جفت گیری و دفن جسد در دیوار

427261 243 خبر مرکزی

مردی که به قتل همسرش و دفن جسد او در دیوار متهم شده بود، در ادامه محاکمه در دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شد. مرد میانسالی به نام سعید متهم است که چند سال پیش همسرش را که یک کارمند بازنشسته بود به قتل رسانده و او را در دیوار دفن کرده و راز قتل را به مدت یک سال پنهان کرده است.

همسرش سهیلا از مفقود شدن شوهرش خبر داد. وی گفت: همسرش سهیلا مدتی است که از خانه خارج شده و نه برنگشته است و نه از خودش خبری دارد. مأموران تحقیقات را آغاز کردند و خانواده سهیلا را در جریان گذاشتند.

برادر سهیلا به پلیس گفت: مطمئنم سعید از ماجرا خبر دارد اما نمی گوید چه اتفاقی برای خواهرم افتاده است. وقتی سعید مورد بازجویی قرار گرفت، همه چیز را انکار کرد. او مدعی است که همسرش خانه را ترک کرده و دیگر برنگشته است.

این در حالی بود که برادر سهیلا به پلیس گفته بود سعید با خواهرش اختلاف مالی داشت و نگران بود اتفاق بدی برایش بیفتد. تکذیب سعید و اظهارات برادر سهیلا پلیس را بر آن داشت تا تحقیقات بیشتری را انجام دهد. بالاخره متوجه شدند که آخرین نفری که با سهیلا ملاقات کرده سعید بوده است.

در همین حال، روز ناپدید شدن سهیلا، تلفن های همراه سعید و پسرش سهیل در همان محل ردیابی شد و مشخص شد که آنها در همان مکان هستند. هر چند سهیل در بازجویی ها ناپدید شدن نامادری اش سهیلا را تکذیب کرد و گفت که نمی داند چه اتفاقی برای او افتاده است، اما مدتی تحت بازجویی قرار گرفت.

  شوید، گیاهی کم کالری و غنی

سرانجام پس از یک سال انکار و در حالی که سعید جنجال برانگیز بود، سرانجام مجبور به اعتراف شد، گفت: به خاطر سوء ظن سال ها پیش به همسرم، همسرم را کشتم.

البته در این مدت از همسرم چیزی ندیده بودم، روز تصادف با هم دعوا می کردیم و بعد روسری را دور گردنش انداختم و خفه اش کردم. من این کار را انجام دادم چون سازنده هستم، می دانستم چه کار کنم.

این در حالی بود که پدر و مادر سعید ادعای سعید در مورد سهیلا را تکذیب کردند و گفتند: تفاوت اصلی سعید و سهیلا به دلیل مشکلات مالی است. خواهرمان مدتی پیش تصمیم به جدایی از سعید گرفته بود، اما پس از تصمیم او منصرف شد و دوباره آشتی کردند. سعید به دروغ می گوید به سهیلا مشکوک بوده، مشکل اصلی اختلاف مالی آنهاست.

پس از اعتراف سعید به قتل، پلیس دیواری حفر کرد که او ادعا کرد جسد سهیلا را در آن گذاشته و بقایای آن را بیرون آورده است. بدین ترتیب پس از تکمیل تحقیقات، کیفرخواست تشکیل و پرونده برای رسیدگی به شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

متهم و اولیای دم در ساعت مقرر حضور یافتند. در ابتدای جلسه کیفرخواست علیه متهم قرائت شد و اولیای دم وکیلشان نجات یافتند و خواستار قصاص متهم شدند. متهم سپس به قتل اعتراف کرد و گفت: از کاری که انجام دادم متاسفم و عذرخواهی می کنم.

من عصبانی بودم و قصد کشتن نداشتم. چون عصبانی بودم این کار را کردم. متهم پاسخی ندارد که چرا حقیقت را یک سال پنهان کرده است. سپس وکیل وی بحرینی در صحنه حاضر شد و دفاعیات خود را ارائه کرد.

  بایدها و نبایدهای غذایی برای افراد دیابتی

متهم در پایان بار دیگر برای بیان آخرین دفاع برخاست و از اولیای دم طلب بخشش کرد. در پایان جلسه دادگاه، قضات شعبه هشتم کیفری استان تهران دچار جنون شدند و با استناد به مستندات دادگاه متهم را به قصاص محکوم کردند.

متهم پس از اعلام رای 20 روز فرصت دارد تا اعتراض خود را در دادگاه مطرح کند که در این صورت پرونده در دیوان عالی کشور رسیدگی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید