جزئیات شرایط ثبت نام مردان مجرد در طرح ملی مسکن

معاون مسکن وزیر کشور در اطلاعیه ای جزئیات ثبت نام مردان مجرد بالای 23 سال در سامانه نهضت ملی مسکن را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، معاون مسکن وزیر جزییات ورود مردان مجرد بالای ۲۳ سال به طرح ملی مسکن را اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: به منظور حمایت و تسهیل ازدواج جوانان، ثبت نام از داوطلبان مجرد در طرح های امداد مسکن وزارت راه و شهرسازی انجام می شود. متقاضیان می توانند از ساعت 12 ظهر روز دوشنبه 23 مهر ماه 1400 لغایت پایان روز چهارشنبه 29 آبان ماه 1300 با مراجعه به سایت نهضت ملی مسکن به نشانی: saman.mrud.ir https: //، جهت ثبت نام (مطابق) مراجعه کنند. به شرایط) عبارت زیر) اقدام کند.

شرایط ثبت نام داوطلبان به شرح زیر می باشد

شرایط عمومی ثبت نام اولیه:

امکان ثبت نام فقط برای داوطلبان مرد مجرد (بین 23 سال تا 44 سال) مجاز است.

– شما در زمان ثبت نام 23 سال سن دارید.

– سابقه مالکیت مسکن یا زمین دارای مسکن طبق ضوابط صادره از وزارت راه و شهرسازی وجود ندارد.

– از تاریخ 1 فروردین 1357 از تسهیلات و تسهیلات دولتی و یا تسهیلات موسسات عمومی غیردولتی مرتبط با مسکن اعم از زمین، واحد مسکونی یا تسهیلات یارانه ای برای خرید یا ساخت مسکن (با فرمت “سبز” C) استفاده نکنید.

در تبصره 1 آمده است: همسر متقاضی در زمان تحویل سایت باید دارای شرایط قانون تشکیلات و حمایت از تولید و تحویل مسکن، آیین‌نامه این قانون و اصلاحات بعدی آن (بدون ملک خصوصی و دارای فرم سبز باشد. “ج”).

  پست احساسی آناهیتا همتی درباره همسرش + عکس

در تبصره 2 نیز آمده است: چنانچه شخصی پس از تحویل واحد مسکونی از همسر خود جدا شود (طلاق) فرم ج هر دو زوج تا پنج سال پس از طلاق قرمز می‌ماند و در این مدت پنج سال پس از طلاق. ) امکان استفاده از مسکن عمومی را نخواهد داشت. فرم «ج» همسر صاحب خانه با رعایت این دستورالعمل قرمز باقی می ماند.

داشتن سابقه زندگی در شهری که درخواست بر اساس ضوابط ابلاغی وزارت راه و شهرسازی می باشد.

– ارائه سوگندنامه محضری خدمت عقد ازدواج رسمی قبل از انعقاد قرارداد واگذاری واحد مسکونی.

شرایط انعقاد قرارداد و تحویل واحد مسکونی به متقاضی:

1 در هنگام اتصال کلیه متقاضیان ثبت نام به پروژه ها و تامین کنندگان، اولویت با متقاضیان متاهل است. اولویت بندی متقاضیان در هر استان/شهر بر اساس شاخص هایی است که متعاقباً اعلام می شود شامل تعداد متقاضیان واجد شرایط و امکانات موجود در هر استان/شهر و ….

2. تکمیل ثبت نام و انعقاد قرارداد با متقاضی در زمان انتخاب واحد پروژه جهت توزیع بر اساس ضوابط ابلاغی وزارت راه و شهرسازی و پرداخت سهم ابلاغی، ارائه عقد رسمی ازدواج. به ژنرال اداره راه و شهرسازی / شهرستان و معرفی آن به سامانه.

تعیین تعهدات داوطلب در صورت عدم ایفای تعهدات از جمله عدم ارائه قرارداد رسمی و عدم تودیع سهام:

چنانچه داوطلبی در زمان انعقاد قرارداد (مطابق ضوابط ابلاغی به وزارت راه و شهرسازی) در این دستورالعمل قرارداد رسمی ارائه ندهد، ثبت نام وی لغو و پس از تعویض قسط جدید، کل قسط پرداخت می شود. نامزد (با رعایت تبصره (1) ذیل) با اولویت متأهل به آنها عودت داده می شود.

  آمار وحشتناک فاجعه نوروز؛ 520 نفر تاکنون جان باخته اند!

تبصره 1 مقرر می دارد: ظرف مدت 6 ماه پس از انصراف و انصراف از ثبت نام داوطلبان مجرد، داوطلب دیگری به منظور کسب واحد ساختمانی داوطلبان ثبت نام شده در سامانه طرح های حمایتی و با اولویت داوطلبان متاهل جایگزین می شود.

تبصره 2 مقرر می دارد: در صورت عدم حضور داوطلب طبق تبصره (1) اخیر، در صورت تمایل داوطلب، واگذاری واحد به آنها با شرایط زیر امکان پذیر است. بهای کل سهم زمین و ارزش ساخت واحد مسکونی به صورت نقدی و بر اساس قیمت کارشناسی روز منهای اصل سرمایه پرداخت می شود.

– تسهیلات دریافتی به نرخ مصوب شورای پول محاسبه و به اقساط تقسیم می شود.

– کلیه یارانه های پرداختی اعم از هزینه تخفیف در صدور پروانه، نظام مهندسی، انشعابات و … به قیمت روز محاسبه و به متقاضی عودت داده می شود.

تبصره 2 : در صورت عدم پرداخت این مبالغ طبق شرایط تبصره 1 اخیر متقاضی بلافاصله پس از کسر جرایم بانکی ناشی از تمدید مدت مشارکت مدنی حق الزحمه وی مسترد خواهد شد.

موارد دیگر:

– علاوه بر مورد ذکر شده در این دستورالعمل، پنج گروه واحد زیر نیز بر اساس ضوابط و مقررات (آیین نامه و دستورالعمل های اجرایی) موجود قابل ثبت است: نخبگان علمی با معرفی بنیاد ملی نخبگان، مردان غیر وابسته بالای 45 سال، معلولین، حرکت در سن 20 سالگی و با معرفی سازمان اجتماعی، زنان خوداشتغال بالای 35 سال، بیماران خاص بر اساس ضوابط وزارت آموزش بهداشت.

لازم به ذکر است سایر ضوابط، رویه ها و مدارک لازم برای شناسایی و احراز صلاحیت داوطلبان توسط وزارت راه و شهرسازی تدوین و ابلاغ خواهد شد.

  برخی از نمادهای سهام را پوشش دهید

مدارک لازم صلاحیت به شرح زیر است: بارگذاری تصویر روی کارت ملی داوطلب، بارگذاری تصویر روی کارت شناسایی داوطلب، بارگذاری تصویر روی مجوز اقامت داوطلب در پنج سال اخیر شامل (گواهی تحصیلی متقاضی، مدارک از محل. تولد متقاضی (کارت شناسایی) یا والدین متقاضی، مجوز کار برای متقاضی یا والدین متقاضی، سابقه بیمه برای متقاضی یا والدین متقاضی، گواهی اشتغال به کار از خدمات دولتی برای متقاضی یا والدین متقاضی، گواهی پرداخت حقوق بازنشستگی و مستمری یا والدین متقاضی.

در این دستورالعمل آمده است: اجاره به عنوان اقامت 5 ساله قابل قبول نیست.

دیدگاهتان را بنویسید