جزئیاتی از سریال سلمان فارسی; زمان بازیگری و زمان پخش

فرادید| تقریبا دو سال از آغاز ساخت سریال سلمان فارسی می گذرد. کاربران این سریال با 1500 بازیگر موفق شدند 25 درصد از این سریال تاریخی را بسازند. این سریال بسیار پربازیگر است و سلمان فارسی علاوه بر ایرانی، بازیگرانی از یونان، ارمنستان و مراکش نیز حضور دارد.

سلمان فارسی سریالی تاریخی به کارگردانی دیوید میرباقری است. بازیگران مطرحی چون فرهاد اصلانی، محمدرضا هدایتی، مهدی فقیه، علیرضا مهران، احترام برومند، چنگیز جلیوند، داریوش فرهنگ و هشام رستم تونسی که دارای اسکار بازیگری است در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

به گزارش فرادید؛ رستم تاکنون در بیش از 60 فیلم و سریال بازی کرده است که از معروف ترین آنها می توان به فیلم هایی چون بیمار انگلیسی، کنت مونت کریستو و طلای سیاه اشاره کرد.

او در فیلم سلمان فارسی نقش یک راهب را بازی می کند. نقش اسقف را مرحوم چنگیزخان نیز بازی می کرد.

فرهاد اصلانی نیز نقش تاجری را بازی می کند که سلمان را از ایران به بیزانس می برد. محمدرضا هدایتی نیز نقش یک هندی را بازی می کند.

علی دهکردی نیز مقابل دوربین میرباقری قرار گرفت اما جزئیاتی از نقش او ارائه نشد.

به گفته مدیر روابط عمومی سریال، این سریال سه فصل را روایت می کند؛ سر ایرانی در دوره ساسانی که در بخش نمایشی هرگز سراغ آن نرفتیم، تاریخ دوران بیزانس و سر حجاز که دوره اسلامی را نشان می دهد.

انتهای جاده بیزانس
سریال را پاس کنید

علیرضا شجاع نوری بازیگر نقش سلمان فارسی به تازگی برای بازی مقابل دوربین داوود میرباقری رفته است.

  خواص روغن سیر در طب سنتی

در فصل بیزانس که تولید و سفر سختی است، از کلیسایی به کلیسای دیگر و کلیسایی به کلیسا دیگر سرگردان می شود و سرانجام با دستوراتی برای دیدن منجی موعود به حجاز می رود.

به گفته کارگردان این سریال دوران تاریخی که سلمان فارسی در آن زندگی می کرد بسیار پرمشغله و پرتنش بوده است.

او از جذابیت سلمان فارسی می گوید، همانطور که داستان خسرو و شیرین، جنگ بهرام چوبین و خسرو پرویز و… را دوست دارند، از آنجایی که سلمان فارسی تاریخی است، این سریال می تواند برای همه حتی برای من جذاب باشد. خودم زیاد بودم

به گفته میرباقری، سلمان زندگی پر فراز و نشیبی داشت و داستان سریال سلمان فارسی از ابتدای تولد سلمان آغاز شد و تا پایان ماجرای غدیر هوم ادامه داشت. این مجموعه به بررسی مهمترین رویدادهای تاریخ می پردازد.

کارگردان سریال درباره حجم عکس ها نیز گفت: برای انجام فصل بیزانس به جاهای مختلفی رفتیم و این فصل هنوز کار نمی کند. حدود 25 درصد از عکس های این مجموعه گرفته شده است. حدود 7-8 درصد از فصل بیزانس باقی مانده است که بخشی از کار سخت است.

عوامل ساختمانی سلمان فارسی قصد دارند از حجاز که از نظر قطعات ساخت و ساز کمی آمادگی بهتری نسبت به ایران دارد، کار را آغاز کنند. چون شهر ساخته اند و می توانند آنجا کار کنند.

انتهای جاده بیزانس
تولید جهانی

پس از پایان تصویربرداری سریال، این سریال به چند زبان دوبله می شود و سریال به صورت همزمان در کشورهای مختلف و سینماهای کشور پخش می شود.

  آغاز نهمین پیش فروش محصولات ایران خودرو

به گفته احسان نازمبکای از روابط عمومی سلمان فارسی، این سریال با بهترین دوربین ایران فیلمبرداری می شود. این اثر با کیفیت سینمایی تولید می شود و باید در سطح جهانی و منطقه ای توزیع شود.

به همین دلیل ممکن است یا هر قسمت همزمان با پخش تلویزیون روی صفحه نقره ای سینما ظاهر شود و یا یک نسخه سینمایی از این مجموعه برای اکران در سینماها آماده شود.

ناظم بکایی می گوید: آنقدر به جهانی شدن و جهانی شدن این سریال توجه شده است که در این سریال از بازیگران خارجی بسیار استفاده شده است. آنها از ارمنستان و یونان تا مراکش و تونس بازی می کنند. در مراحل مختلف، کشورهای دیگری نیز به پروژه اضافه خواهند شد تا بتوانیم تمامی زبان ها، هنرها و اجراها را در این سریال عالی ببینیم.»

انتهای جاده بیزانس

زمان پخش و تعداد قسمت ها

تصویربرداری سریال از 20 آذر 1388 در شهداد کرمان آغاز شد و در صورت ادامه طبق روال، حداکثر در سال 1404 یا 1405 پخش خواهد شد.

طبق جدول زمان بندی 40 قسمت باید آماده پخش باشد اما در حال حاضر 10 قسمت از سریال آماده پخش است.

از این پروژه 20 هزار بازیگری که در سراسر کشور شناسایی شده اند بهره می برند و قدم به قدم جلوی دوربین داو میرباقری می روند.

سریال سلمان فارسی در واقع زندگی سلمان فارسی یاران ایرانی پیامبر اسلام را در سه دوره ایران در دوره های ساسانی، بیزانس و حجاز به تصویر می کشد.

دیدگاهتان را بنویسید