خداحافظی اجباری بازیکن پرسپولیس از تیم ملی

با افزایش بحران انضباطی در آخرین اردوی تیم ملی حالا جدای از دراگان اسکوچیچ پای مرد دیگری به داستان باز شد. حمید فولاد که برای مدت طولانی سرپرست یا مدیر بوده است تیم ملی فوتبال جانشین مجتبی سوری شد. در شرایط عادی، شاید انتخاب استیلی با انتقادات زیادی مواجه می شد، اما نکته اینجاست که در آن زمان اوضاع عادی نبود. حضور سهری به حدی بحث برانگیز شد که به سادگی جایگزینی او با یک پیشکسوت از روی رضایت به نظر می رسید اما با گذشت زمان شرایط تغییر کرد و عملکرد استیلی بیش از پیش زیر ذره بین قرار گرفت. نتیجه چه بود؟ هیچی، جز اینکه در کار دیگری ارزیابی مثبتی دریافت نکرده است.

کمک کننده مشکل

حمید استیلی بازیکن موفق و مهمی در فوتبال ایران بود اما تجربیات بعدی او چندان مشخص نبود. استیلی کار خود را به عنوان دستیار آغاز کرد که 2 فصل طول کشید. او در لیگ چهارم دستیار راینل سوبل آلمانی روی نیمکت پرسپولیس بود و نکته عجیب این است که سرمربی آلمانی هیچ گاه ظن خود را نسبت به او پنهان نکرد! سوبل در برنامه 90 به صراحت به این مشکل اشاره کرد و مدعی شد استیلی کارش را قطع می کند اما حمید در دفاع از خود گفت: سوبل برنامه خاصی نداشت و دیوار کوتاهتر از من پیدا نکرد. دومین دوره دستیاری استیلی در پرسپولیس هم خبرساز بود. او در لیگ هفتم دستیار افشین قطبی شد. این همکاری منجر به قهرمانی دراماتیک پرسپولیس شد، اما این تیم در طول فصل به شکلی بی سابقه در حاشیه بود. استیلی معتقد بود پرسپولیس را به تنهایی تعطیل کرده و سپس قطبی را آورده است که در نتیجه انتظاراتش بیشتر از حد معمول بود و به نظر می رسید این تیم به دو گروه کاملاً مجزا بین او و قطبی تقسیم شود. او پس از قهرمانی در کنار پوله ماند، اما دیگر استیلی را قبول نکرد.

  نرخ روز دلار، یورو، طلا و سکه امروز دوشنبه 3 آبان 1400

یک مربی شکست خورده

استیلی سرمربی شد. تجربه او در استیل آذین و به خصوص شاهین بوشهر بد نبود، اما حمید با این عجله و در بحبوحه اختلاف حبیب کاشانی/علی دایی، زمانی که پرسپولیس را به دست گرفت، خود را حرفه ای کشت. استیلی با شروع لیگ 11 روی صندلی داغ تکیه داد و چون هواداران او را مستحق چنین جایگاهی نمی دانستند از اولین بازی هفته مقابل ملوان علیه این مربی شعار دادند. فشار آنقدر زیاد بود که پرسپولیس از همان ابتدا فصل را از دست داد. نتایج ضعیف در کنار شکست‌های پیاپی در دربی تهران، ابتدا حبیب کاشانی و سپس حمید استیلی را کنار گذاشت. خودکشی کامل که باعث شد استیلی هرگز از زیر آن سایه سنگین بیرون نیاید.

خداحافظی اجباری بازیکن پرسپولیس از تیم ملی

مدیر شکست خورده

استیلی بعدها شانس خود را به عنوان مدیر تیم امتحان کرد. او ابتدا در تیم ملی امید این پست را پذیرفت اما با فرهاد مجیدی کنار نیامد. فرهاد که سرمربی تیم امید بود، استیلی را متهم به دخالت کرد و استعفا داد. در نتیجه حمید به همراه تیم امید روی نیمکت نشست و از دور انتخابی المپیک حذف شد. او اکنون سرمربی تیم ملی بزرگسالان است. مدیر تیمی که بازیکنانش تا دیروقت در کمپ بیدار می مانند و نصف شب همبرگر سفارش می دهند. شاید سرمربی تیم خطاناپذیر نباشد، اما حل این مسائل وظیفه اصلی ناظر است و در نتیجه جای تعجب نیست که مردم از عملکرد استیلی ناراضی باشند. حتی زمزمه خداحافظی حمید از تیم ملی شنیده می شود. اتفاقی که اگر بیفتد، علامت منفی دیگری در کارنامه «بازنده» خواهد بود.

  خدمات سئو سایت چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید