حقوق برخی مدیران کاهش می یابد!

دیروز مصادف با خطر پانزدهم مهلت درج و تکمیل اطلاعات اجرایی دستگاه های اجرایی در سامانه ثبت حقوق و مزایا به پایان می رسد. دی ماه پرداخت نمی شود.

پس از اینکه اعلام شد حق الزحمه دستگاه های اجرایی دستگاه های اجرایی با درج و تکمیل اطلاعات پرداخت در سامانه حقوق و درآمد مرتبط است، این فرصت برای دستگاه هایی فراهم شد که در این زمینه اقدامی نکرده اند. برای ارائه اطلاعات با ارائه تعهد کتبی حداکثر تا 15 آذر. این ممکن است به این دلیل باشد که حقوق کارکنان معمولاً 15 هر ماه پایان می یابد و در نهایت اطلاعات پرداخت باید تا 20 هر ماه به وزارت اقتصاد گزارش شود. ماه

کارمندان مسئولیتی در قبال کاهش حقوق خود ندارند. در بخشنامه ای که طی چند روز گذشته از سوی سازمان اداری برای استخدام به دستگاه های اجرایی ابلاغ شد، 15 آذرماه به عنوان آخرین فرصت برای ورود اطلاعات بار دیگر برجسته شده است.

اما این بار تمرکز بر حقوق مجریان و مسئولان اجرایی است. همانطور که اعلام شد در صورت عدم تکمیل اطلاعات سامانه، پرداخت حقوق و مزایا به کارمند ارشد دستگاه و کلیه مدیران مربوطه متوقف می شود.

در اطلاعیه اولیه حقوق آبان ماه کلیه پرداختی ها به دستگاه های اجرایی یعنی کلیه کارکنان و مدیران معطوف شده بود اما به هر حال اجرای این تکلیف قانونی ربطی به کارمندان ندارد و بر عهده مدیران ذیربط سازمان است. بالاترین مدیران مالی اجرایی نیز مسئولیت دارد، ضمن اینکه در قانون برنامه ششم توسعه بر شفافیت پرداخت ها به ویژه مدیران تاکید شده است.

  قتل پسر جوان در پارک کرج

علاوه بر عدم پرداخت حقوق مدیران، عملکرد کلیه دستگاه هایی که اطلاعات را وارد یا تکمیل نکرده اند به جز گزارش به هیأت وزیران و دستگاه های نظارتی به اطلاع عموم خواهد رسید.

این در حالی است که انتشار وضعیت ورود اطلاعات از ابتدای سال گذشته تا ابتدای مهرماه نشان داد که حدود 20 دستگاه پایه فاقد اطلاعات ورودی هستند و بسیاری از زیردستگاه ها اطلاعات خود را تکمیل نکرده و یا اطلاعات دقیقی در مورد آن ندارند. آنها

در این شرایط از سازمان اداری و استخدامی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد انتظار می‌رود در اجرای قانون و شفاف‌سازی پرداخت‌ها، طبق شرایط تعیین‌شده و بخشنامه‌های خود به دستگاه‌های اجرایی عمل کنند. . و هیچ تبعیضی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

الزام درج اطلاعات در سامانه ثبت حقوق و مزایا از ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه است و مزایای غیر پولی و غیره به مسئولان، روسا، مدیران در سامانه ثبت می شود.

بر این اساس قانون بودجه مقرر می دارد که از خرداد ماه توزیع اعتبارات وام کارکنان صرفاً بر اساس اطلاعات سامانه پاکنام انجام می شود و از آن تاریخ هرگونه پرداخت مستقیم، مستمر و کوتاه مدت به کلیه کارکنان دستگاه های اجرایی اعتبارات و منابع هزینه ای اختصاصی خواهد بود. مشروط به ثبت اطلاعات خود در سامانه ایران کارکنان می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید