جزئیات کامل بزرگترین سرقت بانک در ایران/ ۶۵ روز از فرار سارقان بانک ملی می گذرد.

جامعه 24 – عصر روز 25 خرداد، دوشنبه، ناگهان خبری در فضای مجازی منتشر شد که همه را شوکه کرد. بر اساس خبر تک خطی منتشر شده در فضای مجازی، بیش از هزار گاوصندوق بانک ملی شعبه دانشگاه تهران توسط سارقان به سرقت رفت. ساعتی بعد بانک ملی در بیانیه ای وقوع سرقت را تایید کرد اما جزئیاتی ارائه نکرد.

پس از انتشار این خبر بلافاصله بازار شایعات داغ شد و برخی از سرقت چهار روز پیش خبر دادند و برخی گزارش دادند که دزدان به دلیل تعطیلی چند روزه دو روز در صندوق بوده اند، اما موضوع چند روز بعد توسط پلیس اعلام شد که سارقان حدود 240 گاوصندوق دستکاری شده بودند که 150 مورد آن حاوی اموال مشتری و مابقی خالی بود.

هر روز افرادی که اموال خود را از دست داده بودند مقابل بانک تجمع می کردند، اما کارکنان بانک مدعی بودند که هیچ قصوری از جانب آنها صورت نگرفته و نباید خسارت وارده به مشتریان را پرداخت کنند.

بازار داغ شایعات سرقت از بانک ملی

هر روز اخباری از رد پای سارقان منتشر می شد و برخی از آنها این سرقت را بزرگ ترین و پاک ترین سرقت قرن ایران می دانستند، سرقتی که در آن میلیون ها دلار، ده ها کیلوگرم طلا و هزاران بهار آزادی سکه هایی که مردم در گاوصندوق رها کرده اند، دزدیده می شوند. نکته قابل توجه این بود که هیچ کس ارزش اموال سرقت شده از شعبه بانک ملی دانشگاه تهران را اعلام نکرد.

بازار یاوه گویی ها در این راستا نیز هر روز که می گذرد داغ می شود و همه ادعای جدیدی از نحوه سرقت و میزان اموال می دهند. برخی مدعی هستند سارقان از راهروی پشت بانک وارد شده اند و برخی دیگر می گویند سارقان دو روز در بانک بوده و به دلیل تعطیلات نیمه خرداد، هیچکس متوجه حضور آنها نشده است.

  جلوی کاهش قیمت دلار را بگیرید

اولین نظر درباره سرقت از گاوصندوق بانک ملی

همه چیز ادامه داشت تا اینکه رئیس پلیس آگاهی تهران جزئیات این سرقت را فاش کرد و گفت سارقان چند ردیف گاوصندوق که تعدادی از آنها خالی بود باز کرده و حدود 150 گاوصندوق را سرقت کردند.


بیشتر بخوانید: جزئیات دستگیری سارقان گاوصندوق بانک ملی


سارقان به دیوارهای بانک آسیبی وارد نکردند و از درب مرکزی وارد شدند. پس از سرقت تمام دوربین های مداربسته و حافظه ضبط دوربین ها، کل اتاق سرور را نیز غیرفعال کردند.

دستگیری رئیس و معاون

پلیس در اولین عملیات رئیس شعبه و معاونش را به عنوان مظنون دستگیر کرد اما 48 ساعت بعد وقتی مشخص شد آنها در سرقت نقشی ندارند، توسط پلیس آزاد شدند. بامداد پنجمین روز از سرقت، پلیس بلافاصله با صدور اطلاعیه ای از دستگیری سارقان گاوصندوق بانک ملی خبر داد.

سارقان گاوصندوق بانک ملی دستگیر شدند

بلافاصله اهالی رسانه برای پیگیری موضوع به پلیس آگاهی مراجعه و با مقادیر زیادی اموال مکشوفه مواجه شدند. رئیس پلیس تهران مانند همیشه مقابل دوربین ها حاضر شد و اعلام کرد که تمامی سارقان این سرقت دستگیر شده اند اما سه نفر از سارقان به ترکیه گریختند و خود آنها اصلی هستند.

سارقان در حال نگهداری اجناس مسروقه در یک دستگاه خودروی سانتافه در فرودگاه امام بودند که آن خودرو کشف و بسیاری از کالاهای مسروقه کشف شد.

سردار رحیمی افزود: تلاش می کنیم تا سه سارق فراری را که توسط پلیس ترکیه دستگیر شده اند در چند روز آینده تحویل دهیم.

جزئیات کامل بزرگترین سرقت بانک ایران

جزئیات بزرگترین سرقت بانک ایران

به گزارش جامعه 24، طراحان این سرقت در روز عید سعید فطر وارد گاوصندوق شعبه دولت تجارت شدند اما موفق به سرقت نشدند و پشت درب تانک ماندند. این سارقان ساعت 22:00 روز 14 خرداد وارد واحد دانشگاه تهران شده و صبح روز بعد پس از سرقت از محل خارج شدند. مطمئناً سارقان مقداری از اموال و وسایل خود را در داخل شعبه رها کرده و روز بعد حوالی ساعت 3 بامداد دوباره وارد بانک شدند و وسایلی را که در جریان سرقت به جا گذاشته بودند خارج کردند.

  نظارت مستمر بر مجموعه ها و پروژه های ورزشی مهمترین عنصر فعالیت بخشهای ورزشی و جوانان است.

طراح این سرقت سال گذشته با حفر تونل در قیمشهر نزدیک به 700 میلیون تومان وجه نقد از بانک به سرقت برد و دستگیر شد، اما مشخص نیست که چگونه در کمتر از یک سال از ارتکاب جنایت رهایی یافته و دوباره مرتکب جنایت بزرگ شده است. جنایت در تاریخ ایران

عامل اصلی سرقت به همراه برادر و همسرش از کشور خارج شد و طبق اطلاعات خبرنگار ما مجبور شدند تمام طلاها را به صورت شمش از کشور خارج کنند. علاوه بر این به آنها اقامت در کشور دیگری داده شده است تا پس از فرار دچار مشکل نشوند.

اطلاعات خبرنگار جامعه 24 بر خلاف ادعاهای مطرح شده نشان می دهد که این دو خواهر و برادر جوان در ترکیه دستگیر نشده اند و پس از گذشت 65 روز هنوز به ایران تحویل داده نشده اند و پلیس تهران و پلیس اینترپل کشورمان نتوانست آنها را به کشور بازگرداند.

به گزارش جامعه 24، اکنون باید منتظر ماند و دید که آیا سرنوشت این سارقان مانند خاوری که هرگز به ایران تحویل داده نشد، می شود یا رئیس پلیس تهران بالاخره می تواند به وعده جامعه عمل کند. و این دزدها را به دولت برگرداند. هنوز کسی نمی داند این دزدان چند میلیون دلار پول نقد و طلا از کشور خارج کرده اند.

2022-08-14 19:37:01

دیدگاهتان را بنویسید