خبر فوری؛ ایران و آژانس به توافق رسیدند!

وزیر امور خارجه گفت ایران و آژانس انرژی اتمی به توافق خوبی رسیده اند. اما آیا گفته عبداللیان به معنای وجود توافق هسته ای است؟

وزیر امور خارجه از توافق ایران و آژانس خبر داد و گفت: سایر کشورها توافق کردند که متون جدید پیشنهادی ایران نیز روی میز باشد.

او گفت که شب گذشته به توافق خوبی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دست یافتیم که می‌تواند برخی از نگرانی‌های ادعایی در مورد برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران را برطرف کند و منجر به ادامه همکاری با آژانس شود.

وی گفت: در سفر اخیر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران تاکید کردیم که آژانس دچار یک انحراف اساسی شده است و این انحراف این است که آژانس به جای مسائل فنی روی مسائل سیاسی تمرکز کرده است.

عبدالهیان تاکید کرد: ما قبلا مشکلاتی داشتیم و آژانس تلاش کرد از ابزارهای فنی برای اهداف سیاسی استفاده کند اما تلاش های دیپلماتیک و حضور هیات ایرانی در وین باعث شد به توافق برسیم و بخشی از ادعاها و نگرانی های آژانس را برطرف کنیم. و می توانیم بیش از پیش و در چارچوب مقررات به همکاری ادامه دهیم.

سعید حاطب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه، شب قبل به مطبوعات گفت. وی گفت: گفت‌وگوهای جاری بین محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی و رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، منجر به پیشرفت و کاهش شکاف‌ها در چند موضوع مورد علاقه طرفین شده است.

وی گفت: نمی خواهم وارد جزئیات شوم، اما می توانم پیش بینی کنم که دو طرف به زودی به توافق خواهند رسید.

  فرصت افزایش یارانه ها از هفته آینده!

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید