جنگ در سه منطقه جهان در سال 2022!

آلن فراشن، روزنامه‌نگار فرانسوی در مقاله‌ای در لوموند فهرستی از مناطقی که در آن درگیری‌های مسلحانه ممکن است در سال 2022 رخ دهد، تهیه کرد. آیا نام ایران نیز در آن فهرست است؟

به قول نگارنده اینجا یکی از مناطق ایران است! مذاکرات بر سر توافق هسته ای با پیشرفت اندکی از سر گرفته شده است، اما فضا برای سازش در حال کاهش است. به گفته فراشان، تهران سیاست های دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا که به طور یکجانبه از این معاهده خارج شد را فراموش نکرده است، بنابراین او اکنون پیش شرط هایی را تعیین می کند.

ایران تاکنون به غنی سازی 60 درصدی اورانیوم رسیده است، در حالی که کارشناسان معتقدند رسیدن به سطح مورد نیاز برای استفاده نظامی تنها یک ماه طول می کشد.

حمله به مجموعه هسته ای ایران

به گفته این روزنامه نگار، این امر اسرائیل و آمریکا را به سمت حمله به مجموعه هسته ای ایران سوق می دهد که به نوبه خود بی پاسخ نخواهد ماند و در نتیجه این درگیری می تواند در سراسر خاورمیانه گسترش یابد.

یکی دیگر از مناطق “خطرناک” تایوان است. به گفته نویسنده، چین در حال انجام مانورهایی است که واشنگتن معتقد است می تواند منجر به “مداخله” در جزیره شود. او گفت که ایالات متحده قبلاً متعهد شده بود تا از تایوان محافظت کند، اما این امر آنها را مجبور به مداخله نکرد و رفتار جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا همچنان نامشخص است.

آخرین منطقه در فهرست فرانسه، اوکراین است. به گفته این روزنامه نگار، روسیه با ارائه ضمانت های امنیتی به آمریکا مستقیماً بلندپروازی های خود را اعلام کرده است، در حالی که در صورت نارضایتی از خطوط قرمز خود باید اقدام کند.

  خودداری از چند برابر شدن تعرفه های پستی

منبع: اسپوتنیک

دیدگاهتان را بنویسید