خروج دلار تا کانال 29 هزار تنی

پس از تلاش های روزافزون برخی معامله گران در پایان هفته گذشته، دلار به رایج ترین کانال این روزها یعنی. 29 هزار تومان تا نشان دهد در شرایط فعلی نمی خواهد در کانال 30 هزار تومان بماند.

در روزهای پایانی هفته گذشته، معامله گران بازار ارز تهران که در جریان حرکت نزولی دلار در هفته متحمل ضرر شده بودند، برای افزایش نرخ ارز و بازگشت قیمت این اسکناس آمریکایی به کانال شکست خورده 30 هزار تومانی تلاش کردند. اوایل این هفته

دلار روی نردبان تکراری

دیروز شنبه 11 دی ماه بازار ارز تهران که به دلیل جهش فزاینده معامله گران از حجم معاملات خود کاسته شده بود، با 250 تن کاهش نسبت به پنجشنبه گذشته و با قیمت 29 هزار و 750 تن آغاز به کار کرد. این کاهش ارزش و نزدیک شدن قیمت دلار به مرحله ثبات نسبی در هفته گذشته، حرکت بازار ارز در تهران را متوقف کرد و معاملات نقدی و غیرنقدی را از سر گرفت.

این قیمت تا اواسط روز شنبه تقریباً بدون تغییر باقی ماند و معاملات بازار در همین محدوده از 29700 تا 800 تن تا ساعت 14 روز شنبه انجام شد. بازار ارز در نهایت روز شنبه با قیمت پایه 29 هزار و 750 تن بسته شد.

به گفته برخی کارشناسان، افزایش کاذب دلار در آخر هفته، تلاش بی ثمر فعالان بازار ارز در فضای بی اطلاعی از مذاکرات هسته ای برجام بود که به آغاز هفته جدید نزدیک می شود.

تحلیلگران بازار ارز تهران که انتظار از سرگیری مذاکرات با کمیسیون مشترک برجام در روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری را دارند، معتقدند محدوده قیمتی 29 هزار و 700 تا 850 تن می تواند نرخ ارز معقولی تا زمان رسیدن اخبار جدید باشد.

  اینفوگرافی/ چند راه ساده برای کاهش خطر ابتلا به سرطان در مردان

از سوی دیگر، به گفته این تحلیلگران، ثبات نرخ ارز در این سطح ممکن است در راستای سیاست های ایجاد بازار برای کاهش نرخ ارز در بلندمدت باشد و تا حرکت بعدی دلار به سطوح پایین تر از نوسانات بازار جلوگیری کند.

علی آقامحمدی، یکی از اعضای شورای تشخیص روز شنبه در مراسم امضای تفاهم نامه بین وزارت صمت به امید بهبود وضعیت اقتصادی کشور گفت: اما فضای رسانه ای در بازار ارز روز شنبه چندان آرام نبود. وضعیت سال آینده:

یکی از مهمترین ویژگی های بودجه سال آینده انحصاری بودن نرخ ارز است که به توسعه صادرات کشور کمک می کند. به گفته برخی فعالان و تحلیلگران بازار ارز، سخنان این مقام مسئول می تواند سند دیگری از تلاش دولت برای بهبود وضعیت ارزی کشور باشد.

کارشناسان با بیان اینکه دولت با حمایت های خود برای یکسان سازی نرخ ارز نیازمند تقویت بازار ارز است، خاطرنشان کردند: این تقویت بازار و همچنین افزایش عرضه می تواند در بلندمدت منجر به کاهش قیمت و افزایش فشار بر فروش شود. . پیش از این رئیس کل بانک مرکزی از افزایش عرضه ارز در سال آینده خبر داده بود.

سکه تمام بهار آزادی که در چند روز گذشته از 13 میلیون تا 13 میلیون و 200 هزار تن در نوسان بود، در اولین روز هفته جاری نمایش جدیدی از خود نشان نداد و زیر سقف مقاومتی 13 میلیون و 13 میلیون به نوسان ادامه داد. 200 هزار تن با کاهش 75 تنی قیمت نسبت به روزهای پایانی هفته گذشته به 13 میلیون و 100 هزار تن رسید.

  افزایش 108 درصدی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و افزایش 205 درصدی در صدور ضمانت نامه

این در حالی است که قیمت طلای جهانی همچنان در حال افزایش است و قیمت این فلز گرانبها روز شنبه در بازارهای جهانی با قیمت 1830 دلار در هر اونس معامله می شود.

دیدگاهتان را بنویسید