خارجی های قاتل که در ایران پنهان شده اند

خبر مرکزی – چند روز پیش خبری به پلیس البرز رسید که قاتل کودک سه ساله به کرج آمده و در یکی از کشورهای همسایه ساکن شده است. با درخواست پلیس بین الملل، تحقیقات تیم جنایی برای دستگیری قاتل خارجی آغاز شد.

بررسی های اولیه نشان می داد 6 ماه پیش مرد جوانی در یکی از کشورهای همسایه شرقی کودک سه ساله ای را کشته و غیرقانونی وارد کشور شده است.

به گزارش جامعه ۲۴، با بررسی های بیشتر مشخص شد قاتل در یکی از محله های اطراف کرج زندگی می کند. وی با کسب آدرس دقیق محل سکونت قاتل خارجی توسط کارآگاهان پلیس آگاهی استان البرز دستگیر و جهت استرداد به پلیس بین الملل تحویل داده شد.

قاتل در بازجویی های اولیه اعتراف کرد که پسر همسایه را به دلیل اختلاف خانوادگی با پدرش کشته و سپس با پرداخت پول به قاچاقچیان انسان به صورت غیرقانونی وارد ایران شده است.

خارجی های قاتل که در ایران پنهان شده اند

قتل شوهر در افغانستان، دستگیری در تهران

در جولای 2018 قتلی در یکی از روستاهای افغانستان به پلیس این روستا گزارش شد.

در بررسی های اولیه مشخص شد پسر 20 ساله ای پس از خروج همسرش با حالت عصبانیت از خانه برای آوردن او به خانه پدری خود رفت اما در بین راه از صحبت های او متوجه شد. اهالی محل، که همسرش به او خیانت کرده است.

مرد جوان اما این بار با اسلحه به خانه پدرشوهرش می رود و وقتی همسرش جلوی او می آید او را با دو گلوله می کشد.

ساعتی بعد اهالی روستا اثری از قاتل 20 ساله و پدر 70 ساله اش پیدا نکردند.

  فصل دوم «نوار زرد» بدون حضور امیرعقی

خانواده مقتول که به دنبال خون دختر تازه متولد شده خود بودند به ایران آمدند و متوجه شدند این پدر و پسر در یکی از محله های تهران ساکن شده اند.


بیشتر بخوانید: موارد مهم تجاوز جنسی توسط شهروندان کشورهای همسایه به زنان و دختران ایرانی


به گزارش خبر مرکزی، با گزارش پرونده به پلیس اینترپل، بلافاصله کارآگاهان پلیس آگاهی تهران برای دستگیری قاتل وارد عمل می شوند. با حضور تیم پلیس آگاهی در منزل پدر و پسر افغان در شهرک کاروان بازداشت شدند.

مرد جوان با اعتراف به قتل همسرش گفت: وقتی همسرم از خانه خارج شد و به خانه پدرش رفت، از همسایه ها متوجه شدم که با مردم رابطه دارد و به من خیانت می کند، او را کشتم و رفتم. به خانه پدرم

قاتل افزود: وقتی پدر 70 ساله ام متوجه شد چه اتفاقی افتاده است به دلیل بیکاری پیشنهاد داد که با من بیاید. ما به تهران آمدیم و 5 ماه مخفیانه در شهرک کاروان زندگی کردیم، اما عمه همسرم به ایران آمد و مخفیگاه ما را شناسایی کرد. با پایان یافتن پرونده، پدر و پسر قاتل به افغانستان تحویل داده شدند.

خارجی های قاتل که در ایران پنهان شده اند

قاتل فراری پس از سه سال دستگیر شد

در ماه می سال گذشته پلیس بین الملل افغانستان با ارسال نامه ای به اینترپل از قتلی در مشهد خبر داد.

با دریافت نامه اینترپل، تحقیقات پلیس آگاهی مشهد برای دستگیری قاتل تحت تعقیب آغاز شد. در تحقیقات اولیه پلیس مشخص شد قاتل جوانی است که در سال ۱۳۹۶ پس از ارتکاب جنایت از افغانستان به ایران گریخته و مخفیانه و با هویت جعلی در مشهد زندگی می‌کند.

  علل انسداد گوش

سرانجام در روز اول کرداد مخفیگاه قاتل فراری در محله طالب مشهد شناسایی و مرد جوان توسط پلیس دستگیر شد.

به گزارش خبر مرکزی، قاتل به جنایتی که سه سال پیش مرتکب شده اعتراف کرد و گفت: به دلیل اختلافات قبیله ای یکی از هم روستایی هایمان را کشتم و برای اینکه دستگیر نشم و مخفیانه زندگی جدیدی را شروع کنم، به طور غیرقانونی وارد ایران شدم، اما بعد از 3 سال سالها پلیس نزد من آمد و مرا دستگیر کرد.

این قاتل فراری با سیر مراحل قضایی به افغانستان تحویل داده شد.

خارجی های قاتل که در ایران پنهان شده اند

استرداد قاتل فراری به درخواست کشور همسایه

پلیس اینترپل در آگوست 2018 از درخواست یکی از همسایگان غربی مبنی بر حضور یک قاتل در ایران مطلع شد.

به گزارش سامیه 24، بررسی ها نشان می دهد قاتل 6 ماه پیش در یک درگیری خیابانی هموطن خود را کشته و سپس به ایران گریخته و مخفیانه در شهریار زندگی می کند.

با تحقیقات پلیس غرب تهران مخفیگاه قاتل 42 ساله توسط پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شد.

متهم به قتل هم روستای خود اعتراف کرد و مدعی شد که این قتل را به دلیل نزاع خیابانی و مستی انجام داده است. وی پس از تکمیل تحقیقات به کشورش تحویل داده شد.

2022-11-20 19:33:02

دیدگاهتان را بنویسید