جزئیات زلزله 6.1 هرمزگان

448733 523 خبر مرکزی

زمین لرزه 6.1 ریشتری بندرلنگ و بندرکمیر خسارات زیادی به مناطق روستایی وارد کرد. از روستای سایه کوش بندرلنگ گزارش شده است که این زمین لرزه تاکنون 3 کشته برجای گذاشته است.

فواد مرادزاده فرماندار بندرلنگه صبح امروز خبر خوشی از چند مصدوم بر اثر زلزله روستای سایه داد.

همچنین محمد بیان بانرو یکی از اعضای شورای اسلامی روستای سایه کوش با تایید خروج سه کشته از زیر آوار در آن روستا گفت.

وی در بندرلنگه نیز تایید کرد که در حال حاضر 19 نفر مجروح شده اند و در روستای سایه خوش منتظر انتقال توسط تیم های امدادی هستند. چندین روستای زلزله زده هنوز برق ندارند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از کشته شدن 3 نفر و مصدومیت 8 نفر در زلزله صبح امروز خبر داد. مهرداد حسن زاده اظهار داشت: زلزله صبح امروز شدید بوده و خساراتی به بار آورده است.

وی افزود: از همان لحظات اولیه وقوع زلزله جلسه مدیریت بحران به ریاست استاندار تشکیل شد و تمامی تیم های امدادی در آماده باش بودند و 4 تیم ارزیاب نیز به منطقه اعزام شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: متاسفانه بر اساس بررسی های اولیه سه نفر زیر آوار این زمین لرزه جان باختند. اطلاعات تکمیلی در این زمینه به زودی اعلام می شود.

وی تصریح کرد: برق مناطقی که در تلاش هستیم برق را وصل کنیم قطع شده است، محور ارتباطی بندر خمیر و بندرلنگه نیز به دلیل ریزش کوه مسدود است و تلاش برای بازگشایی مسیر در دستور کار قرار دارد.

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور نیز با تایید جان باختن سه نفر در این زلزله تاکنون از مجروحیت 19 نفر دیگر خبر داد.

  تفکر خود را تغییر دهید؛ خوب و راحت بخوابید!

وی گفت: جمعیت آسیب دیده در رینگ اصلی زلزله حدود 3500 نفر است. متاسفانه سه نفر جان باختند و 19 نفر مجروح شدند که حال دو نفر از آنها وخیم است.

خالدی افزود: همچنین ممکن است در برخی از محورهای جاده ای شاهد بسته شدن راه باشیم و گفته می شود منطقه سایه خوش نیز بدون برق است. اورژانس بندرعباس در آماده باش کامل است و رئیس اورژانس بندرعباس به محل زلزله منتقل شده است. از تمامی نیروهای وزارت بهداشت برای بررسی وضعیت این زلزله و رسیدگی به آسیب دیدگان احتمالی استفاده خواهد شد.

گزارش مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران نشان می دهد که تاکنون 11 پس لرزه این مناطق را لرزاند.

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور از فعال شدن EOC وزارت بهداشت پس از زلزله خبر داد و گفت: احتمال افزایش قربانیان این زلزله و طبق اعلام فرماندار بندرلنگه وجود دارد. ساختار خانه ها بسیار آسیب دیده است.»

سخنگوی سازمان امداد اورژانس کشور افزود: آمبولانس های استان های فارس و بوشهر در حال اعزام به محل هستند و تلاش داریم تدارکات تیم های اعزامی و پزشکی اورژانس را به گونه ای ساماندهی کنیم که در بندرعباس مشکل و کمبودی وجود نداشته باشد. .

وی گفت: تمام تلاش ما این است که شبکه ای ایجاد کنیم تا مصدومان زودتر به بیمارستان برسند.

بیشترین خسارات این زمین لرزه مربوط به منطقه سایه کوش بوده است، اما زلزله های دوم و سوم به بزرگی 6.1 و 6.3 ریشتر دامنه خسارت را در این منطقه افزایش داده است.

فرماندار بندرلنگ گفت: شاهد تخریب 100 درصدی بسیاری از منازل مسکونی مردم بوده ایم. تا الان داریم می کشیم ولی مجروحان زیاد می شوند. مراد زاده گفت: امکانات اسکان اورژانس از هلال احمر در راه است و تیم های ارزیاب و امدادی در حال بررسی وضعیت و خسارات در سطح منطقه هستند.

  خبر خوب برای طرفداران Breaking Bad

ستاد مدیریت بحران استانداری هرمزگان اعلام کرد: تمامی ادارات و موسسات و همچنین بانک ها به جز سازمان های امدادی و خدمات رسان در روز شنبه ۲۰ تیرماه تعطیل هستند. آزمون امروز در ساعت مقرر برگزار خواهد شد.

این تصمیم پس از وقوع چندین زمین لرزه مهیب در هرمزگان گرفته شد. اکنون بسیاری از مردم خارج از خانه های خود زندگی می کنند. تاکنون سه زمین لرزه به بزرگی 6.3، 6.1 و 6.1 ریشتر بندرکمیر، بندرلنگه و قشم را لرزاند. همچنین 11 پس لرزه در استان هرمزگان به ثبت رسید.

دیدگاهتان را بنویسید