خلاصه بازی سوریه 0-3 ایران; تیم ملی یک پله صعود کرد

تیم ملی فوتبال کشورمان در مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی 2022 قطر از ساعت 19:30 شب گذشته (سه شنبه) در ورزشگاه ملک عبدالله دوم اردن به مصاف سوریه رفت و با نتیجه 3 بر صفر پیروز شد. سردار آزمون (33)، احسان حاجوسفی (42 – پنالتی) و علی گلی زاده (89) برای ایران گلزنی کردند تا تیم ملی فوتبال کشورمان یک قدم به جام جهانی 2022 قطر نزدیک شود.

سردار آزمون که اولین گل این دیدار را به ثمر رساند، گل ملی خود را به عدد 39 رساند و علاوه بر شکستن رکورد علی کریمی و قرار گرفتن در کنار جواد نکونام، گل خود را برای سوریه نیز به همراه علی دایی به عدد 4 رساند.

ترکیب سوریه

خالد الحاجی عثمان، امرو میدانی، عمرو جانیات (46 – محمد ریحانی)، عمر السوما، محمود المواس، طائر کروما، احمد الاشکر (72 – محمود مرمر)، خالد کرد اوگلی (46 – محمود آل). -بحر)، فهد الیوسف، محمد الانز و موید الحولی.

ترکیب ایران

امیر عابدزاده، صادق محرمی، احسان حاجوسفی (66 – میلاد سرلک)، شجاع خلیل زاده، سعید عزت اللهی (80 – علایار صیادمنش)، امید نورافکن، احمد نورالهی، وحید امیری، محمدحسینعلی

داور: ما نینگ

نیمه اول

7 دقیقه: ارسال از سمت راست خط دفاعی ایران به سمت دروازه با ضربه سر عمر الصومعه همراه بود اما این ضربه با دخالت مدافعان ایران قدرت و دقت لازم را نداشت تا در اختیار امیر عابدزاده قرار گیرد.

10 دقیقه: یک ضربه ایستگاهی برای ایران شکل می گیرد که با پاس احمد نورالهی به احسان حجوسفی به دروازه سوریه فرستاده شد. اولین ضربه سر توسط کنعانی ها در قالب پاسی که خالد الحاجی در محوطه جریمه شلوغ سردار آزمون و شجاع خلیل زاده پیدا کرد به ثمر رسید اما مدافعان سوریه به سرعت توپ را دفع کردند.

  عکس/ نبش قبر کریم خان زند توسط رضاخان

16 دقیقه: محمود المواس در محوطه جریمه ایران در موقعیتی قرار گرفت که ضربه زمینی او به طرز خطرناکی از میان مدافعان ایران گذشت اما امیر عابدزاده موفق شد توپ را مهار کند.

17 دقیقه: این بار نوبت بازیکنان ایران بود که با پاس وحید امیری از سمت چپ حتی در شرایطی که مدافعان سوری یک سیو ناقص داشتند صاحب موقعیت شوند اما ضربه چکشی احمد نورالهی در اوت به طرز خطرناکی به بیرون رفت و خبری نشد. در هدف قرار دهید

22 دقیقه: علی گلی زاده از سمت راست وارد محوطه جریمه سوریه شد و به سمت دروازه این تیم شوت زد اما غفلت او باعث شد ضربه او در چارچوب دروازه جای بگیرد.

24 دقیقه: در پشت محوطه جریمه سوریه، احمد نوراللهی امید نورافکن را در موقعیت شوت زنی قرار داد که توسط خالد الحاجی، مدافع چپ ایران مهار شد.

دقیقه 33: بازیکنان سوریه قصد داشتند روی دروازه ایران سروصدا کنند اما ریباند محمدحسین کنعانی زادگان و پاس او به وحید امیری این فرصت را به این بازیکن داد که با یک پاس سریع پشت مدافعان سوریه از سردار آزمون عبور کند و این بازیکن توپ را پرتاب کرد. به شبکه. .

دقیقه 35: احمد الشکر که روی پای سعید عزت الله اشتباه فاحشی داشت، توسط داور با کارت زرد جریمه شد.

دقیقه 39: انتقال وحید امیری پس از ضربه خوردن او توسط عمر السوما در محوطه جریمه سوریه متوقف شد که این تصمیم داور برای ادامه بازی بود اما پس از مدتی داور چینی با کمک VAR پنالتی را برای ایران اعلام کرد.

  مشاهیر ایرانی در دوم مرداد به دنیا آمدند

42 دقیقه: احسان حجوسفی پشت نقطه پنالتی ایستاد و با یک ضربه محکم از سمت چپ دروازه ایران را برای دومین بار به ثمر رساند.

44 دقیقه: محمود المواس پشت محوطه جریمه ایران توپ را دریافت کرد که با ضربه سر جسورانه خلیل زاده را فریب داد و ضربه او را روانه دروازه ایران کرد اما توپ از زیر تیر افقی دروازه ایران بیرون آمد تا از این خطر دور شود.

45 دقیقه: سوریه پشت محوطه جریمه ایران یک ضربه ایستگاهی دریافت کرد که ضربه محکم عمر السومه با ضربه سر محمدحسین کنعانی زادگان به کرنر رفت.

3 + 45 دقیقه: احمد نورالهی پس از دریافت توپ از احسان حاجوسفی که در پشت محوطه جریمه توپ را از سردار آزمون دریافت کرد، شروع به شلیک کرد و ضربه او از زمین در مرداد ماه به بیرون رفت.

سوریه - ایران

نیمه دوم

دقیقه 62: اعزام محمد الریحانی به دروازه ایران در شرایطی که می توانست با ضربه به عمر الصومعه تبدیل به موقعیت خطرناکی شود اما پس از ضربه به کتف مهاجم راهی اوت شد.

دقیقه 63: وحید امیری از سمت چپ وارد محوطه جریمه سوریه شد و توپ خوبی را به سردار آزمون برای گلزنی داد اما ضربه این بازیکن در بین انبوه مدافعان سوری نادقیق بود و به بیرون رفت.

دقیقه 69: حمله تیم ایران این بار از سمت راست شکل گرفت که باز هم سردار آزمون در محوطه جریمه توپ را دریافت کرد که این بار ضربه او توسط مدافعان سوریه برگشت داده شد.

70 دقیقه: طراحی یک حمله دیگر روی دروازه سوریه با آخرین ضربه احمد نورالهی از داخل محوطه جریمه همراه بود که در کرنر توسط خالد الحاجی وارد شد.

  خروج ناگهانی 153 شهر از وضعیت قرمز کرونا

دقیقه 74: سردار آزمون از پشت محوطه جریمه یک سانتر برای احمد نورالهی ارسال کرد که این بار شوت محکم و سرکشی را به سمت دروازه بان سوریه زد و راهی کرنر کرد.

دقیقه 78: محمود المواس دوباره پشت محوطه جریمه ایران شوت زد که امیر عابدزاده در دو مرحله موفق شد توپ را مهار کند.

دقیقه 89: علی کولی زاده در محوطه جریمه سوریه صاحب توپ شد که پس از انجام حرکات فنی و شکست دفاعی این تیم به راحتی گل سوم را در دروازه خالد الحاجی به ثمر رساند.

تیم ملی ایران در ششمین دیدار آخرین مرحله مقدماتی جام جهانی 2022، قطر و سوریه را شکست داد تا در یک قدمی صعود به جام جهانی باشد.

تیم ملی فوتبال کشورمان با پیروزی در این دیدار 16 امتیازی شد تا با 5 برد و یک تساوی و بدون شکست همچنان صدرنشین گروه A این رقابت ها باشد. پس از ایران، کره جنوبی با 14 امتیاز در رده دوم و امارات با 6 امتیاز در رده سوم قرار دارند.

تیم ملی فوتبال کشورمان با توجه به 4 بازی باقی مانده و فاصله دو تیم، در صورت پیروزی در یک بازی دیگر و عقب ماندن 10 امتیازی از تیم سوم جدول، برای صعود به جام جهانی 2022 قطر تصمیم می گیرد. تیم ملی فوتبال کشورمان در روزهای 7 و 9 بهمن ماه در تهران به ترتیب به مصاف عراق و امارات می رود که می تواند صعود خود به تهران را جشن بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید