جزئیات شرایط سفر در نوروز با ماشین

نوروز 1401 بر خلاف دو سال گذشته به صرف شام در نوروز خلاصه نمی شود. افرادی که سه نوبت واکسن کراون دریافت کرده اند می توانند سفر کنند اما بقیه در صورت سفر یک میلیون تن جریمه خواهند شد.

با وجود اینکه در دو سال اخیر ممنوعیت سفرهای بین شهری و استانی در کشور وجود دارد، اما قرار است محدودیت سفر سراسری در نوروز امسال لغو شود. اما شرایط سفر به نوروز با ماشین شخصی چیست؟

به گفته سخنگوی ستاد مبارزه با تاج و تخت، این احتمال وجود دارد که شهروندانی که در سه نوبت واکسینه شده اند با خودرو شخصی به نوروز سفر کنند. شهروندانی که نوبت سوم واکسن تاج خود را مصرف نکرده اند اما کمتر از 3 ماه از نوبت دوم واکسن تاج خود می گذرد نیز می توانند سفر کنند. البته نباید علائم بیماری را داشته باشند.

جریمه یک میلیون واکسن

افرادی که هنوز واکسینه نشده اند و قصد سفر با خودروی شخصی را دارند روزانه یک میلیون تن جریمه خواهند شد.

این افراد چگونه شناسایی می شوند؟ عباس شیراوجان گفت: ملاک ما برای محدودیت سفر نوروزی شماره ثبت نام است و کاری با مسافران نداریم. یعنی اگر فردی که پلاکش ثبت شده، دوز دوم یا سوم واکسن خود را تزریق نکرده باشد و تردد او توسط دوربین ثبت شود، به ازای هر 24 ساعت حرکت یک میلیون تن جریمه می شود.

بر این اساس افرادی که قصد سفر با خودروی شخصی به نوروز 1401 را دارند باید نوبت سوم واکسن خود را دریافت کرده باشند. در غیر این صورت باید منتظر جریمه یک میلیون تنی در روز باشند. یعنی در شب سال نو خودروهایی که شماره آنها برای واکسیناسیون تایید نشده باشد جریمه می شوند.

  قیمت بیت کوین امروز 16.11.1400 است

نحوه ثبت شماره ثبت سفر در نوروز

اگر افرادی بخواهند با ماشین شخصی به نوروز سفر کنند باید شماره ثبت نام را در سامانه ایرانی من ثبت کنند. یعنی شخصی که پلاکش درج شده باید وارد سامانه ایران من شود و اطلاعات تزریق واکسن و شماره ثبت را در آن سامانه ثبت کند و اعلام کند که دو یا سه نوبت واکسن کرونا دریافت کرده است.

با ورود به این سامانه کافی است اطلاعات شخصی فرد با شماره ثبت نام به نام وی ثبت شود و نیازی به ثبت اطلاعات سرنشینان داخل خودرو نیست.

حسین قاسمی، دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی کمیته ملی مدیریت بیماری‌های کرونا، گفت: محدودیت ترافیکی جدید از 20 اسفند اعمال می‌شود. بر این اساس پلاک خودروهایی که در سامانه ایران من ثبت نشده و واکسیناسیون آنها تایید نشده است در صورت تردد بین جاده ها از 20 اسفند جریمه می شوند.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید