خاویار ایرانی 16 میلیون تن در کیلوگرم

ناصر کرمی راد، مدیرکل دفتر بازسازی و حفظ ذخایر ژنتیکی آب سازمان شیلات ایران گفت: خودتوزیع شد.

وی گفت: چین در حال حاضر رتبه اول تولید خاویار در جهان را دارد. کرمی راد خاطرنشان کرد: تولید خاویار پرورشی و گوشت ماهیان خاویاری در سال گذشته به ترتیب 12 تن و بیش از 3 هزار و 500 تن بوده است.

مدیرکل دفتر احیا و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: سال گذشته بر اساس آمار گمرک ایران بیش از 4 تن خاویار مزرعه و بیش از هزار تن ماهی خاویاری به ارزش بیش از 16 میلیون دلار از کشور صادر شد.

وی افزود: خاویار پرورشی ایران در سال گذشته عمدتاً به 24 کشور در آسیا، اروپا، آمریکا و خاورمیانه صادر شد. مدیرکل دفتر احیا و حفظ ذخایر ژنتیکی آب سازمان شیلات ایران اذعان داشت: مابقی خاویار در بازار داخلی عرضه می شود.

وی تصریح کرد: خاویار بلوگا کشت سال گذشته با قیمت هر کیلوگرم 12 تا 15 میلیون تن در بازار داخلی عرضه شد و هم اکنون با قیمت 15 تا 16 میلیون تن عرضه می شود.

از مجموع حدود 12 تن خاویار تولید شده در سال گذشته، 4.5 تن خاویار به ارزش بیش از 6 میلیون دلار به کشورهای هدف صادر شده است.

سال گذشته 3500 تن گوشت ماهیان خاویاری در کشور تولید شد که از این میزان 1000 تن به ارزش بیش از 10 میلیون دلار صادر شد.

در واقع آمارها نشان می دهد که تقریباً 45 درصد خاویار تولیدی صادراتی و 55 درصد مصرف داخلی است که بخشی از آن برای مصارف غذایی و خاویار درجه دو و سه برای مصارف بهداشتی و آرایشی استفاده می شود.

  استان تهران بالاتر از 1400 مورد مرگ کرون است

اکنون قیمت هر کیلوگرم خاویار پرورشی ایرانی که از فیل ماهی با نام بلوگا در مزارع استخراج می شود 10 میلیون تن است و میانگین قیمت صادراتی آن از حدود 700 دلار و در برخی موارد 1050 یورو بر اساس قطر خاویار شروع می شود. کیفیت و بسته بندی..

در آخرین نشست کشورهای ساحلی دریای خزر ممنوعیت صید تجاری ماهیان خاویاری تا سال 2021 تمدید شد و امیدواریم این ممنوعیت در نشست بعدی در سال های آینده ادامه یابد.

دیدگاهتان را بنویسید