جزئیات سپرده باقی مانده سود سهامداران

قائم مقام شرکت سپرده گذاری مرکزی امروز از واریز مابقی سود برای سهامداران عدالت خبر داد.

جزئیات سپرده باقی مانده سود سهامداران

من گزارش میدم زمان خبریسهام عدالت نوعی یارانه است که برای تامین عدالت اجتماعی، کاهش فقر و گسترش سهم بخش تعاون در اقتصاد ایران تصویب شده است.

دادگستری نوعی یارانه است که از طریق شرکت های تعاونی دادگستری استان به ذینفعان داده می شود. هدف از عرضه سهام، گسترش سهم بخش تعاونی در اقتصاد ایران است. طبق برنامهسهام عدالتبخشی از سهام برخی شرکت های دولتی به گروه های کم درآمد فروخته می شود.

سهام یک سهام قدیمی است که چندین سال است برای افرادی که صاحب آن سهام هستند سودی نداشته است. اما در چند سال اخیر می توان سهام افراد را در طرح های مختلف نمایش و پیگیری کرد و افراد می توانند دارایی های آنها را مشاهده کنند. چند سال پیش که قرار بود سود سهام عدالت به حساب مردم واریز شود، افرادی که این سهام را داشتند باید شماره شبای سهام خود را وارد می کردند تا سود سهام به حساب آنها واریز شود. لذا افرادی که هنوز شماره حساب سهام عدالت شبا را ثبت نکرده اند در اسرع وقت شماره سهام عدالت شبا را وارد سامانه سهام عدالت نمایند.

محمود حسنلو قائم مقام شرکت سپرده گذاری مرکزی درباره عملکرد سپرده باقیمانده سود سهامداران عدالت گفت: امروز 11 مردادماه سومین مرحله از پرداخت سود باقیمانده سهامداران عدالت انجام شد.

وی افزود: واریز باقیمانده سود واحدهای سهامی عام امروز به صورت متمرکز در قالب 177 هزار تراکنش بانکی از طریق سامانه سجام انجام شد که از این تعداد حدود 86 هزار تراکنش مربوط به مابقی سود ارائه واحدهای سهام عدالت در سال 1397 بوده و این سودها بوده است. بیشتر سهامداران سپرده گذاری کرده بودند و تعدادی نیز به دلیل نداشتن شماره شبا رها شده بودند. علاوه بر این، 91000 رکورد و تراکنش از سال 99 وجود داشت که در اواخر دهه 1400 سپرده شد و برخی از آنها رها شد.

  عکس/ مهران مدیری در پشت صحنه «پس از هرگز»

معاون عملیات شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: ارزش مابقی سود پرداختی سهام سرمایه 1397 که امروز پرداخت شد 14 میلیارد تومان است و ارزش مابقی سود سود سال 1398 که امروز واریز شده است. 54 میلیارد تومان و کل سود باقی مانده سهامداران که امروز واریز شد 68 میلیارد بود. یک میلیارد و 600 میلیون تومان بود که به حساب سهامداران عدالت واریز شد.

حسنلو اذعان داشت: تاکنون یک میلیون و 800 هزار سهامدار عدالت وجود دارد که شماره شبایی صحیحی برای آنها نداریم، لذا از سهامداران عدالت خواهشمند است در اسرع وقت به سامانه جامع اطلاعات مشتریان سجام مراجعه و شماره شبایی را در حساب بانکی خود وارد کنند. در آنجا و هنگامی که این اطلاعات جمع آوری شد، برنده های باقی مانده آنها در دورهای سپرده سود بعدی به حساب آنها واریز می شود.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید