حوله دزدی!

439656 235 خبر مرکزی

پس از چندین فقره سرقت خودرو پارک شده در حاشیه خیابان در طول شب، بررسی و تحلیل سرقت ها در دستور کار پلیس آگاهی سناباد مشهد قرار گرفت.

بررسی های میدانی و مشاهدات اطلاعاتی حاکی از آن بود که بیشتر سرقت های شبانه ردی از یک دستگاه خودرو سمند سفید رنگ بوده اما بررسی های صورت گرفته از پلاک های موجود نشان می دهد خودرویی با مشخصات فوق در زمان سرقت در صحنه جرم تردد نکرده است.

به همین دلیل فرضیه پلاک جعلی قوت گرفت و به این ترتیب گشت های پلیسی متعددی برای شناسایی سمند سفید با فرماندهی مستقیم سرگرد محمد بیکر بهرازفر (رئیس کلانتری سناباد) راه اندازی شد.

گشت‌های اطلاعاتی که مناطق احتمالی تردد سارقان را رصد می‌کنند، در محدوده‌های عملیاتی مختلف در خیابان‌های متروک و تاریک بیرون می‌روند و زیر ذره‌بین هرگونه ترافیک مشکوک را بررسی می‌کنند.

بر اساس این گزارش، در حالی که گشت های نامحسوس پلیس ادامه دارد، ساعت 24 شب سیزدهم اردیبهشت ناگهان یک دستگاه خودرو سمند سفید رنگ وارد خیابان فرهاد شده و چراغ ها در گوشه ای خاموش می شوند. در همین لحظه یکی از سرنشینان سمند به آرامی و در سکون شب از خودرو پیاده شد و با چراغ قوه به دست به داخل خودروهای پارک شده نگاه کرد.

گشت های پلیس که دیگر قانع نشده بودند با سارقان سمند مواجه شده اند، بلافاصله شماره ثبت نام را در مرکز فرماندهی اعلام کردند اما نتیجه بازرسی همچنان نامشخص بود.

پس از فاش شدن این ماجرا، گشت های پلیس بلافاصله به سمت سمند سواران رفته و به راننده دستور «ایست» دادند، اما سارقان که در نیمه های شب متوجه حضور پلیس شدند، همدست خود «جیغ زنان» را به دست گرفتند. در خیابان خیام از محل متواری شد، اما پلیس در یک عملیات هدفمند و غافلگیرکننده تمامی راه ها را مسدود و سه مسافر جوان سمند را دستگیر کرد.

  اس ام اس و پیام تبریک حلول ماه مبارک رمضان

در بازرسی از داخل خودرو تعداد زیادی ضبط و نوار، نوار، جعبه آچار، دریل، باتری و … کشف شد و یکی از دستگیرشدگان 12 فلش مموری سرقتی را از داخل خودرو خرج کرد. و مانند یک دستبند حلقه شده بود.

با انتقال متهم به کلانتری سناباد، بازجویی های تخصصی آغاز شد و مشخص شد دو نفر از اعضای این باند مجرم و همگی معتاد هستند.

در همین حال سارقان نیمه شب خریدار اموال مسروقه را در اختیار بازپرس قرار دادند که وی نیز در مخفیگاهش دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد.

تحقیقات تکمیلی با دستورات ویژه قضایی برای کشف سرقت های احتمالی توسط سایر اعضای باند در حال انجام است و تاکنون 12 شاکی آنها را شناسایی کرده اند.

دزدی نیروی کار

تحقیقات پلیس از این باند سرقت با پلاک های تقلبی همچنان ادامه دارد، ساعت 24 روز 15 اردیبهشت ماه ماموران گشت کلانتری دو جوان موتورسوار را با لباس های فرم و فضای سبز شهرداری در خیابان مجد مشاهده کردند.

چیزی که مشکوک نیروهای گشت را برانگیخت، موتورسواران را «ایست» کرد، اما کسانی که کیف برنجی را با خود حمل می کردند، با شنیدن دستور پلیس، از ترس به سمت بلوار «شهید کلاهدوز» متواری شدند.

در حالی که موتورسواران در خیابان کلاهدوز در خلاف جهت خودروها در حال تعقیب و گریز بودند، ناگهان سرنشین موتورسیکلت از جا پرید و متواری شد اما موتورسوار در محاصره پلیس قرار گرفت و در دفاع از خود گرفتار شد.

سرنشین فراری موتورسیکلت پس از دستگیری گروهی دیگر از ماموران گشت کلانتری به زودی دستگیر شد و تعدادی کامپیوتر سرقتی از خودرو به همراه برخی قطعات دیگر در کیف برنجی به همراه متهمان کشف شد.

  جنجال بر سر اسکار; ویل اسمیت به میزبان سیلی می زند!

در بررسی های پلیسی مشخص شد سارقان با استفاده از پوشش تعمیرکاران و کارگران زحمتکش در فضای سبز اقدام به فریب عابران و دستبرد به اموال مردم کرده اند.

در بازرسی از مخفیگاه متهمان که در دادگاه و با نظارت سرگرد بهراازفر انجام شد، مقادیر زیادی وسایل سرقتی دیگر از قبیل چرخ و لاستیک، کولر گازی، تلویزیون، ضبط و فرستنده و … کشف شد. و تحقیقات وارد مرحله جدیدی شد.

دیدگاهتان را بنویسید