جزئیات محدودیت های تاج نوروز 1401

با وجود شیوع آمیکرون در کشور، آمارها نشان می دهد که نه تنها رعایت پروتکل های بهداشتی کاهش یافته، بلکه تاکنون محدودیتی برای تردد افراد با خودروهای شخصی تصویب نشده است، به زودی پروتکل های جدیدی در این زمینه اعلام می شود.

در شرایطی که آمار مرگ و میر کرون در کشور به دلیل شیوع سویه جدید این ویروس به نام آمیکرون رو به افزایش است و بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، 337 شهر در 64 شهر، نارنجی و 47 شهر در رنگ قرمز قرار دارند.

رعایت پروتکل های سلامت انسان رو به کاهش است و تاکنون هیچ محدودیت یا ممنوعیت جدیدی برای تردد مردم و بین شهری در این مناطق پرخطر با وسایل نقلیه شخصی تصویب یا ممنوع نشده است.

با این حال، از دسامبر سال گذشته، محدودیت هایی برای مردم و شهرهای پرخطر در کرون اعمال شده است. بر این اساس، در صورتی که افراد با خودروی شخصی خود با پیک کرونا به شهر نارنجی و سرخ رفت و آمد داشته باشند، از 500 هزار تن تا یک میلیون تن جریمه خواهند شد و در برخی موارد ورودی و خروجی شهرهای قرمز و نارنجی بسته و خودروهای شخصی خواهند بود. ممنوع السفر و مسافرت خواهد شد. مانع شد.

امسال نیز مردم باید با وسایل نقلیه عمومی و خصوصی تردد می کردند و ممنوعیت ها و پروتکل های بهداشتی باید هوشمندانه برای مظنونان و مبتلایان اعمال می شد نه شهرهای قرمز و نارنجی.

بر این اساس مقرر شد سامانه امید راه اندازی شود تا سامانه اطلاعات وزارت بهداشت با حوزه حمل و نقل مرتبط شود تا مردم با کد ملی خود کنترل و نظارت شوند و با تخلفات برخورد کنند. اگرچه این تصمیم چالش‌ها و کاستی‌هایی نیز داشت، اما در ماه‌های اخیر هنوز این سامانه در بخش‌های مختلف حمل‌ونقل تکمیل نشده و خبری از اجرای کامل سامانه مدیریت و کنترل هوشمند تاج در تمامی بخش‌های حمل‌ونقل نیست.

  تبلت ها و تلویزیون ها مزاحم کودکان می شوند

البته اگرچه در شرایط فعلی هلال احمر پروتکل جدیدی برای سفرهای بین استانی افراد با خودروی شخصی اعلام نشده است، اما بررسی ها نشان می دهد که جلسات مختلفی با حضور رئیس جمهور در ستاد ملی مبارزه با تاج و تخت برگزار شده است. به زودی برگزار می شود جلسات آتی اعلام شرایط و پروتکل های جدید برای افرادی که در جاده ها با وسایل نقلیه شخصی تردد می کنند.

سیدابراهیم رئیسی روز گذشته در جلسه ستاد ملی مبارزه با تاج و تخت گفت: سایر دستگاه های ذیربط مانند شهرداری ها نظارت دقیق و دقیق بر اجرای مقررات بهداشتی پروازها، مترو و سایر وسایل حمل و نقل عمومی داشته باشند.

وی با اشاره به افزایش روزافزون ابتلای کودکان به نوع جدید بیماری عروق کرونر گفت: نباید اجازه دهیم با بی توجهی به اصول بهداشتی جان مردم به ویژه جان کودکان به خطر بیفتد.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود بر صحت مصوبات و تصمیمات قبلی ستاد ملی مبارزه با تاج و تخت تاکید کرد و تاکید کرد: تا زمان به روز رسانی آیین نامه رنگ های تاج، مصوبات قبلی ستاد ملی مبارزه با تاج و تخت به قوت خود باقی است و ستاد استانی با جدیت پیگیری می کند وضعیت برای کنترل آتشگاه تاج و اعمال محدودیت های احتمالی برای مدارس و دانشگاه ها است.

علاوه بر رعایت قوانین، کنترل هوشمند باید به طور کامل اعمال شود تا میزان بروز و بروز بیماری تاج به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

بر اساس اطلاعات دریافتی، شرایط و پروتکل های بهداشتی در زمینه حمل و نقل و تردد افراد با وسایل نقلیه شخصی باید به گونه ای تایید و ابلاغ شود که افرادی که دو یا چند دوز واکسن کراون دریافت کرده اند با افرادی که واکسن کرون دریافت کرده اند متفاوت باشد. دریافت نکرده‌اند محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدیدی برای افرادی که واکسینه نشده‌اند، به‌ویژه برای مبتلایان به بیماری عروق کرونر قلب، وضع شده است.

  ورود مسافران به لهستان پایگاه خبری افکارنیوز

دیدگاهتان را بنویسید