حمحمد عزت‌پور; قوی ترین مرد ایران

425877 230 خبر مرکزی

شانزدهمین دوره مسابقات قوی ترین مردان ایران که برای اولین بار شامل مسابقات جوانان بود از 22 تا 25 بهمن ماه در دانشگاه صنعتی شریف تهران برگزار شد تا در نهایت در سال 1400 به عنوان قوی ترین مرد ایران معرفی شود.

محمد عزت پور در مسابقه ای حساس، نفس گیر و مهیج قهرمان حرفه ای قوی ترین مردان شد که موفق شد مدال طلای مسابقات را به گردن آویخته و کمربند قهرمانی را از آن خود کند.

عزت پور که چندین قهرمانی در ایران داشت در آخرین عنصر محسن مسن آبادی قهرمان قدیمی این رشته آخرین عنصر را به دست آورد و با نتیجه مساوی و تنها به دلیل برتری در تعداد قهرمانی بر سکوی نخست بایستد. موارد.

به همین بهانه گفتگویی با محمد عزت پور ترتیب داده ایم که ماحصل آن را در ادامه می خوانید:

* در رقابتی نزدیک به مقام قهرمانی رسیدید.
بله، هیجان مسابقه خیلی زیاد بود و تا آخرین لحظه هیچکس نمی دانست کدام رقیب قهرمان می شود. خدا را شکر دوباره توانستم به آن عنوان برسم. البته نباید از شایستگی های رقبای خود غافل شویم. محسن مسن آبادی، علی اکبر جعفری و … که در فینال حضور داشتند می توانند این عنوان را کسب کنند. در مجموع، مسابقه جالب بود و امیدوارم کسانی که آن را تماشا کردند، آن را دوست داشته باشند.

* خیلی ها معتقد بودند حضور شما به عنوان پنجمین قهرمان حرفه ای جهان و چندین بار قهرمان ایران، رقابت اعتباری را دو چندان کرد.
دوستانم با من خوب هستند. به هر حال چند سالی است که مجوز حضور در مسابقات حرفه ای را گرفته ام و در یک سال اخیر دو بار در بحرین و امارات به همراه قهرمانان جهان شرکت کردم. سطح قهرمانان ایران نیز بالاست و در این مسابقه اخیر آیتم ها به گونه ای طراحی شده بود که دست کمی از مسابقات جهانی نداشته باشد.

  مرسدس بنز 300 SL; گران ترین ماشین دنیا!

با این حال بچه ها خیلی خوب مسابقه دادند و نشان دادند که می توانند حرف های زیادی در دنیا بزنند.

* برای این مسابقات جوایز نقدی خوبی در نظر گرفته شد؟
برای اولین بار در سال های اخیر چنین جوایزی به قهرمانان اهدا می شود. فکر می کنم قهرمان از صد میلیون تومان نفر اول بود که به هر حال انگیزه همه ورزشکاران را افزایش داد.

* به نظر می رسد قوی ترین مردان زنده شده اند؟
درست است. با حضور دکتر نصیرزاده در راس فدراسیون و حمایت هایی که در یک سال اخیر از قوی ترین مردان داشته، این رشته جان تازه ای گرفته است. تیم قبلی قوی ترین مردان کمیسیون هم سخت کار می کند اما اخیرا آقای کاراکورلو به عنوان رئیس کمیسیون انتخاب شد که با مدیریت خوب خود توانست پای همه قهرمانان فعلی و سابق را به مسابقات باز کند.

در این مسابقه تمام پتانسیل قوی ترین مردان اعم از رقیب، داور و میهمان در مسابقات حضور دارد و این نشان می دهد که قوی ترین مردان دوباره متولد می شوند.

* شنیده ایم مسابقه مردان آهنین نوروز 1401 دوباره از تلویزیون پخش شود؟
همانطور که شنیدم قرار است این مسابقه در اسفند ماه ضبط شود و در نوروز پخش شود. مردم این برنامه را دوست داشتند و هنوز هم بسیاری آن را دنبال می کنند.

در سال های اخیر 97 فقط یک بار در نوروز پخش شده و موفق به کسب عنوان قهرمانی شدم. امیدوارم 4 سال دیگر قوی ترین مردان بتوانند به خانه های مردم برگردند. اخیرا مراسمی داشتیم که در آن اکبر عبدی بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون از مسئولان خواست تا این مسابقه را از تلویزیون پخش کنند.

  قیمت بیت کوین امروز 14/09/2300

* برای سال جدید برنامه ای برای حضور در مسابقات جهانی دارید؟
یک سال پیش باید ببینیم تکلیف برگزاری مسابقات مردان آهنین چیست. بعد از یک سال، قطعا باید برای جام جهانی برنامه ریزی کنیم. به نظرم من و سایر ورزشکاران ایرانی با حمایت مسئولان این توانایی را داریم که جزو سه نفر برتر دنیا باشیم. امیدوارم به هدفم برسم.

* و در نهایت اگر حرفی هست بفرمایید؟
در پایان از علیرضا ساپاچی و امیر فرزان محزون که خود قوی ترین رقبای مرد هستند و به عنوان داور و شرکت کننده در این مسابقه شرکت کرده اند تشکر می کنم. آنها در ماه های اخیر سخت برای من کار کرده اند تا من را آماده نگه دارند. قوی ترین مردان روزهای خوبی در پیش دارند و امیدوارم بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید