خشم سانا از سکوت سازمان ملل

مجلس نمایندگان یمن جنایت شنیع نظامیان سعودی علیه شهروندان یمنی در منطقه الراکو در شهر منبه در استان صعده را محکوم می کند.

وزارت بهداشت یمن روز جمعه اعلام شد که ارتش سعودی ۲۵ غیرنظامی یمنی را در منطقه الراکو در استان صعده زیر شکنجه به قتل رسانده است.

هفت تن از شکنجه شدگان در نهایت مردند و اجسادشان به بیمارستان جمهوری در صعده منتقل شد. این افراد با اتصالات الکتریکی و همچنین غرق مصنوعی شکنجه شدند.

به گزارش المسیره، در این بیانیه آمده است: جنایت شنیع علیه یمنی ها و مهاجران در الرقه و تکذیب آن از سوی سخنگوی متجاوز، زشتی و غیرانسانی بودن رژیم سعودی را آشکار می کند.

مجلس نمایندگان یمن افزود: از سازمان های حقوق بشری می خواهیم که نقش مسئولانه خود را در تعقیب و مستندسازی این جنایت و محاکمه عاملان آن در دادگاه کیفری بین المللی ایفا کنند.

در این بیانیه آمده است: ما سکوت سازمان ملل را محکوم می کنیم که بر آتش بس در قبال جنایات ائتلاف متجاوز و تداوم نقض آتش بس نظارت می کند، بدون محکومیت یا اقدامی.

خشم سانا از سکوت سازمان ملل در قبال جنایات نظامی عربستان

مجلس نمایندگان یمن نیز تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی به ملت فلسطین را محکوم کرد و گفت: رژیم های سازشکار عربی نیز در پشت خیانت خود پنهان شده و زبان خود را فرو بردند، در حالی که سروصدای رسانه های صهیونیستی آنها تنها علیه اعراب و مسلمانان است.

وزارت بهداشت یمن روز گذشته این اقدام را به شدت محکوم کرد و با انتقاد از سکوت جامعه جهانی، مخالفت خود را با قوانین بشردوستانه و بین المللی اعلام کرد.

  پست اینستاگرامی مسی پس از هفتمین توپ طلا

گروه حقوق بشر عین در بیانیه‌ای اعلام کرد که با افشای چهره واقعی رژیم وهابی-تکفیری سعودی که همزیستی با دیگران را تحمل نمی‌کند، پتانسیل افزایش تلفات را دارد و گفت: همه ادعاها دروغی بیش از اصلاحات نیست. عربستان سعودی.

این نهاد حقوق بشری با انتقاد از سکوت جامعه جهانی، از استانداردهای دوگانه آمریکا نیز انتقاد کرد و از سازمان ملل، شورای امنیت و سازمان های حقوق بشری خواست تا نقش خود را ایفا کنند.

علی الدیلمی، سرپرست وزارت حقوق بشر یمن، در 17 مه گفت که عربستان سعودی آتش بس در یمن و پرونده اسرا را بازی کرده است و افزود که مقامات یمنی نگران بازداشت شدگان هستند و اطلاعات موثقی دارند. که شکنجه شدند

دیدگاهتان را بنویسید