حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) از حذف تیم های استقلال، پرسپولیس و گل گهر از فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا خبر داد.

این اتفاق پس از آن رخ داد که AFC پیش از پایان سال 2021 در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال اعلام کرد که در پرونده‌های حرفه‌ای سه تیم خلأ وجود دارد و خواستار لغو مجوز حرفه‌ای و غیبت آنها در لیگ قهرمانان آسیا شد، اما 5 مورد روز برای ارسال مدارک مهلت داده می شود.

با ارسال مدارک و بررسی هایی که تا 15 دی ماه به طول انجامید، کنفدراسیون از حذف نهایی سه تیم ایرانی خبر داد.

بیانیه کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از خروج استقلال و پرسپولیس از آسیا

در بیانیه کنفدراسیون فوتبال آسیا آمده است: کمیته مستقل نظارت کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفت مجوز سه باشگاه پرسپولیس، استقلال و گل گهر سیرجان (هر سه باشگاه از ایران) را به دلیل نداشتن مجوز حرفه ای مطابق با مواد 14.4 و 14.5 مجوز حرفه ای لغو کند. اساسنامه برای باشگاه ها گرفته می شود.

کمیته کنترل مستقل کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که این سه باشگاه معیارهای لازم (طبق بندهای 3.1 و 3.2 اساسنامه مجوز باشگاه های کنفدراسیون فوتبال آسیا) را رعایت نکرده اند و نباید اجازه ورود به لیگ قهرمانان آسیا در سال 2022 را داشته باشند. این کمیته همچنین اعلام کرد که مدارک تکمیلی ارائه شده توسط باشگاه گل گهر سیرجان را رد کرده است.

تغییر جدول لیگ قهرمانان آسیا پس از حذف استقلال و پرسپولیس

جدول پلی آف لیگ قهرمانان آسیا با حذف استقلال و پرسپولیس تغییر کرد. سپاهان و فولاد دو نماینده دیگر ایران در لیگ قهرمانان خواهند بود. پیش از این سپاهان و استقلال باید در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان شرکت می کردند که حالا با حذف استقلال و پرسپولیس معادلات این مرحله به هم می خورد.

  آمار فوتی های ناشی از کرونا امروز 27/04/1401

با این حساب سپاهان به عنوان دومین نماینده ایران مستقیما به مرحله گروهی می رود و در کنار فولاد خوزستان قرار می گیرد و ایران دیگر نماینده ای در پلی آف نخواهد داشت.

جدول پلی آف لیگ قهرمانان آسیا به شرح زیر است:

* الغرافه قطر – ارتش سوریه
* تعاونی عربستان – نسف کرشی از ازبکستان
* بنی یاس امارات – الشرطه عراق
* شارجه امارات – الزورا عراق

برنده این دیدارها راهی مرحله گروهی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید