جواد عزتی; شکارچی سیمرغ؟!

424655 849 خبر مرکزی

دوستت دارم| جواد عزتی یکی از مهمترین بازیگران سینمای ایران در پنج سال اخیر بوده است. آتابای) حاضر است و می درخشد.

حضور و کیفیت بازی او ربطی به کارگردانی ندارد. این مروارید سینمای ایران که برخاسته از تئاتر بود و سال ها در تلویزیون نقش های کوتاه و گاه کم اهمیت ایفا کرد، در این همه آزمون و خطا، خود و استعداد بازیگری اش را جلا داد.

جواد عزتی بازیگر بزرگی است که هنر و استعداد خود را نشان نمی دهد، ظاهری صمیمی و آشنا دارد و این برای بیننده هنرش خوشایند است.

این بازیگر که در سال های اخیر سه بار نامزد دریافت سیمرغ بلورین شده است، سه بار برنده این جایزه شده است: «ماجرای نیمروز» (محمدحسین مهدویان)، «راد خون» (محمدحسین مهدویان) و «اتابای» (نیکی کریمی). . . اما شانسی نداشت.

او همچنین نامزد فیلم های «هورشید» (مجید مجیدی)، «تنگه ابوقریب» (بهرام توکلی) و «پروانه شناور» (محمد کارت) شد و شایسته دریافت سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره فیلم فجر بود.

اما در نهایت جای کریستال سیمور در کارنامه این بازیگر درخشان خالی است. طی پنج سال گذشته در جشنواره هر بار که از بهترین بازیگران آن دوره صحبت می کنیم، عزتی گزینه جدی بوده است. نمی توان بازی های او را که متنوع و دور از هم هستند نادیده گرفت. اگرچه داوران کار را آسان کردند.

جواد عزتی امسال با فیلم مرد بازنده به چهلمین جشنواره فیلم فجر آمد و تنها هوتن شکیبا را می توان مدعی اصلی او برای کسب این جایزه دانست.

عزتی در همکاری جدید با مهدویان پس از سریال «زخم کار» با گریمی متفاوت، نقش بازپرس قتل را بازی کرد که سنش از خودش بزرگتر است، چالشی که برای هر بازیگر حرفه ای جذاب است و می توان آن را یک کار جدید دانست. نقطه عطفی در حرفه بازیگری او در دهه گذشته، آنها نقش های متفاوت و دور زیادی را ایفا کرده اند.

  برای داشتن دندانهای تمیز باید چه بخوریم؟

حالا او با یک نقش با فیلم خوب به جشنواره آمد، تعداد آثار جذاب و قابل توجه حداقل روی کاغذ آنقدرها نیست.

این عوامل می تواند منجر به ظهور ستاره های سینمای ایران شود. مهدویان کارگردان جوان و جسوری است که عزتی را در «ماجرای نیمروز» انتخاب کرد و او را در قالبی جدید دید و حاصل اعتماد او بازی درخشان عزتی در نقش صادق بود. تکریم سیمرغ بلورین برای بازی در مرد بازنده پاسخی شایسته به اعتماد مهدویان است.

نکته مهم دیگر حضور شهاب حسینی در جمع داوران است. حسینی و عزتی سال ها پیش در «آفریقا» (هومن سیدی) شریک شدند و به نظر می رسد رابطه این دو ستاره بد نیست. عزتی از این نظر شاید در بین داوران حامی هم داشته باشد.

جواد عزتی 40 ساله این روزها در اوج کار خود به سر می برد. او برای این موفقیت و محبوبیت جوان است و برای ادامه درخشش در سینمای ایران راه درازی در پیش دارد. او در دهه 90 جهشی بلند کرد تا به یکی از بهترین های سینمای ایران تبدیل شود و این روزها ثمره همین تلاش، پشتکار، تنوع نقش ها و انعطاف در بازیگری را می بیند.

نام او در هر پروژه ای می تواند به عنصری جالب و کنجکاو تبدیل شود و حضور او در بسیاری از فیلم ها خاطره انگیز و تاثیرگذار است. شاید عدد 40 برای این ستاره خوب باشد و امسال در مراسم اختتامیه چهلمین جشنواره سیمرغ بلورین فیلم فجر روی دستانش استراحت کند.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید