شد.

  اعمال والدین چه تأثیری بر فرزندان دارد؟

وی افزود: رئیس محترم دادگاه سرلشکر حاج قاسم سلیمانی به دعوت کشور میزبان و از طرف جمهوری اسلامی ایران در عراق حضور دارند و با پدیده شوم تروریسم مقابله کرده اند.

بهارلو ادامه داد: ساعاتی پس از ترور سردار قاسم سلیمانی، وزارت دفاع آمریکا مسئولیت این ترور را بر عهده گرفت و در بیانیه ای اعلام کرد که این عملیات توسط ارتش آمریکا به دستور دولت ترامپ رئیس جمهور آمریکا انجام شده است. متعاقباً دولت ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با طرح اتهامات بی اساس علیه سردار قاسم سلیمانی سعی در توجیه و مشروعیت بخشیدن به این اقدام تروریستی داشت.

تکمیل ..

دیدگاهتان را بنویسید