جزئیات طراحی خط الکترونیکی

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: با وجود موارد مطرح شده در خصوص یارانه نان، اتفاقی نیفتاده و نخواهد شد، اما آرد یارانه ای همچنان در حال توزیع است.

مسعود میرکاظمی با حضور در رسانه ملی به تشریح اقدامات دولت برای اصلاح نظام یارانه ها و روند حذف ارز 4200 تومانی پرداخت.

وی با اشاره به جریان یارانه نان و اصلاح قیمت ها، گفت: نان و دارو اولویت اول نیست و اعتبارات سرمایه گذاری شده در مرحله اول است، بنابراین یارانه نان و دارو به طور مساوی بین همه دهک ها توزیع می شود و در حال حاضر دست نخورده است. .

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه برای نان اتفاقی نیفتاده و نمی شود، تاکید کرد: تا زمانی که آرد به اندازه کافی تامین نشود و سیستم حمایتی درست کار نکند و آرد شود، توزیع یارانه نان ادامه دارد. با همین میزان یارانه در اختیار نانوایی ها قرار می گیرد.

اما طرحی که در زنجان برای نان اجرا می شود آزمایشی است و نتایج آن بررسی می شود، ممکن است در نهایت اجرایی نشود و طرح دیگری در نظر گرفته شود.

وضعیت غذا در جهان آشفته است

میرکاظمی همچنین به روند حذف ارز ترجیحی از مواد اولیه و تخصیص یارانه جدید اشاره کرد.

وی گفت: یکی از دلایل اصلی اقدامات دولت در این زمینه افزایش قیمت جهانی مواد غذایی و اوضاع آشفته ای است که امنیت غذایی را تحت تأثیر قرار می دهد، بنابراین دولت باید فکری برای این موضوع بکند تا توزیع عادلانه ای صورت گیرد. مردم.حمایت، بنابراین ما وارد اصلاحات شدیم و طبق قانون بودجه انجام می شود.

  تصادف مترو و زنگ خطری که به صدا درآمد!

معاون رئیس جمهور با اشاره به پایه دهک مشمولان یارانه نقدی، تصریح کرد: طبق قانون بودجه باید دهک های درآمدی مشخص و براساس آن پرداخت انجام شود.

بنابراین با توجه به پرداخت اخیر، در صورتی که افراد انصراف داده شده و یا معتقدند که باید مشمول دریافت یارانه می شدند، می توانند به سامانه بررسی مربوطه اعتراض کنند.

زمان برداشت یارانه 300 تا 400 هزار تن است

وی در خصوص زمان برداشت یارانه سپرده ها نیز گفت: توزیع 4200 تن کالا در حال انجام است. بنابراین با آغاز اصلاح نرخ ارز و تعیین سقف قیمت کالاها و اصلاحاتی که انجام خواهد شد، یارانه سپرده آزاد خواهد شد که احتمالا به زودی برای فاز اول این ماه و یارانه دوم ماه آینده در دسترس خواهد بود.

میرکاظمی همچنین به موضوع کاربرگ های الکترونیکی که در قانون بودجه برای توزیع یارانه ها الزامی است اشاره کرد و افزود: در حال حاضر یارانه ها به صورت نقدی پرداخت می شود تا زیرساخت های لازم برای کاربرگ ها آماده شود. کاربرگ ها عجیب نیستند، کارت بانکی یارانه شارژ می شود.

تورم از طریق اصلاح نرخ ارز و توزیع یارانه نقدی

رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص تاثیر توزیع یارانه نقدی بر نقدینگی و تورم افزود: باید توجه داشت که افزایش قیمت ها از شهریور 1400 بالغ بر 60 تا 80 درصد بوده و در همه جای دنیا رخ داده است. ؛ «بنابراین لازم است تأثیر آن به ویژه بر کاهش مواد غذایی و قدرت خرید مردم افزایش یابد.

به گفته وی، دولت قبل نیمی از ارز را خرید و 4200 تن از آن را برای تامین کسری ارز ترجیحی فروخت که عاملی برای افزایش پایه پولی بود. اما حالا که ارز 4200 تومانی را می گیریم، ارز دولتی با نصف نرخ ارز فروخته می شود که عاملی برای جمع آوری ریال بازار و حذف رانت با ارز ترجیحی است، بنابراین به نوعی تورم را کنترل می کند.

  5 ویژگی که می گوید فرزند شما باهوش است!

تأثیر افزایش 57 درصدی دستمزدها بر هزینه نهایی تولید

وی یادآور شد: گزارش رسمی مرکز آمار نشان می دهد که از سال 1397 تاکنون قیمت کالاهای اساسی چهار تا پنج برابر شده است، هرچند 4200 تن دریافت کرده اند، اما عوامل دیگری بر تولید تأثیرگذار است. به عنوان مثال علاوه بر افزایش هزینه ها، موضوع رشد 57 درصدی دستمزدها نیز در نظر گرفته شده است که بر تولید نهایی تاثیرگذار خواهد بود.

سازنده پشتیبانی می شود

بحث حذف ارز 4200 و قیمت ارز نیمایی برای تولیدکنندگان نیز به دلیل لغو یارانه آنها مطرح شده است که میرکاظمی توضیح داد: قابل حمایت است و دولت نیز به آن توجه دارد.

اما با اصلاحات بالاخره یارانه به دست مصرف کننده می رسد و در این بین دیگر قاچاق نخواهد بود و سازمان حمایت است که قیمت را اعلام می کند و تولیدکننده هم آن را دنبال می کند. ضمناً در توزیع کاربرگ به موضوع کالاهای تولیدی نیز پرداخته خواهد شد.

هدف ما پول درآوردن نبود

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اینکه دولت برای درآمدزایی اقدامی برای اصلاح نرخ ارز انجام داده صحت ندارد. به هر حال آنچه در تبصره 14 به آن نگاه کردیم حمایت از مردم است و منابع لازم را در این زمینه حتی از محل بودجه تامین می کنیم. بنابراین هدف ما درآمدزایی نیست و با توجه به مشکلاتی که ریشه در بحران جهانی غذا دارد به سمت اصلاحات حرکت کرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید