جزئیات کشتار سگ در گندک

جامعه 24 – دیروز خبری دردناک منتشر شد که نشان می داد بیش از 1000 قلاده سگ از آسایشگاه و مرکز عقیم سازی “گندک” مورد اصابت گلوله قرار گرفتند. این مرکز در فوریه 2018 با هدف انتقال سگ هایی که صاحب ندارند و از مناطق دیگر زنده می شوند افتتاح شد، بنابراین لازم است بدانید که این منطقه با هدف انتقال سگ های بی صاحب و خیابانی به آنجا ایجاد شده است، بنابراین کشتار سگ ها اتفاق عجیبی در آنجا رخ داد.

البته در گذشته کشتار دسته جمعی سگ های ولگرد زیاد بوده است. مسئولین ذیربط که معمولاً شهرداری هستند و برای این منظور بودجه دریافت می کنند، به جای ساماندهی و عقیم سازی، با تزریق اسید به قلب و یا تیراندازی با کمترین هزینه سعی در از بین بردن آنها دارند. شهرداری ها با سپردن کار به پیمانکاران فاقد صلاحیت و پرورش سگ های ولگرد در بدترین شرایط سعی می کنند به ارزان ترین شکل ممکن از مسئولیت خود دوری کنند. شاید اگر شهرداری ها از ابتدا به مسئولیت خود در قبال این حیوانات عمل می کردند، امروز شاهد رشد بی رویه جمعیت آنها نبودیم، هرچند امروز برای کنترل اصولی و اخلاقی جمعیت آنها دیر نیست و روش هایی برای این منظور وجود دارد. .

اخبار ضد و نقیضی درباره کشتار سگ های گندک منتشر شده است. از بی اطلاعی شهرداری و اداره محیط زیست دماوند تا اظهارات فرمانداری دماوند مبنی بر اینکه این جنایت برای جلوگیری از انتقال بیماری بین حیوان و انسان صورت گرفته است.


بیشتر بخوانید: سازمان های مردم نهاد حامی حیوانات به شهرداری بدهکار شدند!/ تجربه تلخ کشتار بی رحمانه سگ ها توسط شهرداری ها به نام یک سازمان


سگ های کشته شده واکسینه و عقیم می شوند

یکی از فعالان و حامیان حیوانات که اطلاعات کاملی از این حادثه دارد به رویداد۲۴ گفت: تقریبا ۳ سال پیش به ما اطلاع دادند که سگ های رودهان، بومهن و دماوند به منطقه گندک که هیچ امکاناتی وجود ندارد برده شده اند. وضعیت به گونه ای بود که سگ ها و توله های نر و ماده را کنار هم قرار می دادند و از شدت گرسنگی فرزندانشان را جفت می کردند و می خوردند. اجساد سگ ها هم وسط همان چهاردیواری بود که به آن نقاهتگاه می گفتند و شرایط اسفباری داشت. بالاخره بعد از مشورت شهرداری را قانع کردیم که این راه نیست، حیوان را در محوطه چهاردیواری بدون آب و غذا رها می کنید و فقط جسد را از آنجا بیرون می آورید. ما پیشنهاد کردیم آنها را عقیم و واکسینه کنیم و دوباره به این منطقه کویری و دور از مناطق پرجمعیت رها کنیم. مهم این است که سگ ها جایی که آب و غذا دارند را قلمرو خود بدانند و آن را ترک نکنند.

  چه کسی اسکوچیچ را محروم کرد؟

وی می افزاید: این روند ادامه داشت تا اینکه اتاقک های استریلیزاسیون ایجاد شد، تجهیزاتی که از بدترین مواد اولیه ساخته شده بودند. شهرداری کار استریل سازی را بر عهده گرفت و حامیان تامین غذا را بر عهده گرفتند. ما سگ ها را پس از عقیم شدن از منطقه خارج کردیم و بهبودی آنها به پایان رسید و سعی کردیم یک روز در میان استخرهای سگ ها را پر کنیم بنابراین به گروه های مختلفی تقسیم شدیم تا در طول هفته از آنها مراقبت کنیم. ما انتظار یک کارگر را داشتیم، اما شهرداری همان کارگر را به ما نداد و خودمان چهار کارگر را استخدام کردیم تا کار آنجا را انجام دهند.

تعداد بازدید: 125

قبل از اینکه سگ ها را بکشند، جاده توسط نیروهای ویژه مسدود شد

این حامی حیوانات می گوید: یکشنبه دوم تیرماه آب و غذا تهیه کردیم اما فردای آن روز به ما اطلاع دادند که جاده گندق توسط آتش نشانی و نیروهای ویژه بسته شده و خودرویی در حال حرکت به سمت محل است. سریع به منطقه رفتیم اما ما را راه ندادند و هر چه خواستیم یگان ویژه به ما اطلاع ندادند حتی اجاره نامه ورود به سایت را هم به ما ندادند و در پاسخ گفتند از فرماندار بپرسیم

این حامی حیوانات می گوید: پس از مدتی راه باز شد و مشخص شد تمام سگ هایی که تا روز قبل واکسینه، عقیم و سالم بودند تیراندازی شده و تمام زحمات سه ساله ما به هدر رفته است. به استاندار می گفتیم چرا چنین کاری کردی و جواب می دادند که کشتاری صورت نگرفته و فقط 15 سگ را کشتیم.

او می گوید: روش کشتن این بود که سگ ها ابتدا برای غذا نزدیک می شدند اما با گلوله مورد اصابت گلوله قرار می گرفتند. یک بولدوزر در آن منطقه بود و اجساد سگ ها را در زباله دانی دفن کردند که از زیر خاک بیرون آوردیم. بسیاری از سگ ها با شلیک گلوله فرار کردند. این سگ ها قلمرو مشخصی دارند و در قلمروشان غذا داده می شد. آیا این سگ ها متعلق به بیابان نیستند؟

آنها ممکن است سگها را برای ساخت و ساز در منطقه کشته باشند

او توضیح می دهد: شاید در حال حاضر تنها 50 سگ در منطقه خارج از سایت وجود داشته باشد. به جرات می توانم بگویم آنها 1000 سگ را کشتند. دلیل این قتل چه بود؟ نه منطقه مسکونی بود نه چیزی! چرا آن ها آن کار را انجام دادند؟ کسی آنجا نبود که حمله کند. همه سگ ها عقیم شده و واکسینه شده اند. هفده ایستگاه آب و غذا برایشان داشتیم و هر گروه در ایستگاه خودش بود. استاندار به ما گفت که ما فقط 15 سگ بیمار را کشته ایم، در حالی که سگ های این بیمارستان سالم هستند و آنهایی که مجروح شده اند، بیمار نیستند و واکسینه و عقیم شده اند.

  افزایش خطر مرگ با افزودن نمک به غذا

فعالان حقوق حیوانات وقتی وارد محوطه می شوند متوجه خون ریخته شده محل زندگی این سگ ها می شوند، تنها پاسخی که به این کشتار داده می شود این است که در حال بررسی هستیم و اکنون موضوع کشتن سگ های سالم در محیط طبیعی آنها بدون ایجاد مشکل برای مردم است. دلیل؟ برخی از هواداران نیز حدس می زنند که این کشتار فقط برای ساخت و ساز در این منطقه انجام شده است.

تهدید به کشتن سگ های سوهانک

حالا پس از کشتار منفور سگ گندک، نوبت به حامیان سگ در پناهگاه کهریزک و سوهنک رسیده است تا با تذکرات دادستانی نسبت به قتل عام دیگری هشدار دهند و نگران باشند. یکی از حامیان سگ در این منطقه به رویداد۲۴ گفت: نزدیک به سه سال است که هر هفته به منطقه جنگلی سوهنک واقع در منطقه یک منطقه ۱۰ می رویم و به سگ ها غذا می دهیم و شهرداری از ما حمایت نمی کند. همه.”

این حامی حیوانات با اشاره به وضعیت اسفناک سگ ها در پناهگاه کهریزک می گوید: هر بار حدود 20 تا 30 قلاده سگ از کهریزک را نجات داده ایم و در سه تا چهار سال گذشته نزدیک به 500 سگ را از آنجا بیرون آورده و ساماندهی کرده ایم. در جنگل های سوهانک این سگ ها در کهریزک در حال تلف شدن بودند و چندین میلیون خرج معالجه آنها شد و حتی بعد از عقیم سازی هم نگذاشتیم به جهنم کهریزک برگردند.

وی ادامه داد: این سگ ها در منطقه دره مانند هستند. کارگری را هم استخدام کردیم که کار را انجام دهد و غذای پخته به آنها بدهد، همه سگ ها را در برابر بیماری هاری واکسینه کردیم، قرص های ضد انگلی هم به آنها دادیم و با تحویل غذا آنها را از محیط شهری دور کردیم.

این حافظ حیوانات با اشاره به سوء استفاده برخی افراد از حامیان حیوانات می گوید: یکی از افرادی که دارای یک کلینیک دامپزشکی به نام حافظ حیوانات است او را همراهی می کرد. بعد از مدتی مشخص شد که او با اصرار تمام موارد درمانی را که از کهریزک آورده بودیم به بیمارستان خودش می برد و وقتی متوجه شدیم بیمارستان متعلق به این فرد است او را خارج کردیم و سگ دیگری به آنجا نبردیم. بعد از این ماجرا مدام از ما شکایت می کرد و تهدید می کرد که با عده ای عام و خاص در ارتباط است و ممکن است ما را به دردسر بیاندازد و به قول خودش ما را اخراج کند. در نهایت با شکایت این فرد شکایتی تشکیل شد، ما مدارک خود را تشکیل دادیم و دعوا منع شد.

  ویدئو / مراحل ساخت کلاه به روش سنتی

این حامی حیوانات گفت از چند روز گذشته افرادی به پناهگاه می آیند و می گویند از شما شکایتی شده است. ما توضیحات لازم را به آنها دادیم اما گفتند از شما شکایت شده که می خواهید این قطعه زمین را برای حفظ حفظ کنید از سگ ها زمین بگیرید و بخورید. بارها توضیح داده ایم که چنین چیزی وجود ندارد و حتی دیوارها برای سگ ساخته نشده و اصلاً چنین قصدی وجود ندارد. دیروز دوستان ما به اتفاق وکیل ما به دادسرا رفتند و در نهایت اعلام کردند که شما 14 روز فرصت دارید یا تمام سگ ها را از منطقه خارج کنید یا همه حیوانات را نابود می کنیم!

او توضیح می دهد که از 30 تیرماه هر شب با من تماس گرفتند و به من اطلاع دادند که هر شب تعدادی از سگ های کهریزک را از منطقه خارج کرده و به گندک می برند. الان همه این سگ ها در منطقه گندک کشته می شوند.

به گفته این حامی سگ، کهریزک بیش از 1900 قلاده سگ دارد در حالی که این پناهگاه تنها 600 تا 700 قلاده سگ ظرفیت دارد. دلیل این مشکل این است که پیمانکار به ازای هر سگی که زنده می‌کشد مبلغی دریافت می‌کند، بنابراین برای درآمد بیشتر سگ‌های بیشتری از جمله سگ‌های آرام و سالم را می‌کشد و به کهریزک می‌آورد.

او می گوید: بسیاری از این سگ ها را یا شبانه معدوم می کنند یا به منطقه کنار جاده می برند تا از گرسنگی بمیرند. این در حالی است که طبق استانداردها، سگ های زنده گرفته شده باید واکسینه و عقیم شوند و سپس به محل قبلی خود بازگردانده شوند. از طرفی این روزها فضای شدید امنیتی ایجاد شده است و با وجود اینکه حامیان هزینه نگهداری از حیوانات را می پردازند، اما مشخص نیست شهرداری و شرکت پیمانکار با بودجه مربوطه چه خواهند کرد و حتی بررسی می کنند. حامیان مالی وقتی وارد پناهگاه می شوند و نه ما، لطفا اجازه دهید تلفن هایمان را به پناهگاه بیاوریم.بیایید در مورد وضعیت اسفناک این حیوانات صحبت نکنیم. اگر شکایت کنیم ما را به کهریزک راه نمی دهند.

وی نسبت به وقوع قتل دیگری این بار در کهریزک و سوهنک هشدار داد و اعلام کرد که جان سگ های این منطقه نیز در خطر جدی قرار دارد. پایگاه خبری 24 سال گذشته گزارشی از وضعیت سگ های زنده صید شده در پناهگاه کهریزک منتشر کرد که البته شهرداری تهران پاسخ قانع کننده ای نداد.

2022-07-28 05:21:56

دیدگاهتان را بنویسید