خطر از سوی ایرج طهماسب و کودک جدی است!

438547 760 خبر مرکزی

مجتبی احمدی| ایرج طهماسب یکی از پتانسیل های مهم تلویزیون و سینما در حوزه کار کودک و به ویژه در ژانر نمایش عروسکی پس از سال ها حسرت رسانه و سال ها حسرت مخاطب و رسانه به دنیای تصویر بازگشته است. .

ناگفته نماند که ایرج طهماسب، حمید جبلی و تیمش از تاثیرگذارترین برنامه نویسان رسانه ملی بودند که در تمام این دوران نسل های مختلف با او و عروسک های مورد علاقه شان مثل کلاه قرمزی و پسرخاله در سال های قبل و چند سال پیش و آقای دکتر عموزاده بودند. همسایه، دبی و غیره خاطرات فراموش نشدنی سالهای دیگر را داشته باشید.

ایرج طهماسب بالاخره پس از سال ها غیبت بی دلیل بازگشت و این بار در فازی جدید در رسانه های دیگر و البته بدون همراهی، همراه همیشگی او حمید جبلی وارد عرصه رسانه های نوظهور سینمای خانگی شد، این بار برای ارتباط با مخاطب همیشه او. در انتظار.

ایرج طهماسب این بار با چند عروسک جدید برگشت و عروسک ها مشتاقند در بین تماشاگران جا بیفتند و البته به این ترتیب عروسک نمکی جذاب بچه به سرعت توانست با صدای خاص، هوشمندانه و با بصیرت هوتن شکیبا رقبا را شکست دهد. عروسک های دیگر را باید گرفت و با محتوای تولید شده در شبکه های اجتماعی به یکی از محبوب ترین و پرمخاطب ترین آثار تبدیل شد.

اما نکته کار جدید ایرج طهماسب در برنامه مهمان که نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت، بحث محتوا و شاید نگرشی است که گروه سازنده در ساخت مضامین این برنامه به آن توجه کرده اند.

  8 توصیه فرهنگستان علوم پزشکی برای آموزش حضوری

اینکه برنامه مهمان نویسنده دارد یا ندارد و یا چقدر بر اساس بداهه های هوتن شکیبا و گروه تولید محتوای این برنامه است، بحثی است که می توان به جای آن به آن توجه کرد، اما در خنده دار بودن و جذابیت عروسک شک نکنید. گام اول به جذب تعداد زیادی از مخاطبان کمک می کند. بنابراین در شرایطی که قرار است در شبکه‌های اجتماعی بدون ممیزی و در بسترهایی که معمولاً بیشتر مخاطبان خود را از دنیای مجازی می‌برند با طیف وسیعی از مخاطبان از اقشار مختلف ارتباط برقرار کنیم، باید در معرفی کلمه دقت کنیم. و جنسیت ادبیات و البته جنسیت جملات و دیالوگ ها باید به گونه ای نوشته، بداهه یا طراحی شوند که گروه های سنی مختلف برداشت خود را از آن داشته باشند و اثر اثر معکوس نداشته باشد.

در برنامه مهمان می بینیم که عروسک خندوانه بدون در نظر گرفتن کوچکترین شات و ممیزی از انواع ادبیات و انواع کلمات استفاده می کند “که قطعا یکی از ویژگی های این شخصیت است” که می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد. در بازگشت ایرج طهماسب هم تاثیر منفی دارد و این روزها شنیده می شود که خانواده ها علیرغم علاقه شخصی که به دنبال برنامه مهمان دارند، مراقب هستند که بچه هایشان پای برنامه مهمانی ننشینند و عروسک های جذاب و بامزه ای باشند.کودک می شود. ویروسی و مفصل قابل مشاهده است.

طبیعتا ایرج طهماسب پس از سال ها کار برای کودکان، به دنبال بد ساختن عروسک و برنامه خود نیست، اما متاسفانه باید گفت که وسوسه های ویروسی شبکه های اجتماعی و اینکه امروزه در تبلیغات شبکه های اجتماعی و صفحات پرمخاطب دیده می شود. یکی از دغدغه های سازندگان ایرج طهماسب نیز در این مسیر شاعر است و در واقع مجری معروف تلویزیون که سال هاست با قهرمان کلاه قرمزی و پسر عمویش رفتارهای انسانی را به مخاطبان خود آموزش می دهد، تاثیر معکوس بر مخاطبانش خواهد گذاشت. شعاع را تنظیم کنید.

  ما بهترین نویسندگان جهان را به شما معرفی می کنیم

در نهایت با وجود محبوبیت و جایگاه مهم ایرج طهماسب در عرصه نمایش عروسکی به ویژه در ژانر کودک و نوجوان، وی باید به کودکان و نوجوانان نسل امروز که به شدت تحت تاثیر رسانه ها و البته امروزه با بزرگترها هستند توجه کند. اعضای خانواده آنها به یاد داشته باشید که بسیاری از هم دوره ای های ما از ایرج طهماسب در زمینه های مختلف آموزشی و فرهنگی برنامه های تلویزیونی پخش می کنند و حتی بهداشت را فرا گرفته اند و او در بازگشت، ماموریت جدیدی را برای کودکان و نوجوانان تجربه نخواهد کرد.

منبع: برنا

دیدگاهتان را بنویسید