جلسه هماهنگی ستاد اربعین/تصمیم گیری برای ارائه حداکثری خدمات به زائران

جلسه هماهنگی اعضا جایگاه اربعین با قرارگاه های بسیج، خاتم الانبیاء (ص) و امام حسن مجتبی (علیه السلام) امروز (یکشنبه) با حضور محمد محبر معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

مخبر در این دیدار رویکرد و اهتمام جدی دولت سیزدهم به ارزش‌های دینی و دینی را مورد تاکید قرار داد و بر لزوم برنامه‌ریزی دقیق، فراهم کردن امکانات و تمهیدات لازم برای برگزاری مناسب پیاده‌روی اربعین تاکید کرد.

معاون اول رئیس جمهور با یادآوری همزمانی ایام اربعین امسال با گرمای شدید، از نهادهای ذیربط و همچنین ستاد مرکزی اربعین خواست تا برای جابه جایی و اسکان زائران به گونه ای برنامه ریزی کنند که خسارات ناشی از گرما به حداقل ممکن کاهش می یابد.

خبرچین وی تصریح کرد: با وجود شرایط خاص آب و هوایی امسال و با در نظر گرفتن شدت گرما، دغدغه ویژه دولت این است که مردم بتوانند با امنیت کامل و ارائه بهترین خدمات و با حداقل مشکلات و زیارت امام در مراسم پیاده روی اربعین شرکت کنند. حرم حسین برای زیارت

معاون اول رئیس جمهور از تلاش برای افزایش پایانه های مرزی و گیت های خروجی برای تسهیل تردد زائران قدردانی کرد و بر لزوم افزایش ناوگان حمل و نقل برای رفاه زائران تاکید کرد.

این افشاگر همچنین از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخواست کرد بیمارستان های سیار و امکانات و تجهیزات پزشکی در پایانه های مرزی و مسیر زائران مستقر شود.

معاون اول رئیس جمهور همچنین از دستگاه های اجرایی و نهادهای ذیربط خواست همکاری و هماهنگی لازم را با فرجا داشته باشند تا روند ورود و خروج و تردد زائران در مرزها با سرعت هر چه بیشتر انجام شود.

  6 استراتژی که شما را خواننده و شخص بهتری می کند

در این جلسه که با حضور وزرای بهداشت، درمان، آموزش پزشکی، راه و شهرسازی، فرمانده فرجه، مسئولان نهادهای مختلف و روسای قرارگاه های مردمی برگزار شد، مشکلات و کمبودهای احتمالی در مراسم اربعین نیز مطرح شد. ارائه خدمات حداکثری به زائران، تسهیل سفرهای درون و برون مرزی، تکمیل زیرساخت های لازم در پایانه های مرزی، توسعه ناوگان حمل و نقل، ایجاد بیمارستان سیار و توسعه خدمات بهداشتی و درمانی، توسعه امکانات ارتباطی و مخابراتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ، و تدوین دستورالعمل انجام زیارت با توجه به شرایط آب و هوایی تصمیمات لازم اتخاذ شد.

سردار میراحمدی معاون وزیر کشور وی همچنین گزارشی از برنامه ریزی و تمهیدات انجام شده برای مراسم اربعین امسال ارائه کرد و گفت: پیش بینی ما این است که امسال تعداد زائران و علاقمندان به شرکت در راهپیمایی اربعین افزایش چشمگیری داشته باشد. برای رفع نیازهای بازدیدکنندگان.

سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران وی در این دیدار بر تقویت زیرساخت ها در مرزهای ایران و عراق برای خدمت رسانی هر چه بیشتر به زائران اربعین تاکید کرد و افزود: باید تلاش کنیم با کار جهادی و انقلابی شرایط مناسب را برای ایام اربعین ایجاد کنیم. زائران اربعین را تامین می کنیم.

جلسه هماهنگی ستاد اربعین برای اتخاذ تصمیمات برای ارائه خدمات حداکثری به زائران

در این جلسه وزرای راه و شهرسازی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه ریزی های انجام شده برای تامین امکانات و تجهیزات بهداشتی و درمانی و بهبود جابجایی زائران ارائه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید