جنجال سمینار آموزشی طنز بهنوش بختیاری

فرادید| بهنوش بهتیاری با انتشار پوستری از برگزاری کارگاه آموزشی خود با عنوان «راز طنز» در دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر داد. اکنون سمینار پس از 48 ساعت با موجی از واکنش ها و انتقادات روبرو شده است.

به گزارش فرادید؛ در پوستر تبلیغاتی کارگاه بهنوش بختیاری تاکید شده است که 4 جلسه برای شرکت کنندگان تدارک دیده شده است. هر جلسه نیز سه ساعت طول می کشد.

بهنوش بختیاری در این کارگاه باید تجربیات خود در طنز، بازیگری در تلویزیون و سینما (شباهت ها و تفاوت ها)، حدود بداهه گویی در اثر طنز و کالبد شکافی شخصیت و شخصیت را به شرکت کنندگان منتقل کند.

در ادامه سمینار رایگان طنز و معمایی و تدریس توسط بهنوش بهتیاری، دانشگاه علمی کاربردی باید به شرکت کنندگان مدرک بدهد.

دانشگاه جامع علمی کاربردی هنوز توضیحی درباره همکاری با بهنوش بختیاری و سمینار رایگان طنز ارائه نکرده است.

جنجال سمینار آموزشی طنز بهنوش بختیاری
واکنش های کارگاه معمای طنز بهنوش بختیاری

پس از انتشار پوستر بهنوش بختیاری برای سمینار معماهای طنز در دانشگاه جامع علمی کاربردی، برخی از بازیگران و منتقدان سینما و تلویزیون به این مشکل واکنش نشان دادند. آنها معتقدند بهنوش بهتیاری فاقد صلاحیت های لازم برای آموزش طنز است.

اما اولین واکنش مربوط به پرستو گلستانی بود.

وی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: از این پس با ارائه مدرک طنز دانشگاهی زودتر استخدام می شوید و دیگر متهم به کلافگی نمی شوید.

مصطفی جلالی فهر منتقد سینما نیز با انتشار یادداشتی در سایت انجمن فیلم به کارگاه طنز بهنوش بختیاری پاسخ داد.

وی در این یادداشت نوشت: «این تبلیغ بیش از یک نمونه لبخند یا پشیمانی است، بلکه بازتابی کلی از پذیرایی ماست. به نظر می رسد ما در انتزاعی ترین دوره تاریخی علیه آگاهی زندگی می کنیم که بهترین توصیف آن «پوچ» است، نوعی تمسخر که محصول تلخی در آمیختگی تراژدی و کمدی است. محتوای این پوستر جزئیاتی از مجموع روزهایی است که ما مجبور به زندگی در آن هستیم. و ما بین گریه و خنده در تزلزل هستیم.

  لحظات کلیدی هنگام خرید تور مشهد از تهران

این سینماگر معتقد است که بهنوش بهتیاری بازیگر توانمندی در عرصه طنز نیست و علیرضا حمسه می تواند گزینه بهتری برای تدریس در دانشگاه علمی کاربردی باشد.

این در حالی است که برخی منتقدان به دانشگاه علمی کاربردی به عنوان برگزارکننده کارگاه طنز حمله کرده اند. آنها دانشگاه علمی کاربردی را متهم می کنند که وام خود را برای کسب درآمد رد کرده است.

پاسخ بهنوش بهتیاری به انتقادات

پس از بالا گرفتن انتقادات، بهنوش بختیاری در صفحه اینستاگرام خود به این انتقادات پاسخ داد. او از کارگاه آموزشی رازهای طنز دفاع کرد.

وی در دفاع از کارگاه خود نوشت: 1- نزدیکان هرکس که تا سوم دبستان خوانده باشد می داند که منظور از طنز در حوزه حرفه طنز است نه جذابیت. 2. طراح پوستر خود دانشگاه است نه من. 3- بعد از 26 سال شخصا از طرف دانشگاه جامع علمی کاربردی دعوت به همکاری شدم ولی دعوت نکردم. 4- برای همکاران نه تکلیف خود و نه تعهد دانشگاه را توضیح دهم. 5- دوست عزیز نقد نمی داند چگونه به شاگردان پرشمار من کمک کند و از آنها تشکر می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید