حرکات بدن به تفکر خلاق کمک می کند!

کمی تحرک، حتی در هنگام نشستن، راه رفتن و حرکت کردن، ایده های جالب را آسان تر می کند. این بینش بیش از 2000 سال قدمت دارد و در میان فیلسوفان یونان باستان شناخته شده است.

تحقیقات ما نشان می دهد که این تحرک نیست که به ما کمک می کند انعطاف پذیرتر فکر کنیم. دکتر باربارا هندل، متخصص مغز و اعصاب در دانشگاه وورزبورگ در آلمان، می‌گوید، بلکه آزادی انجام حرکات خود تعیین‌کننده مسئول این فرآیند است.

حتی حرکات جزئی در هنگام نشستن باعث افزایش خلاقیت می شود. مهم است که حرکت در مدل های معمولی سرکوب یا مجبور به انجام آن نشود. یکی از محققین JMU در دانشگاه وورزبورگ آلمان می گوید: «متاسفانه، زمانی که افراد مثلاً روی صفحه نمایش کوچک تمرکز می کنند، این اتفاق می افتد.

افزایش استفاده از تلفن همراه و دستگاه های مشابه و همچنین آموزش در مورد اپیدمی های کرونا می تواند تأثیر منفی بر فرآیندهای شناختی مانند خلاقیت داشته باشد.

اما ارتباط علمی حرکت و دانش چیست؟ هنگام راه رفتن در مغز چه اتفاقی می افتد؟ آیا افرادی که به ندرت حرکت می کنند خلاقیت کمتری دارند؟ بر این اساس، حتی حرکات کوچک در هنگام نشستن نیز می تواند همان تاثیر مثبت را در تفکر خلاق داشته باشد.

محققان بر این باورند که در دراز مدت، یافته های آنها ممکن است به درک بهتر بیماری هایی که بر حرکات بدن و فرآیندهای شناختی تأثیر می گذارند کمک کند.

منبع: اسپوتنیک

  جدیدترین رنگ تاج کشور

دیدگاهتان را بنویسید