جنگ جهانی سوم در راه است!

اعضای ناتو می گویند روسیه در حال بسیج نیروی بزرگ بیش از 100000 نفر در نزدیکی مرز با اوکراین است تا برای “تهاجم جدید” به خاک اوکراین آماده شود.

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا هشدار داد که وضعیت بین اوکراین و روسیه می تواند به بزرگترین جنگ در اروپا از زمان جنگ جهانی دوم منجر شود.

جانسون به بی‌بی‌سی گفت: طرحی که ما می‌بینیم از نظر وسعت شبیه به بزرگترین جنگ در اروپا از سال 1945 است. جانسون گفت که معتقد است نیروهای روسیه احتمالا به اوکراین حمله خواهند کرد.

او مدعی است که این اتفاق نه تنها در منطقه دونباس، بلکه در سراسر مرز بلاروس و اوکراین نیز می تواند “برای محاصره کیف” رخ دهد. با این حال، نخست وزیر بریتانیا تاکید کرد که چنین اقداماتی نه تنها به رنج اوکراینی ها، بلکه مردم روسیه نیز منجر خواهد شد.

از سوی دیگر، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو تاکید کرد که روسیه قصد دارد یک حمله تمام عیار به اوکراین انجام دهد.

استولتنبرگ گفت: “همه چیز نشان می دهد که روسیه در حال برنامه ریزی یک حمله تمام عیار به اوکراین است. همه ما قبول داریم که خطر حمله بسیار زیاد است.”

اعضای ناتو می گویند روسیه در حال بسیج نیروی بزرگ بیش از 100000 نفر در نزدیکی مرز با اوکراین است تا برای “تهاجم جدید” به خاک اوکراین آماده شود.

با این حال، دولت روسیه بارها اعلام کرده است که قصد ندارد عملیاتی را علیه اوکراین انجام دهد و تمام گزارش‌ها مبنی بر «کاذب» بودن آن با هدف تشدید تنش‌ها در منطقه و دامن زدن به لفاظی‌های ضد روسی در آماده‌سازی برای یک تحریم اقتصادی جدید است. و توجيه گسترش ناتو به شرق.

  پیام وزیر بهداشت به مناسبت روز اضطراری

دیدگاهتان را بنویسید