جزئیات جدید مرگ مغزی مهنوش جعفری دختر نخبه اهواز

فرادید| در پی تعطیلی مطب و اهدای عضو به قربانی 19 ساله جراحی زیبایی، خانواده، روابط عمومی بیمارستان و معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اهواز و پزشکان مطلع به تشریح حادثه منجر به فوت ناگهانی این جوان پرداختند. این جوان نخبه . .

به گزارش فرادید; حوالی ساعت 12 ظهر روز شنبه (15 آبان) دختری 19 ساله با ایست کامل قلبی به مرکز درمانی امام خمینی (ره) اهواز منتقل شد که بر اثر ایست قلبی در خارج از بیمارستان دچار مرگ مغزی شد.

پس از این ماجرا و توضیحات خانواده این دختر مشخص شد که دختر در همان روز برای جراحی زیبایی به یکی از مراکز درمانی شهر اهواز مراجعه کرده اما به دلیل تزریق بی حسی توسط فردی ناشناس دچار سکته قلبی و تنفسی شده است. دستگیری در همان مکان

به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز، مجرم یا فرد فاقد صلاحیت احضار و پرونده به کمیسیون ماده 11 ارجاع و اظهارات خانواده دختر وصول و ثبت شد.

جزئیات جدید مرگ مغزی دختر نخبه اهوازی
جراحی زیبایی توسط پزشک عمومی!

یکی از پزشکان مطلع در گفت و گو با رسانه ها گفت: عمل زیبایی انجام شده بر روی دختر جوان (مهرنوش جعفری) در مطب پزشک عمومی انجام شد که در کنار پلاک مطب متخصص تغذیه، عنوان پوست و کلینیک لیزر روی یک پلاک دیگر نوشته شده بود.

او گفت آن روز دکتری حضور نداشت و کار توسط تکنسینی انجام شده که احتمالاً دارای مدرک مهندسی پزشکی است و نکته مهم دیگر این است که به گفته دکتر ایکس (صاحب مطب) یکی از اتاق ها در مطب نزد پزشک دیگری بود. مخاطب دیگری برای عمل های زیبایی استخدام شده بود و او در آن زمان در مطب حضور نداشت.

  خطر گسترش آمیکرون در سه هفته آینده

طبق اطلاعات این پزشک آگاه، اینجا مطب اسمی و صوری این پزشک است و در واقع در قالب مجوز به محلی برای انجام عمل های زیبایی برای غیر پزشکان تبدیل شده است که تخلف بسیار بزرگی است. این مسئولیت بر عهده دکتر پی است، مردی که همیشه اتاق هایی را از مطب دیگران اجاره می کرد و به تکنسین ها می داد.

جزئیات جدید مرگ مغزی دختر نخبه اهوازی
مقصر کیست؟

یک پزشک مطلع گفت: مقدار بیش از حد ماده بی حس کننده 25 متر مکعب لیدوکائین به قفسه سینه وی تزریق شد که باعث تشنج، ایست قلبی و تنفس مهنوش شد.

اما دلیل اصلی مرگ مهنوش نبود تجهیزات احیا برای بیمار بوده است، زیرا متخلف در حالی که اتاقی در مطب وجود نداشت از تماس با اورژانس 115 و کمک گرفتن خودداری می کند.

از طرفی به گفته پزشک مطلع و عموی بیمار، مادر مهنوش از دوستش که پزشک بود می پرسد که چه باید بکند که دکتر توصیه کرد بلافاصله هیدروکورتیزون تزریق کند که متاسفانه در مطب وجود ندارد. دفتر.

بعد از 20 دقیقه با 115 تماس می گیرند.

این پزشک آگاه گفت: آمبولانس در ابتدا تجهیزات نداشت و از آنجایی که مطب در طبقه هفتم ساختمان است، بسیاری از دقایق حیاتی از بین می رود. عملیات احیا و لوله گذاری تنفسی در محل انجام شد و در نهایت این دختر به بیمارستان امام خمینی (ره) که فاصله بسیار کمی (حدود 3 دقیقه) با مطب دارد، منتقل شد.

بیمارستان حدود 25 دقیقه عملیات احیا را انجام داد، اما متاسفانه به دلیل ایست قلبی طولانی و نرسیدن اکسیژن به مغز، این دختر بی گناه دچار مرگ مغزی شد.

  میانجیگری مشکل؛ قاتل کیست؟

دکتر مطلع که خواست نامش فاش نشود، گفت: حتی اگر ابتدا با اورژانس تماس گرفته بودند، شاید این دختر جوان و نخبه الان زنده بوده و به نظر من این یک قتل بوده است.

همچنین مسعود جعفری، پدر مهنوش، گفت که این پزشک را که حدود 22 سال صاحب مطب بوده، می شناسم و پس از حادثه با وی تماس گرفته و گفته است که در جریان موضوع نیست. در حالی که دستیارش ادعا می کرد با او تماس گرفته است، دکتر گفت دستیارش با او تماسی نداشته است.

جعفری و پزشک مطلع که نخواستند نامشان فاش شود، به دلیل عدم نظارت سازمان نظام پزشکی و معاونت درمان و همچنین افرادی که تخصص جراحی زیبایی نداشتند، مطب خود را به دیگران اجاره دادند. مهنوش و سایر قربانیان جراحی زیبایی مجرم شناخته می شوند.

البته پدر مهنوش هم پزشک نامبرده در مطب، فردی که نامش به عنوان پزشک در داخل بنرهای جراحی زیبایی بود و هم خانمی که بدون حضور این دو پزشک شروع به تزریق بیهوشی کرده و اولین قدم ها را شروع کرده بود، مقصر می دانست.

جزئیات جدید مرگ مغزی دختر نخبه اهوازی
سلام

عرفان مردانی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از اهدای مهرنوش جعفری یکی از اعضا خبر داد.

وی با بیان اینکه صبح روز پنج شنبه ۲۰ آبان ماه در بیمارستان گلستان اهواز با رضایت خانواده وی دو کلیه و یک پیوند کبد به این بیمار مبتلا به مرگ مغزی سه بیمار نیازمند پیوند زده شد، گفت: این پیوند در بیمارستان گلستان اهواز انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید