جزئیات بازپرداخت فوری وام 100 میلیونی با کارت کمک هزینه

وام یارانه ای فوری یکی از طرح هایی است که دولت برای تسهیل بازپرداخت وام پیشنهاد کرده است. میزان اعتباری که با کارت یارانه می توان دریافت کرد چقدر است؟

وام فوری با یارانه یکی از انواع وام های بدون ضامن است. دولت وعده بازپرداخت وام بدون ضامن را می دهد، این وام تا سقف 100 میلیون تن است و فقط به دولتمردان بازپرداخت می شود. به گفته وزیر اقتصاد، کارمندان عادی می توانند بدون ضامن و از طریق روش های اعتبارسنجی از 12 بانک به وزارت اقتصاد وام بگیرند.

طی یک سال گذشته یکی از برنامه های دولت برای رفع مشکل ضامن، تسهیل در اعطای وام بوده است. دولت بارها بر اعطای وام فوری با کارت یارانه تاکید کرده است که در واقع نوعی وام بدون ضامن است.

با این روش متقاضی می تواند با گرو گذاشتن کارت یارانه خود وام فوری دریافت کند، در طی مراحل وام، مراحل یافتن و ارائه ضامن برای اخذ وام زمان می برد. با حذف این مرحله، وام گیرندگان زودتر پول دریافت خواهند کرد.

در حال حاضر احتمالاً بیشترین یارانه را یک خانواده پنج نفره دریافت می کنند، میزان معیشت بنزین این خانواده 205 هزار تن است و 227 هزار تن نیز نقدی دریافت می کنند.

به جز موارد مورد نیاز دولت، متوسط ​​دوره بازپرداخت وام های بانکی سه سال یا 36 ماه است. نرخ سود مصوب تسهیلات بانکی نیز 18 درصد است.

مبلغ وام چقدر است؟

زیرا اگر کارت یارانه آنها باید به عنوان وثیقه نزد بانک نگه داشته شود، مبلغ یارانه تنها نیمی از قسط 25 میلیون تنی وام را پوشش می دهد. چرا که مبلغ اقساط وام 25 میلیون تنی با سود 18 درصد و اقساط 36 ماهه 903 هزار تن برآورد شده است اما کل یارانه دریافتی یک خانواده پنج نفره 432 هزار تن است.

  تاریخچه سانسور نام «وریا غفوری» در خندوانه

حتی امکان اعطای وام توسط بانک فقط تا سقفی وجود دارد که یارانه آن را به صورت اقساطی پوشش دهد. یک خانواده 432 هزار تن یارانه دریافت می کند و می تواند 12 میلیون تن وام دریافت کند. این در حالی است که تعداد اعضای بسیاری از خانوارهای یارانه ای کمتر از پنج نفر است و برخی تنها یارانه نقدی دریافت می کنند.

بسته به شرایط ممکن است بانک ها در بازپرداخت وام های فوری با کارت یارانه سخت گیری کنند مگر اینکه ضامن اضافه شده باشد یا مبلغ وام کمتر از 10 میلیون تن باشد.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید