خواص و فواید بادام خیسانده / بادام خیس خورده و این همه خواص؟!

پوست بادام حاوی تانن است که از جذب مواد مغذی در بدن جلوگیری می کند و خیساندن بادام باعث جدا شدن پوست می شود، بنابراین دلیل تاکید محققان بر خوردن بادام خیسانده به جای بادام خشک مشخص است.

کاهش فشار خون، جلوگیری از لخته شدن خون با بادام خیسانده

خوردن بادام خیسانده به طور طبیعی آسان تر از خوردن بادام خشک است زیرا آب آن را نرم می کند. بادام خیس شده آنزیم لیپاز را آزاد می کند که چربی را از بین می برد و منیزیم موجود در آن از انسداد رگ های خونی جلوگیری می کند و همچنین با کاهش فشار خون سلامت قلب را تضمین می کند. دلیل تأثیر شگفت انگیز بادام خیسانده در کنترل فشار خون، میزان کم سدیم و پتاسیم زیاد آن است.

حفظ رطوبت و زیبایی پوست با مصرف بادام خیسانده شده

25 گرم بادام خیسانده 75 درصد ویتامین E مورد نیاز پوست را تامین می کند و متعاقبا در حفظ رطوبت، سلامت و در نهایت زیبایی پوست تاثیر بسزایی دارد. مواد مغذی و ویتامین‌های بادام خیس‌شده، از جمله ویتامین‌های A و E، تولید سلول‌های جدید را تحریک می‌کنند و همچنین رنگ پوست را روشن می‌کنند که شادابی بسیار مورد نیاز را برای صورت شما به ارمغان می‌آورد.

مصرف بادام خیسانده زخم ها و آسیب های جزئی پوست را التیام می بخشد و آسیب های پوستی ناشی از نور خورشید را معکوس می کند. فواید و خواص بادام خیس خورده از زمان مصر باستان مورد توجه بشر بوده است تا جایی که گفته می شود کلئوپاترا زیبایی پوست خود را به خواص بادام نسبت داده است.

  پای مرغ و این همه فایده برای بچه ها؟!

طرز تهیه ماسک پوست با بادام خیسانده

ترکیب بادام آسیاب شده با عسل ماسک معجزه آسایی برای ضدعفونی کردن پوست می سازد.

عملکرد ماسک بادام و عسل این است که علاوه بر نرم شدن و لایه برداری پوست، از بروز التهابات آکنه که ناشی از فعالیت باکتری های خاصی است نیز جلوگیری می کند.

خاصیت پروبیوتیکی بادام خیس خورده منجر به رشد باکتری های مفید در دستگاه گوارش می شود که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شما می شود.

بادام خیسانده نیز تاثیر محسوسی در تقویت سیستم مغزی و پیشگیری از بیماری آلزایمر دارد، پس نقش بادام خیسانده را در مبارزه با فراموشی و حفظ سلامت بافت مغز جدی بگیرید.

درمان یبوست شدید با خوردن بادام خیسانده

فیبر موجود در بادام خیسانده شده حرکت روده ها را تسهیل می کند و جذب غذا از آنها را تسریع می کند. ناگفته نماند که بادام خیسانده کمک زیادی به افزایش باکتری های مفید روده می کند که وظیفه آنها تسهیل روند دفع است، بنابراین مصرف آن مطمئناً یبوست را درمان می کند.

کاهش وزن سریع و کاهش وزن فوری با مصرف بادام خیسانده

بادام خیسانده حاوی ویتامین B5 است که متابولیسم بدن را افزایش می دهد و مواد مغذی را به انرژی تبدیل می کند.

هر چه متابولیسم بدن بیشتر باشد، احتمال چاقی کمتر می شود و کاهش وزن و کاهش وزن آسان تر می شود، پس با مصرف بادام خیسانده، تناسب اندام را تضمین کنید.

دلیل دیگری که مهر تاییدی بر لاغری بودن بادام خیسانده می دهد این است که بعد از خوردن بادام به شما احساس سیری می دهد.

  افزایش سود انباشته در افق تامین انرژی توس

بادام خیس خورده را می توان به عنوان صبحانه کامل مصرف کرد و با احساس سیری ناشی از خوردن آن، قطعا اشتهای شما کاهش می یابد.

اگر تصمیم به کاهش وزن و کاهش وزن دارید، با توجه به این توضیحات، بادام خیس خورده را به عنوان یکی از گزینه های اصلی در برنامه غذایی خود در نظر بگیرید.

کاهش قند خون با بادام خیس خورده

شاخص گلیسمی پایین بادام خیس خورده به حفظ سطح طبیعی قند خون کمک می کند و از ابتلا به دیابت جلوگیری می کند.

تقویت استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان با بادام خیس خورده

مصرف بادام خیسانده از پوکی استخوان محافظت می کند و استخوان ها را تقویت می کند، دلیل تاثیر بادام خیسانده در تقویت و پیشگیری از پوکی استخوان، کلسیم موجود در آن است.

خواص بادام خیس خورده در یک نگاه

حرف آخر در مورد خواص و فواید بادام خیسانده این است که اگر بخواهیم به طور خلاصه و مفید بگوییم تنظیم قند خون، تقویت استخوان ها، کاهش وزن سریع و کاهش وزن فوری، درمان یبوست، شادابی و زیبایی پوست تقویت ایمنی بدن , کاهش فشار خون و پیشگیری تضمینی برای جلوگیری از بیماری های قلبی و لخته شدن خون با مصرف بادام خیسانده.

2023-01-04 09:31:50

دیدگاهتان را بنویسید