خاک جمهوری آذربایجان در هیچ سطحی محل توطئه علیه ایران نیست

سید عباس موسوی در گفتگو با خبرگزاری صدا وسیما با اشاره به شیطنت های اخیر علیه روابط ایران و آذربایجان وی گفت: همه می دانیم که برخی رژیم ها و دولت ها چه در منطقه و چه در خارج مخالف روابط گرم و برادرانه همسایگان به ویژه ایران و جمهوری آذربایجان هستند. آنها علاقه خود را در تنش مداوم بین دو همسایه برادر و مسلمان می بینند.

وی افزود: خوشبختانه این هوشیاری همواره در بین مقامات عالی رتبه دو کشور وجود داشت و سعی کردند به موقع وارد عمل شده و توطئه ها را خنثی کنند. مردم ایران و آذربایجان رابطه ای صمیمانه و عاطفی دارند و عامل دین و فرهنگ و تاریخ مشترک آنها را به هم پیوند داده است. این موضوعات برای برخی از جمله عوامل رژیم صهیونیستی خوشایند نیست. ایران و آذربایجان همواره به تمامیت ارضی و حاکمیت ملی خود احترام گذاشته اند.

سفیر کشورمان در جمهوری آذربایجان با اشاره به توسعه روابط دو کشور در ماه های اخیر گفت: در دو ماه اخیر شاهد حضور بیش از 12 هیئت عالیرتبه بین دو کشور بوده ایم که هدف از برگزاری این دیدارها می باشد. تقویت روابط دو کشور در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی. مقامات نظامی و امنیتی به تهران و باکو سفر کردند. پس از این فعالیت ها برای گرم شدن رابطه منتظر اختلال و کارشکنی برخی اشخاص ثالث بودیم. اما دو طرف تصمیم سیاسی بالایی دارند و به اختلافات گوش نمی دهند.

خاک جمهوری آذربایجان در هیچ سطحی محل توطئه علیه ایران نیست

وی با اشاره به توئیت های فتنه انگیز سفیر رژیم صهیونیستی در باکو، افزود: سفیر رژیم صهیونیستی هم بچه است و کارهای بچگانه می کند، اما باید بداند کجا می کارد فساد و تفرقه می افکند و خاک جمهوری آذربایجان نیست. محل توطئه و شیطنت علیه ایران در هر سطحی باشد، مطمئنم این موضوع بارها با سفیر رژیم مطرح شده و باز هم مطرح خواهد شد.

  روند صعودی دلار ادامه دارد؟!

دیدگاهتان را بنویسید