خروج از مذاکرات برجام یک پیروزی خواهد بود

جیمز برد، نماینده سنای آمریکا خطاب به دولت « جو بایدن وی گفت خروج از مذاکرات برجام یک پیروزی برای آمریکا خواهد بود.

جیمز برد، عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در جلسه استماع پارلمان گفت: «در مورد ایران، ما برای چند هفته در آستانه توافق هسته ای هستیم.

این سناتور افزود: با توجه به بندهای بسته شدن و دستاوردهای کوتاه مدت بازگشت به برجام، اسرائیل و کشورهای حاشیه خلیج فارس. [فارس] سایر اعضای کنگره نیز مخالفت شدید خود را با بازگشت به توافق هسته ای 2015 اعلام کردند.

وی افزود: سیاست ما در قبال ایران باید به گونه ای باشد که بتواند در دولت های متوالی ادامه یابد و مورد حمایت هر دو طرف قرار گیرد.

جیمز ریچ گفت: برای رسیدن به این هدف، باید مشکل را به درستی درک کنید. بر اساس آنچه ما شاهد هستیم و آنچه به ما می گویند، شما در مرحله ای هستید که مشکل را درک نمی کنید.»

این سناتور آمریکایی مدعی است که هیچ موضوع دیگری بین این دولت و کنگره و متحدان آمریکا اختلاف ایجاد نکرده است. شما مشکل را درست متوجه نشدید. از این [مذاکرات] برو بیرون. این یک پیروزی برای شما خواهد بود و به انجام آن تشویق خواهید شد.

خروج از مذاکرات برجام یک پیروزی خواهد بود

او گفت: «اختلاف بهتر از توافق بد است.

سایت خبری و تحلیلی پولیتیکو روز گذشته از وضعیت رایزنی ها در دولت جو بایدن درباره مذاکرات وین خبر داد. اگرچه شواهد فراوانی وجود دارد که نشان می دهد دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به دلیل مخالفت های داخلی و سنگ اندازی به رژیم صهیونیستی قادر به تصمیم گیری در مورد مذاکرات نیست، اما پولیتیکو می گوید که این مذاکرات به دلیل اختلافات تهران و واشنگتن در خارج از کشور است. از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از فهرست سازمان های موسوم به “تروریست” به “بن بست کامل” افتاد.

  توجه! این اپیدمی بدتر از تاج است

این پایگاه خبری مدعی است علیرغم اینکه دیپلمات ها در روزهای پایانی مذاکرات وین به سند 27 صفحه ای دست یافته اند، اختلاف نظر دو طرف بر سر وضعیت سپاه پاسداران مانع از توافق نهایی شده است.

در آوریل 2009، دولت ایالات متحده، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به عنوان “سازمان تروریستی خارجی” (FTO) در نظر گرفت. این اولین بار بود که کاخ سفید یک مقام خارجی را به عنوان “سازمان تروریستی” معرفی می کرد. پس از صدور این حکم، شورای عالی امنیت ملی ایران، مقر نظامی آمریکا در منطقه را به عنوان گروه تروریستی معرفی کرد.

پیش از دولت ترامپ، کارشناسان در ایالات متحده نسبت به عواقب این اقدام هشدار داده و سعی کردند به کاخ سفید هشدار دهند. نیویورک تایمز، اولین رسانه ای که در مارس 2017 از نیات دولت آمریکا گزارش داد، نوشت که این طرح در زمان رونمایی با مخالفت مقامات پنتاگون و سیا مواجه شد.

پنتاگون و سیا سپس تخمین زدند که چنین اقدامی نیروهای آمریکایی و عوامل اطلاعاتی را در معرض خطر تلافی‌جویانه دولت‌های خارجی قرار می‌دهد.

کارشناسان حقوقی سپس استدلال کردند که اگر کنوانسیون ژنو در بدعت جدید نیروهای مسلح را “سازمان تروریستی” نامید و این عمل گسترده شد، اعضای ارتش ایالات متحده در صورت دستگیری در کشور ثالث متقابلا می توانند “تروریست” باشند. مورد توجه و قضاوت قرار گیرد.

کارشناسان مستقل می گویند سرکوب سپاه پاسداران از سوی دولت آمریکا ادامه سیاست جنایتکارانه واشنگتن علیه کشورها و گروه هایی است که گمان می رود واشنگتن را از دستیابی به اهدافش در منطقه باز داشته است.

  درمان کبودی با دستور العمل های خانگی

حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران چند روز پیش در گفت و گوی تلفنی با جوزف بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی، گفت: دولت باید شجاعت اصلاح مسیر اشتباه کاخ سفید در دولت قبلی را داشته باشد. وی تاکید کرد که هیچ شکی در تمایل ایران برای دستیابی به یک توافق خوب و قوی وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید