خودکشی پولدار در کلانتری ورشکست شد!

در آخرین لحظه که دید همه درها به رویش بسته است، تصمیم تلخی گرفت. سرمایه داری که تا همین اواخر در رفاه زندگی می کرد، اما یک اشتباه به قیمت جانش تمام شد. سرمایه خود را از دست داد و 15 میلیارد تن بدهی داشت. راهی نبود.

تمام درها را به روی خود بست. نمی دانست چه کند. تا امروز به طور اتفاقی یکی از طلبکارانش را در خیابان دید. طلبکاری که از او 3 میلیارد تن طلب کرده است. وام دهنده هرگز حدس نمی زد که چند دقیقه بعد چه اتفاقی می افتد. مرد ورشکسته به کلانتری رفت و دفترش را برای مادام العمر درست جلوی در بست.

ماجرا از این قرار بود که چند روز پیش مرد جوانی به یکی از کلانتری های تهران منتقل شد. این مرد سه میلیارد تومان به شاکی بدهکار بود و شاکی توانست حکم جلب بگیرد. پلیس او را دستگیر و مرد 35 ساله را بازداشت کرد.

ساعت 10 صبح بود که او را بازداشت کردند. متهم دقیقا یک ساعت بعد به مأموران اعلام کرد که حالش بد است و درد شدید قلبی دارد. او را به بیمارستان منتقل کردند. اما مرد جوان با وجود تلاش پزشکان جان خود را از دست داد.

بازداشت یک مظنون

تحقیقات درباره علت مشکوک مرگ این مرد آغاز شده است. در ابتدا مقامات فکر می کردند که او دچار حمله قلبی شده است. اما پزشکی قانونی علت مرگ را خوردن قرص برنج اعلام کرده است. این امر باعث شد تا کارآگاهان به مرگ مشکوک شده و تحقیقات بیشتری را انجام دهند.

  هواشناسی ایران امروز 8 آذر 1400

همزمان موضوع به میثم حسین پور قاضی شعبه چهارم دادگاه کیفری صوفیه اعلام و به دستور وی دوربین های مدار بسته پلیس بازرسی شد. تصاویر دوربین ها نشان می دهد که متهم هنگام ورود به کلانتری از شاکی یک لیوان نوشیدنی می گیرد و آن را می خورد. به همین دلیل ماموران به شاکی مشکوک شده و وی را دستگیر کردند.

او به پلیس گفت: نمی دانم چرا این مرد جان خود را از دست داد. مدت ها بود از او پول خواسته بودم اما پس نداد. پس رفتم و حکم بازداشت را گرفتم. روز گذشته او را در خیابان دیدم و گفتم یا پولم را بده یا دستگیرت می کنم.

خودش می گفت با هم برویم کلانتری چون پولی برای پول ندارد. قبول کردم و با هم به کلانتری رفتیم. درست جلوی کلانتری از من خواست که به او آب بدهم. من هم به او آب دادم و با هم وارد کلانتری شدیم. من دیگر نمی دانم چرا این اتفاق برای او افتاد.

با این اظهارات دوربین های مداربسته به دستور بازپرس مجددا مورد بررسی دقیق تری قرار گرفت. این بار تصاویر دوربین قربانی را نشان می دهد که قرصی از جیب خود در می آورد و زمانی که آب را از شاکی می گیرد آن را می خورد. پس معلوم شد که این مرد خودش به استقبال مرگ اختیاری رفته است. با روشن شدن موضوع، مظنون نیز آزاد شد.

رکود بعد از بدهی میلیاردی

خانواده مرد جوان در جریان تحقیقات به پلیس گفتند: حبیب مرد ثروتمندی بود. او در ساخت و ساز ساختمان ها کار می کرد. زن و بچه داشت. تا همین اواخر تمام سرمایه اش را داد و تمام زمین را خرید. می خواست کار ساختمانی کند.

  مدیر عامل بانک ملی ایران با بزرگان شعر و مراجع تقلید دیدار کرد

او از چند نفر پول گرفت تا برای آنها ملکی بسازد، اما دوستان نابابش پای او نشستند و دستورات اشتباهی به او دادند. در نهایت بیشتر زمین و اموالش مصادره شد. او مجبور شد بقیه را به نصف قیمت بفروشد تا برخی از طلبکارانش را بپردازد.

از سوی دیگر، از آنجایی که سال گذشته زمین و ملک خود را فروخته بود، امسال همه قیمت ها افزایش یافته بود و حبیب به طور کامل بدهکار بود. 15 میلیارد تن به مردم بدهکار بود. به همین دلیل روزش خوب نبود. او افسرده بود. او پولی نداشت که به طلبکارانش بدهد.

زندگی اش زیر و رو شده بود. بنابراین ما فرض می کنیم که او قرص برنج را در جیب خود گذاشته تا بتواند آن را بخورد اگر راهی وجود ندارد. – چون اصلا شرایط روحی خوبی ندارد.

تحقیقات بیشتر درباره این پرونده و روشن شدن زوایای پنهان آن توسط پلیس همچنان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید