جنین های قاتل زیرزمینی!

سجادپور| مردی که سه سال پیش در مشهد به اتهام مواد مخدر غیرمجاز گسترده دستگیر شده بود و ردپایش را می توان در پرونده جنین های زیرزمینی جستجو کرد، در حالی که در اتاقی با تخت بیمارستانی حاوی مواد و تجهیزات بود، توسط پلیس مشهد دستگیر شد. سقط جنین فراهم کرد.

چندی پیش پلیس سپاد مشهد با رصد اطلاعاتی اخبار موثقی مبنی بر سقط جنین غیرقانونی و توزیع گسترده مواد مخدر غیرمجاز دریافت کرد که حاکی از فعالیت غیرقانونی در این زمینه است. لذا با دستور ویژه سرهنگ حسین دهگانپور (رئیس پلیس آگاهی مشهد)، عملیات نامحسوس و رصد اطلاعاتی در دستور کار نیروی انتظامی قرار گرفت که به تحلیل های کارشناسی پرداخت.

پس از بررسی ابعاد و زوایای مختلف این ماجرا، تصمیم گرفتند عملیات شناسایی را به صورت «نفوذی» ادامه دهند.

در مرحله اول این عملیات نامحسوس، نیروهای پلیس در پوشش خریدار مواد مخدر سقط جنین وارد عمل شده و موضوع را به قاضی فرهمان نیا گزارش کردند. یک مقام قضایی مسئول رصد اطلاعاتی با تاکید بر اهمیت روش «نفوذ» توسط نیروی انتظامی، دستورات قضایی عملیاتی را برای راهنمایی عوامل عملیاتی صادر و از آنها خواست تا عملیات را با رعایت موازین شرعی و قانونی انجام دهند.

به همین دلیل گروه مشترک پلیس ابتدا مرد جوانی را در میدان سپاد مشهد که چند روزی بود زیر نظر گرفته بود دستگیر کردند. مرد جوان که ادعا می کند پیک موتوری است به درخواست یکی از نیروهای پوششی پلیس چند قرص سقط جنین به ارباب رجوع (افسر پلیس) تحویل داد و بلافاصله به کلانتری منتقل شد.

  جاذبه های شهربازی کیش را به شما معرفی می کنیم

مرد جوان ضمن بیان اینکه هیچ نقشی در فروش قرص های سقط جنین و پیک کاری ندارد، آدرس داروخانه ای در منطقه کاسم آباد را که داروهای سقط جنین را از آنجا دریافت کرده است، داد. به گفته این مرد جوان، تحقیقات پلیسی وارد فاز عملیاتی شده و نیروی انتظامی به سرکردگی سرگرد قنبری (معاون کلانتری سپاد) با یک نسخه برای داروخانه جلسه رسمی گذاشته و با کمک به داروخانه مراجعه کرده است. یک پیک موتوری

همزمان با دستگیری جوان با نسخه معروف به «م.ج» پیک موتوری به دلیل اطلاع نداشتن از محتوا و نوع قرص های غیرمجاز با دستور قاضی فرهمان نیا آزاد شد. این در حالی است که با کشف 10 عدد قرص سقط جنین از نسخه داروخانه، دامنه اقدامات نیروی انتظامی بیشتر شده است. م.ج که تحت بازجویی ویژه قرار داشت به مردی 58 ساله که به صورت تلفنی در حال توزیع انواع داروهای سقط جنین و داروهای سقط جنین در مشهد بود، مراجعه کرد.

بدین ترتیب، نیروهای عملیاتی پلیس منطقه سپاد برای خرید 10 بسته قرص سقط جنین با یکدیگر تماس تلفنی برقرار کردند و با کمک پزشک جوان، ساعتی را برای دریافت دارو و پرداخت در دستگاه خودپرداز تعیین کردند. خودرو و هنگام رانندگی با یک وسیله نقلیه میلیارد دلاری در یک مرکز خرید متوقف شد.

مرد میانسال در کمین پلیس در میان حیرت و ناباوری حاکمیت قانون، 10 بسته قرص سقط جنین را به افسر بانفوذ پلیس تحویل داد و دستانش را بسته بود. این مرد که یک کارمند بازنشسته UMNC بود، بلافاصله به ایستگاه پلیس منتقل شد و مورد بازجویی قرار گرفت.

  فروش فوق العاده محصولات زامیاد از امروز / 4 محصول 90 روزه زامیاد تحویل داده می شود.

در این شرایط قاضی فرهمان نیا که از ریشه های عمیق توزیع مواد مخدر مطمئن شده بود بلافاصله دستور ورود به منزل و مخفیگاه های احتمالی مواد مخدر را صادر کرد و از ماموران خواست تا با دقت به این پرونده رسیدگی کنند.

با این دستور دادگاه، ماموران انتظامی به بلوک آپارتمانی محل سکونت «م.ا» مراجعه و منزل را مورد بازرسی قرار دادند. آنها اتاقی با تخت بیمارستانی با تجهیزات پزشکی سقط جنین پیدا کردند.

در بازرسی از مقادیر زیادی انواع مواد مخدر تزریقی از قبیل بیهوشی، مواد مخدر، سقط جنین و … که آثار متهم در جنین های زیرزمینی دیده می شود، کشف شد. گزارش خراسان حاکی است: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، تحقیقات عمیق در این خصوص آغاز و مشخص شد متهم در سال 1376 به همین اتهام توسط نیروهای اطلاعات سپاه مشهد دستگیر و تنها در این مدت 100 میلیارد ریال صرفه جویی کرده است. سه مورد از وی که این خبر به صورت اختصاصی در روزنامه خراسان با عنوان «دستگیری عامل قاچاق و سقط جنین دسته جمعی» منتشر شده است. در ادامه تحقیقات مشخص شد که در زمان دستگیری مرد میانسال با مدرک تحصیلی لیسانس، تجهیزات و لوازم سقط جنین و هزاران عدد قرص و داروی غیرمجاز کشف شده است.

تحقیقات ماموران تحقیق و آگاهی پلیس غرب کشور نیز نشان می دهد که متهم پرونده دیگری به اتهام فروش انبوه شربت اعتیادآور در شعبه 901 دادگاه انقلاب مشهد دارد که در حال رسیدگی است. متهم و یارانش در حالی ادامه دادند که مدعی خرید مواد مخدر غیرمجاز از خیابان ناصرخسرو تهران بود.

  تخریب روح و هویت ایرانی در بستری تاریخی

منبع: روزنامه خراسان

دیدگاهتان را بنویسید