خودروی پرنده گواهینامه پرواز دریافت کرد

424103 772 خبر مرکزی

رویای رسیدن به خودروهای پرنده یک گام دیگر نزدیکتر بود، زیرا اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده (FAA) مجوز خلبانی هیبریدی را صادر کرد که می توانست در ارتفاعات با سرعت 160 کیلومتر در ساعت پرواز کند.

Terrafugia مجوز پرواز برای هواپیما Terrafugia Transition خود را از FAA دریافت کرد تا به آن چراغ سبز برای پرواز بدهد.

نسخه پرنده این وسیله نقلیه پرنده در حال حاضر در دسترس خلبانان و آموزشگاه های خلبانی است، اگرچه مجوز استفاده عمومی حدود یک سال طول می کشد، زیرا هنوز باید استانداردهای ایمنی را رعایت کند.

خلبانان این خودروی پرنده می توانند در کمتر از یک دقیقه از حالت پرواز خارج شده و این خودروی پرنده را در فرودگاه ها یا بزرگراه های کوچک فرود آورند. سازنده امیدوار است در سال 2022 مجوز ساخت این خودروی پرنده را برای دو سرنشین دریافت کند.

رانندگان خودروهای پرنده چه گواهینامه ای باید دریافت کنند؟

لازم به ذکر است کسانی که مایل به نشستن پشت این خودروی پرنده هستند هم به گواهینامه رانندگی و هم گواهینامه خلبانی نیاز دارند. این شرکت چینی نسبت به تحویل این خودروی پرنده با بال های جمع شونده که هم در جاده و هم در آسمان قابل استفاده است بسیار خوشبین است.

در ابتدا قرار بود این خودروی پرنده در سال 2015 آماده شود، اما پس از آن به سال 2018 و سپس به سال 2019 موکول شد و اکنون اعلام شده است که در سال 2022 آماده فروش خواهد شد.

کوین کولبرن، مدیر عامل ترافوگیا از تلاش های خستگی ناپذیر تیمش در طول انفجار یک ساله کووید-19 تمجید کرد.

  چری EQ1; خودروی جذاب چینی و جایگزین ام وی ام 110

او گفت: “تیم ما متمرکز ماند، سیستم کیفیت خود را بهبود بخشید، جنبه های مهم طراحی را تکمیل کرد، وسیله نقلیه پرنده را ساخت، 80 روز آزمایش پرواز انجام داد، 150 سند فنی را تحویل داد و ممیزی FAA را با موفقیت پشت سر گذاشت.”

این خودروی پرنده مجهز به موتور 100 اسب بخاری با حداکثر سرعت پرواز 160 کیلومتر در ساعت و برد حدودا 650 کیلومتر در هر پرواز در ارتفاع سه کیلومتری است. موتور پرنده این خودروی پرنده را می توان با بنزین فوق العاده یا 100 لیتر سوخت جت پر کرد، در حالی که پیشرانه آن یک موتور هیبریدی-الکتریکی است.

از دیگر ویژگی های آن می توان به ترمزهای دیسکی هیدرولیک چهار چرخ، دوربین فیبر کربنی سخت و چتر اشاره کرد. وزن این خودرو تقریباً 590 کیلوگرم و طول بال آن حدود هشت متر است. همانطور که گفته شد بال های این خودروی پرنده قابلیت جمع شدن دارد تا بتواند در جاده حرکت کند و به راحتی از پارکینگ نگهداری کند.

این خودروی پرنده با نمونه اولیه خودروهای پرنده ساخته شده توسط اوبر، کتی هاوک، بیمو و دیگران متفاوت است.

قیمت ماشین پرنده چقدر است؟

این خودروی پرنده در سال 2018 حدود 400000 دلار قیمت داشت.ترافوگیا مدل های مختلفی از وسایل نقلیه پرنده تولید می کند، از جمله یک مدل چهار نفره به نام TF-X که یک خودروی الکتریکی هیبریدی با قابلیت برخاستن و فرود عمودی است.

TF-X باید نیمه اتوماتیک با کنترل کامپیوتری باشد. سیستم خودروی این مدل قادر خواهد بود به طور خودکار از ترافیک هوایی، شرایط بد آب و هوا و محدودیت های فضایی جلوگیری کند. Trafogia در سال 2017 توسط شرکت چینی Geely، شرکت مادر ولوو خریداری شد.

  Sweet Bonanza Arşivleri Canlı Rulet Siteleri

دیدگاهتان را بنویسید