خبر فوری؛ آیا امتحانات نهایی دانشگاه حضوری است؟

با وجود نزدیک شدن به آزمون ورودی دانشگاه ها، هنوز مشخص نیست کدام دانشگاه ها به صورت حضوری و کدام دانشگاه ها مجازی برگزار می شود.

البته به نظر می رسد وزارت علوم تصمیم گیری در مورد برگزاری عمومی کنکور دانشگاه ها را رها کرده است.

کدام دانشگاه ها امتحان می دهند؟

معاون آموزشی وزارت بهداشت امروز در نامه‌ای اعلام کرد: آزمون‌های کلیه مقاطع تحصیلی در تمامی رشته‌ها با حضور دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار می‌شود و به تصمیمات جزیره‌ای خارج از وزارت بهداشت رسیدگی می‌شود. “

نامه مبنی بر برگزاری آزمون کلیه دانشجویان پزشکی سراسر کشور به صورت حضوری. البته در این نامه 1400 فارغ التحصیل برای دانشجویان پزشکی استثنا شده و می گوید: اختیار برگزاری امتحانات نهایی 1400 فارغ التحصیل به روسای دانشگاه ها واگذار شده است.

امتحانات کدام دانشگاه ها مجازی است؟

این در حالی است که معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای در بخشنامه ای به روسای واحدهای منطقه ای اعلام کرد که آزمون نهایی سال 1400 به جز بلوک های عملی که نیاز به آزمون حضوری دارد، به صورت مجازی برگزار می شود. در این بخشنامه آمده است که آزمون نهایی کلیه دروس نظری و قسمت نظری دروس نظری و عملی برای کلیه دانشجویان در تمامی واحدهای استانی و مراکز مرتبط باید بصورت مجازی انجام شود.

اما در مورد «دروس عملی و بخش عملی دروس نظری-عملی» دستورالعمل ها متفاوت است. برای دانشجویانی که شخصاً دروس عملی را گذرانده اند، آزمون عملی نیز شخصی است. اما برای دانشجویان بین المللی که نمی توانند در کلاس یا امتحان نهایی دوره های عملی شرکت کنند، باید روش دیگری برای امتحان در نظر گرفته شود.

  قیمت جهانی طلا امروز 14/09/1400

همچنین گفته می شود امتحانات نهایی دانشگاه های آزاد غایب است. اما این موضوع فقط شامل حال دانشجویان می شود و هنوز وضعیت آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری مشخص نشده است.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید