حرکت دلار در محدوده حساس

در پنجمین روز هفته قیمت دلار و سکه افزایش یافت. روز چهارشنبه، اسکناس آمریکا در محدوده 28250 حجم در ساعت 15 معامله شد که 140 حجم نسبت به روز سه شنبه افزایش داشت.

رشد روز گذشته دلار را به مرز بحرانی 28300 تن نزدیک کرد. تحلیلگران معتقدند عبور دلار از مرز می تواند راه را برای خریداران جدید در بازار هموار کند.

روز گذشته حضور خریداران در بازار مشهود بود و در مقابل برخی صرافی ها صف هایی برای خرید ایجاد شد. این صف ها عمدتاً برای خرید ارز از صرافی های منتخب بود که دلار را زیر سقف 28 هزار تومان می فروختند. بورس ها قیمت فروش دلار را 27 هزار و 700 تن تعیین کرده بودند که حدود 600 تن اختلاف با قیمت بازار داشت. خریداران با 2000 دلار می توانستند حدود 1.2 میلیون تن درآمد کسب کنند.

فعالان می گویند علاوه بر این، اسکناس های آمریکا روز چهارشنبه به دلیل سوء استفاده از نوسانات ارزی حول محور مذاکرات هسته ای افزایش یافت.

معامله گران سعی کرده اند اخباری را که احتمال کم رسیدن به توافق را نشان می دهد برجسته کنند. با این حال، ایران مذاکرات خود را با کشورهای اروپایی آغاز کرده است و ممکن است به مرور اخبار مربوط به این مذاکرات منتشر شود که زمینه را برای کاهش قیمت دلار فراهم می کند.

برخی فعالان همچنین اعلام کردند با نزدیک شدن دلار به مرز حساس 28 هزار و 300 تن، فروش فنی افزایش می یابد و برخی معامله گران از خریدهای قبلی منتفع می شوند. اسکناس 1400 آمریکا هرگز بالای خط 28300 تومان نوسان نداشته است. در این شرایط تثبیت سقف بالای قیمت 1400 ممکن است انگیزه معامله گران را برای خرید ارز افزایش دهد.

  تصاویر/ داستان یک عکاس آمریکایی اهل ایران در سال 1350

علاوه بر این، اظهارات فعالان نشان می دهد که حفظ سطح 28000 تن در روز سه شنبه رویداد مهمی است که توجه معامله گران فارکس را به خود جلب کرده است. به گزارش اکو ایران، اسکناس آمریکا روز سه شنبه پس از سه روز رشد متوالی روند نزولی داشت، اما خط حمایتی دلار حتی از محدوده 27 هزار و 800 تنی هم پایین نیامد و معامله گران موفق شدند کانال 28 هزار تنی را حفظ کنند. .

از نظر برخی معامله گران این بدان معنا بود که کاهش قیمت دلار افزایش یافته و باید منتظر حرکت اسکناس آمریکا به سقف 1400 بود.

افزایش قیمت دلار در روز چهارشنبه باعث شد تاثیر کاهش قیمت اونس طلا در بازار داخلی از چشم فعالان سکه دور بماند. سکه دیروز موفق شد 45 هزار تن افزایش قیمت داشته باشد و در محدوده 12 میلیون و 270 هزار تن قرار گیرد. افزایش قیمت سکه به دلیل کاهش شدید اونس طلا در بازارهای جهانی در روز گذشته است.

هر اونس طلا روز سه شنبه تحت فشار معامله گران ناگهان به بالای 1830 دلار جهش کرد و در ساعت 3 بعد از ظهر در محدوده 1822 دلار معامله شد.

به گفته فعالان، اونس طلا از پنجشنبه گذشته روند صعودی قوی داشته است و در کمتر از پنج روز کاری بیش از 70 دلار افزایش یافته است. رفتار صعودی اونس طلا باعث شده است که سکه امامی از ابتدای هفته جاری با قدرت در مسیر صعودی قرار گیرد و حتی در مقاومت بالای 12 میلیون و 200 هزار تنی نیز نفوذ کند.

  وضعیت آب و هوا در 19 تیر / کاهش دما در نیمه شمالی کشور از یکشنبه

در این شرایط انتظار می رفت بازگشت اونس طلا توجه فعالان بازار سکه را به خود جلب کند. با این حال، روند صعودی دلار آنقدر برای اپراتورهای سکه مهم بود که ترجیح دادند کاهش اونس طلا را جدی نگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید