حمله رسانه ای بی نتیجه به حزب الله لبنان در آستانه انتخابات

حزب الله لبنان این تشکل اسلامی، سیاسی و نظامی شیعی است که از بدو تأسیس در سال 1359 با الهام از نظام فکری و سیاسی امام خمینی (ره) تا به امروز، همواره با توطئه‌ها و مخالفت‌های شدید سیاسی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی مخالفان خود همراه بوده است. به خصوص آمریکا و اسرائيل برای از بین بردن محبوبیت و ماهیت آن مورد استفاده قرار گرفته است، اما همچنان در کشورهای اسلامی به ویژه لبنان چهره قابل قبولی در سطح بین المللی دارد، موضوعی که این روزها و در آستانه انتخابات بار دیگر شورش های دشمن را برانگیخته است.

* حمله رسانه ای که در منی سرکوب می شود

یکی از موضوعاتی که در سال های اخیر از سوی دشمنان حزب مقاومت مطرح شده حمایت ایران از آن است حزب الله لبنان و تاکید بر نیازهای مالی حزب مقاومت، افزایش این موضوع برای مخالفان این گروه سیاسی اسلامی از دو جهت حائز اهمیت است، اسلامی است!

بر همین اساس سه روز پیش روزنامه عکاظ تماس گرفت عربستان سعودی یکی از رسانه های ملی کشور به نقل از منابع آگاه به درخواست 25 میلیون دلاری حزب الله برای تامین بودجه از دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به فشار حزب الله اشاره کرد. در آستانه انتخابات صورت گرفت!

حمله رسانه ای بی نتیجه به حزب الله لبنان در آستانه انتخابات

سپس همین خبر را کانال اسرائیلی به زبان فارسی، صفحه رسمی وزارت امور خارجه اسرائیل در صفحه توئیتر خود منتشر کرد.

حمله رسانه ای بی نتیجه به حزب الله لبنان در آستانه انتخابات

پس از انتشار این بیانیه، برخی در فضای مجازی با انتشار توئیتی، خواستار آغاز پوشش خبری این موضوع شدند که با واکنش های متفاوت مخالفان و حامیان مواجه شد.

  دانشمندان در تلاش برای یافتن ارتباطی بین تاج و تخت و آلزایمر هستند

حمله رسانه ای بی نتیجه به حزب الله لبنان در آستانه انتخابات

اما این خبر بی اساس نتوانست رسانه ها را به واکنش گسترده وادار کند و این مطلب به زودی از سایت رسمی فارسی اسرائیل حذف شد.

حمله رسانه ای بی نتیجه به حزب الله لبنان در آستانه انتخابات

با حذف این خبر از سایت رسمی وزارت امور خارجه اسرائیل، به نظر می رسد که بانیان این خبر کذب و کذب به صحت مطالب گفته شده اعتقادی نداشته اند!

* انتخابات پارلمانی لبنان یک جنگ سیاسی است

انتخابات پارلمانی 22 لبنان در ماه مارس 2022 در حالی برگزار می شود که به گفته حزب الله و به نقل از رادیو آزادی، این انتخابات مهم ترین انتخابات پارلمانی لبنان در 30 سال اخیر است، نه به عنوان یک انتخابات، بلکه به عنوان یک جنگ. به آن می گویند سیاسی. به گفته تحلیلگران سیاسی، یکی از دلایل اهمیت این دوره از انتخابات، تقسیم 72 کرسی نزدیک به حزب الله در مقابل 48 کرسی پارلمان در برابر حزب الله به نقل از خبرگزاری ملی لبنان به نقل از وزیر کشور این کشور است.

مخالفان حزب‌الله در انتخابات پارلمانی به این نتیجه رسیده‌اند که فقط برای حفظ قدرت باید وارد انتخابات شوند و نمی‌توانند اکثریت مجلس را از مقاومت و متحدانش بگیرند.

شیخ نعیم معاون دبیرکل حزب الله نیز با ابراز نارضایتی از مداخله بی سابقه سفارتخانه های خارجی خاطرنشان کرد که این انتخابات با هدف مقابله با مقاومت و ایجاد درگیری های داخلی برگزار شد. سخنگوی حزب الله تاکید کرد: دشمنان می خواهند کشور را در دعواهای داخلی غوطه ور کنند، در حالی که هدف ما در انتخابات حفظ کشور است، اما دشمنان از این برای ضربه زدن به مقاومت استفاده می کنند.

  سال گذشته 1166 نفر در کشور غرق شدند

* محبوبیت حزب الله در عملیات اجرایی لبنان

بر اساس مطالعه انجمن مطالعات جهان اسلام، حزب الله ثابت کرده است که قوی ترین و شایسته ترین حزب برای اجرای قوانین و مدیریت کار وزارتخانه ها در تمام سال های حضور خود در قوه مجریه لبنان بدون قدرت طلبی است. نمونه بارز آن ارائه موفقیت آمیز وزارت بهداشت مرتبط با حزب الله در دوران اپیدمی تاج و تخت و تامین سوخت کشور است. به همین دلیل است که آمریکا و متحدانش در منطقه پس از شکست نقشه های خود علیه حزب الله به دنبال راه هایی برای تضعیف چهره مقاومت به هر شکلی هستند، اما با وجود اینکه از همه فرصت های خود به ویژه رسانه ای استفاده می کنند. ما هنوز شاهد هستیم ما محبوبیت هر روزه این حزب شیعه در بین مردم هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید