خواص بی نظیر لیمو که نمی دانستید

یک متخصص گیاهان دارویی گفت: بادرنجبویه مرکبات بسیار مفید و دارای طبع سرد و خشک است که منبع غنی ویتامین C، اسید سیتریک، مس و آهن است و یکی از میوه های مفید برای درمان بیماری ها است. “

لیلا طهماسبی گفت: در صورت مصرف آبلیمو با پوست داخلی بیش از ۷۷ میلی گرم ویتامین C به بدن می رسد که از خواص آن می توان به کمک به درمان سرماخوردگی، سلامت استخوان ها و کاهش کلسترول اشاره کرد.

وی گفت: آب نبات لیمو سرشار از ویتامین C است. باید روزانه مصرف شود.

طهماسبی گفت: بادرنجبویه در سم زدایی بدن و دفع سموم بسیار موثر است و همچنین این میوه می تواند اثرات مضر استرس و آلودگی را خنثی کند و همچنین منبع خوبی از آنتی اکسیدان است که به کاهش التهاب، تنظیم سیستم ایمنی بدن و افزایش مقاومت کمک می کند. به عفونت ها، “او گفت.

این متخصص گیاهان دارویی گفت: ویتامین C موجود در لیمو شیرین با کاهش شدت و شدت علائم سرماخوردگی به بهبود سرماخوردگی کمک می کند و همچنین به آبرسانی بدن پس از ورزش و کاهش گرفتگی عضلات در ورزشکاران کمک می کند.

وی گفت: طبق بسیاری از مطالعات، لیمو شیرین از پوکی استخوان و آرتریت روماتوئید پیشگیری می کند و به سلامت استخوان ها کمک می کند. همچنین به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد باکتریایی از چشم ها در برابر عفونت ها محافظت می کند و از ایجاد آب مروارید جلوگیری می کند.

طهماسبی خاطرنشان کرد: مصرف منظم لیمو باعث رفع خستگی و ضعف بدن می شود و به افزایش انرژی کمک می کند. «حمام کردن با آب می تواند از تعریق زیاد بدن و بوی بد جلوگیری کند. آنها نمی دانند، اما اگر از این مشکل رنج می برید، حتما امتحان کنید.

  درمان چاقی با تکنیک جدید لیزر

این متخصص گیاهان دارویی گفت: آب بادرنجبویه در درمان دیابت موثر است.

وی گفت: آب لیمو سرشار از پتاسیم است و به درمان بیماری های مجاری ادراری مانند التهاب مثانه یا عفونت های ادراری کمک می کند. یکی دیگر از خواص این میوه کمک به کاهش کلسترول و فشار خون است.

طهماسبی بیان کرد: این میوه همچنین می تواند به عنوان کاهش دهنده کلسترول، درمان ترک خوردگی لب، کاهش درد و تورم، زخم معده، رفع التهاب لوزه، درمان یرقان، درمان زردی، مشکلات تنفسی، کمک به هضم، خواص ضد سرطانی، پیشگیری از اسکوربوت باردار مفید باشد. برای رفع یبوست، مفید در آسم، درمان گرمازدگی و کم آبی، دریازدگی، مفید برای سیستم عصبی، کمک به کاهش وزن، تقویت مو، ضد عفونی کننده و ضد باکتری، سم زدایی بدن استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید