خبر مهم از آمریکا: لغو تحریم ها علیه ایران!

لیندا توماس گرینفیلد، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد صبح چهارشنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت که کشورش آماده است تا تحریم هایی را که مطابق با برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) نیست، لغو کند.

وی گفت: ایالات متحده کاملاً آماده است تا تحریم هایی را که با تعهداتش در قبال برجام سازگاری ندارد لغو کند تا ایران بتواند از مزایای اقتصادی این توافق بهره مند شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود بدون اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از برجام و زیر پا گذاشتن تعهداتش در این توافق، تلاش کرد ایران را مقصر موفقیت مذاکرات وین بداند و افزود: در واقع، ما متقاعد شده‌ایم که اگر ایران در مذاکرات وین موفق شود، می‌توانیم به سرعت در مورد بازگشت دوجانبه به شورای امنیت سازمان ملل به توافق رسیده و آن را اجرا کنیم.

مذاکرات ایران و گروه 1+5 در وین، پایتخت اتریش از روز پنجشنبه ادامه دارد و یک هیات آمریکایی برای حضور غیرمستقیم در این دور از مذاکرات، آخرین ساعات روز یکشنبه وارد وین شد.

گفتنی است، هیات های مذاکره کننده ایران و 1+5 طی چند روز گذشته در حال مذاکره برای اجرای پیشنهادات ایران در پروژه وین 6 بوده اند.

علی باقری رئیس تیم مذاکره کننده ایران در پاسخ به اینکه آیا مذاکرات بر سر پیشنهادات جدید ایران آغاز شده است؟ وی گفت: طی چند روز گذشته جلسات متعدد کارشناسی و مذاکره کنندگان سران برای بررسی تغییرات، دیدگاه ها و پیشنهادات طرف ایرانی که ضمیمه متن پروژه های وین 6 بود، داشته ایم و این مذاکرات مثبت بوده است. در آینده.”

  لواندوفسکی بهترین بازیکن جهان شد

باقری در گفت و گو با پرس تی وی همچنین با تاکید بر اینکه در چند روز گذشته پیشرفت های خوبی در مذاکرات حاصل شده است، خاطرنشان کرد: اولویت اصلی ما در مذاکرات وین، رفع تمامی تحریم های غیرقانونی و سرکوبگرانه علیه مردم ایران است. سال.”

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در بخشی دیگر از این گفت و گو درباره موضوع اعتماد به آمریکایی ها نیز گفت: در متن پیش نویس جولای (وین 3) اختلاف نظرها و اشکالات مختلفی وجود دارد. بحث گارانتی و تایید یکی از آن اختلافاتی است که هنوز حل نشده است. این مسائل باید در جریان مذاکرات حل شود تا به توافق برسیم.

دیدگاهتان را بنویسید