خبر بد برای عاشقان قهوه

نوشیدن قهوه با شیر و شکر آنقدرها هم که ما فکر می کنیم خوشایند نیست و پس از مطالعه بر روی 19400 نفر، دانشمندان به آنها توصیه کردند که عادات نوشیدنی های گرم را تغییر دهند.

مضرات نوشیدن قهوه با شیر و شکر

محققان دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو پس از مطالعه بر روی 19400 نفر که قهوه و چای را همراه با شیر و شکر مصرف می کردند، به این نتیجه رسیدند که افزودن شیر و شکر به نوشیدنی های گرم آنها را به یک بمب کالری تبدیل می کند.

قهوه را با شیر بنوشید و چاق خواهید شد

در بررسی های دقیق، کالری هر یک از این مواد به طور جداگانه بررسی شد، یک بسته شکر (مقداری که به صورت واحد در کافه ها به مشتریان داده می شود) 11 کالری و شیر 9 کالری دارد. افزودن شیر و شکر به یک فنجان قهوه در واقع ۶۹ کالری اضافی در روز اضافه می کند.

گزارش شده است افرادی که چای را به همین روش می نوشند در روز 43 کالری اضافی دارند، اما در هر دو مورد کالری اضافی که با افزودن شیر و شکر به یک نوشیدنی داغ وارد بدن می شود را نمی توان نادیده گرفت.

یکی از اعضای این گروه تحقیقاتی در ادامه گفتگو با اشاره به شواهدی مبنی بر تفاوت کالری این دو نوشیدنی پیشنهاد کرد افرادی که نمی توانند نوشیدن چای یا قهوه با شیر و شکر را ترک کنند، چای را با قهوه جایگزین کنند. کالری کمتری دارند.

مضرات قهوه با شیر

از سوی دیگر، کافئین موجود در قهوه به عنوان یک محرک مصنوعی عمل می کند و باعث می شود غده هیپوفیز هورمونی ترشح کند که آدرنالین را از غدد فوق کلیوی ترشح می کند. کافئین به عنوان وسیله ای برای افزایش وزن شناخته می شود و تأثیر منفی بر سطح قند خون دارد. با توجه به اینکه ما در دنیای پر استرسی زندگی می کنیم، وقتی از این محرک ها (مانند قهوه) استفاده می کنیم، بدن ما قادر به تحمل چنین استرسی نخواهد بود.

  خشونت خانگی و راه های پیشگیری از آن

بنابراین مصرف قهوه را در طول روز تا حد امکان کاهش دهید.

منبع: نمناک

دیدگاهتان را بنویسید