خبر خوب برای بازنشستگان

مبلغ عیدی مستمری بگیران و کارمندان هفته گذشته اعلام شد و همزمان با حقوق بهمن ماه به ودیعه نرسید. به نظر می رسد از آنجایی که دستگاه های اجرایی زمان ارائه عیدی را مشخص نکرده اند، رئیس سازمان برنامه و بودجه و دستگاه های اجرایی خواستار پرداخت فوری عیدی هستند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه و دستگاه های اجرایی در جلسه شب گذشته ستاد هماهنگی اقتصادی خواستار پرداخت فوری حقوق و دستمزد شاغلان و بازنشستگان شدند.

هفته گذشته دولت میزان عیدی امسال را اعلام کرد.

میزان عیدی امسال برای کارمندان و بازنشستگان یک میلیون و 600 هزار تن است. فقط 100000 تن بیشتر از عید پارسال. البته این مبلغ عیدی برای افراد مجرد است. تعداد شاغلان متاهل 400 هزار تن بیشتر از این رقم است. ضمناً برای هر فرزند 150 هزار تومان باید به این مبلغ اضافه شود.

عیدی تعیین شده از سوی دولت شامل مقامات قوه مجریه، نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات، سازمان انرژی اتمی ایران (به استثنای کارگران کارگاه های مشمول قانون کار)، اساتید دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی است. و قضات

این میزان شناسنامه شامل بازنشستگان تامین اجتماعی نیز می شود. با این اوصاف مدیرعامل این سازمان برای واریز آن قبل از اعلام مبلغ عیدی اعلام آمادگی کرد. اما هنوز زمان واریز عیدی امسال را اعلام نکرده است. به نظر می رسد دلیل تاخیر در سپرده گذاری ابهام در مبلغ آن باشد.

ردپایی نشان داده است که فقط در مورد عیدی یک میلیون و 600 هزار تومان به سازمان تامین اجتماعی الاقیه ارسال شده و مستمری بگیران از عائله مندی و عیدی برخوردار نبوده اند.

  دندانپزشک قلابی دستگیر شد پایگاه خبری افکارنیوز

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید