جذاب ترین اسباب بازی های دیجیتال

کلمه “تکنولوژی” ذهن بسیاری را به سمت ایستگاه های فضایی یا روبات هایی هدایت می کند که بهترین قطعات را برای ماشین ها می سازند.

در همین حال، فناوری راه خود را به دنیای اسباب‌بازی‌ها باز کرده است، از یک ایستگاه فضایی کوچک گرفته تا کلاه گیس جغد هری پاتر، و آن را به یکی از هیجان‌انگیزترین اسباب‌بازی‌های فناوری سال 2021 تبدیل کرده است. نباید تمام هدف اسباب بازی باشد.

اما اگر فناوری به درستی راه خود را در منابع پیدا کند، می تواند یک اسباب بازی را از یک سرگرمی به یک دستگاه شگفت انگیز ارتقا دهد. در این مقاله شما را با جذاب ترین اسباب بازی هایی که دارای تکنولوژی دستی هستند آشنا می کنیم.

کیت الکترونیکی

1) مجموعه الکترونیکی “CIRCUIT EXPLORER”

فضا و آسمان همیشه در دنیای کودکان جذاب بوده است و کیت های ایستگاه سازی ایده خوبی برای جلب توجه آنهاست، شاید این اسباب بازی شبیه ساز ایستگاه فضایی باشد.

تحت شعار «مدارهای ساده، تخیل عالی»، Educational Insights مجموعه‌ای از ابزارها و اجزایی را طراحی کرده است که به کودکان اجازه می‌دهد نیروگاه‌های بین سیاره‌ای خود را در حین یادگیری اصول اولیه مدارهای الکتریکی بسازند: این کیت همه چیزهایی را که برای ساختن نیاز دارید دارد. این ایستگاه فضایی مانند نورها، صداها، حرکت و حتی فضانوردان و روبات‌های کوچکی را که برای اقامت در ایستگاه نیاز دارید در اختیار شما قرار می‌دهد.

این کیت همراه با راهنمای تصویری است که نحوه ساخت مدارها و ایستگاه ها را نشان می دهد. این شرکت همچنین دو کیت دیگر برای سیارک‌ها و موشک‌ها ارائه می‌کند که از همه آن‌ها می‌توان برای ساختن یک امپراتوری فضایی استفاده کرد.

مکعب روبیک آموزشی

2) روبیک آموزشی “HEYKUBE”

مکعب روبیک از سال 1974 وارد دنیای سرگرمی شده است، اما هنوز بازی کردن آن جذاب و حل آن سخت است. HeyKube یک عنصر هوشمند را به پازل سنتی با مکعب ها اضافه می کند: مکعب را مخلوط کنید، اما این فناوری حرکاتی را که انجام می دهید به شما یادآوری می کند و شما را راهنمایی می کند تا با چراغ های LED و علائم صوتی معما را با مکعب روبیک حل کنید.

  کاهش مداوم شاخص بورس

روبیک هوشمند همچنین شامل 16 قالب از پیش برنامه ریزی شده است که به شما می آموزد چگونه یک مشکل را حل کنید. حتی سرگرمی بیشتری برای رمزگذارهای آینده نگر گنجانده شده است: می توانید مدل ها و بازی های نور و صدا خود را با Raspberry Pi ایجاد کنید. این محصول با باتری قابل شارژ عرضه می شود و قیمتی در حدود 75 دلار دارد.

غروسک

3) عروسک “PEEK-A-ROO”.

جعبه را باز کنید و مامان را رها کنید. این یک ترکیب بسیار تعاملی و زیبا از کانگورو و پاندا است. وقتی با او بازی می کنید، یک حرکت خفیف در کیفش می بینید: این یک بچه پاندارو است که در نهایت سرش را بیرون می آورد.

مادر و نوزاد هر دو حرکات و صداهای متفاوتی دارند. می توانند بنوازند و آواز بخوانند. فناوری موجود در این عروسک بهانه ای برای شبیه سازی احساس تعامل بین کودک و والدین پیدا کرده است. این اسباب بازی به چهار باتری نیاز دارد و قیمت آن تقریباً 47 دلار است.

عروسک جغد هری پاتر

4) عروسک جغد هری پاتر “ناامیدی هدویگ خود”

طرفداران هری پاتر دستگاه های بازی زیادی را در بازار پیدا خواهند کرد، اما صحبت با طرفداران هری پاتر برای آنها تجربه ای جدید و خاص خواهد بود. جغد باهوش هری پرنده ای پرحرف است که در پاسخ به سوالات شما صداهای جذاب و دلنشینی را در کیف خود دارد. پاسخ های هدویک غیرقابل پیش بینی و واقعی است.

با این حال وقتی با او صحبت می کنید باید آرام صحبت کنید و مراقب باشید که او را نادرست نوازش نکنید و آرامش او را به هم نزنید زیرا در این صورت به شما خواهد گفت که دوست ندارد با شما بازی کند. این پرنده هوشمند 34 دلار قیمت دارد و برای اسباب بازی های کودکان بالای 5 سال در بازار موجود است.

  واردات خودرو چه زمانی آزاد می شود؟

عروسک های اختاپوس

5) عروسک اختاپوس آموزشی “OCTOBO STARTER PACK”.

روبات ها به اعماق اقیانوس ها رسیده اند و در دل یک هشت پا جمع شده اند. این ربات اختاپوس مخملی باهوش در حین بازی به کودکان آموزش می دهد. اگرچه بدون فناوری، این اختاپوس فقط یک عروسک مودار است، همراه با ابزارهای هوشمند مانند تبلت و گوشی های هوشمند و انجام بازی های تعاملی و خواندن داستان، به رشد مهارت های حرکتی کودک شما و یادگیری الفبا و املا کمک می کند.

علاوه بر این، بسته اختاپوس شامل یک کتاب داستان در مورد دنیای زیر آب، یک راهنمای بازی و سه برنامه دیگر است و برای سنین 4 ماه تا 7 سال 120 دلار قیمت دارد.

خرگوش داستان

6) خرگوش راوی “STORY PAL”

در زمانی که پادکست ها و اپلیکیشن های کتابخوانی تجربه جدیدی را برای خوانندگان داستان فراهم می کند، این ابزار به دنیای کودکان راه پیدا کرده است. خرگوش قصه گو اکنون تقریباً 20 دلار قیمت دارد و برای کودکان 3 تا 8 ساله طراحی شده است.

این دستگاه با 70 داستان سرگرم کننده، قصه گویی را برای والدین آسان می کند. از طرفی والدین می توانند با ضبط صدای خود به ثروت این گنج بیافزایند. داستان نویس بسیار خوش ساخت و قوی است و همچنان که حرکت می کند به قصه گفتن ادامه می دهد.

هواپیما

7) هواپیمای یادگیری هوشمند “SMARTY JOJO” جذاب ترین اسباب بازی های دیجیتال

جوجو ترکیبی زیبا از اسباب بازی های فیزیکی و فناوری دیجیتال است. Smarty JOJO به آموزش رنگ ها، اشکال و جهت ها به کودکان کمک می کند.

جامعه هدف این اسباب بازی ها کودکان پیش دبستانی هستند و اغلب با اسباب بازی های هوشمند با طرح های مناسب برای این گروه سنی مواجه نمی شویم. این هواپیمای زیبا به کودکان ماموریت هایی مانند «ماشین قرمز را پیدا کن» می دهد. بچه ها شی قرمز رنگ را پیدا می کنند و روی آن فرود می آیند.

  نتوانستم در المپیک شرکت کنم

Smarty JOJO می تواند تشخیص دهد که آیا یک رنگ به درستی تشخیص داده شده و در آن رنگ می درخشد یا خیر. این اسباب بازی همچنین صحبت می کند و به کودکان کلمات تشویق کننده می گوید. این بازی با قیمت 8 دلار در دسترس است.

کیت آموزشی

8) مجموعه آموزشی “SPHERO MINI”.

مفاهیم کیت Osmo دروس پایه برای کودکان خردسال شامل یک آینه کوچک، زمینی، پایه، تشک بازی، 38 حلقه و یک چوب سیلیکونی برای ایجاد حروف و اشکال، 19 لباس و یک تخته برای شخصیت‌ها برای هر دو بازی آرایشی است.

این اسباب بازی به تبلت و در حالت ایده آل آی پد یا کیندل فایر نیاز دارد و به مجموعه برنامه های Osmo متصل می شود. آینه روی دوربین تبلت شما می‌چرخد که به دستگاه اجازه می‌دهد آثار شما را ببیند و در یکی از بازی‌های Osmo اسکن کند.

چهار برنامه رایگان سازگار با این کیت وجود دارد که شامل درس های الفبا، داستان ها و آموزش ها می شود. تخته قهرمان یک کودک دوجنسه است که می توانید لباس ها (از لباس های فضایی گرفته تا لباس های باله) و تجهیزات را روی آن بپوشانید.

کیت Osmo کوچک است، اما پس از ورود و تنظیم آن، اولین قدم خوب را در سفر آموزشی فرزندتان بردارید. این دستگاه شارژی با قیمت تقریبی 80 دلار در بازار موجود است.

منبع: آی تی ایران

دیدگاهتان را بنویسید