جدیدترین عکس های فضایی ساکنان فضایی

ایستگاه فضایی بین المللی به تازگی عکسی از گروهی از فضانوردان را در حساب اینستاگرام خود منتشر کرده است.

ایستگاه فضایی بین المللی با انتشار تصویری نوشت: مهندسان پرواز Expedition 66 اخیراً دور هم جمع شده و تصویر زیبایی را ثبت کرده اند. نام فضانوردان ناسا در جهت عقربه های ساعت عبارتند از راجا چاری، کایلا بارون، توماس مارشبورن و ماتیاس مار، فضانوردان آژانس فضایی اروپا.

نکاتی برای فضانوردان در این ماموریت

این اولین پرواز فضایی بارون، چاری و مار و سومین پرواز مارشبورن بود. مارشبورن قبلاً عضو مأموریت شاتل فضایی STS-127 در سال 2009 و در سفر 35/35 به ایستگاه فضایی بود که در سال 2013 به پایان رسید.

چاری، فرمانده ماموریت، در میلواکی به دنیا آمد، اما سدار فالز آیووا را زادگاه خود می داند. چاری قبل از فضانورد شدن به عنوان سرهنگ در نیروی هوایی ایالات متحده خدمت می کرد و بیش از 2500 ساعت کار هواپیمای سبک را ثبت کرد. “چاری” نیز برای پیوستن به تیم آرتمیس انتخاب شد و ممکن است در سال 2024 به ماه برود.

بارون در پوکاتلو، آیداهو به دنیا آمد، اما ریچلند واشنگتن را زادگاه خود می‌داند. بارون 33 ساله در سال 2017 وارد مدرسه کاندیداهای فضانورد شد.

او قبل از اینکه فضانورد شود، مدرک لیسانس مهندسی سیستم را از نیروی دریایی آمریکا و مدرک کارشناسی ارشد را در رشته مهندسی هسته ای از دانشگاه کمبریج دریافت کرد. او همچنین دارای درجه افسر سلاح های زیر آب است و سه بار به ناو یو اس اس مین رفته است.

مارشبورن در استولز، کارولینای شمالی متولد شد و در سال 2004 فضانورد ناسا شد. اما قبل از پیوستن به آژانس فضایی ایالات متحده، مارشبورن به عنوان جراح پرواز در مرکز فضایی جانسون ناسا در هیوستون کار می کرد. او همچنین مسئول عملیات پزشکی در ایستگاه فضایی بین المللی بود.

  عکس/ جلوه زیبای آبشار یخ زده گنجنامه همدان

مارشبورن در استتسویل، کارولینای شمالی به دنیا آمد و در سال 2004 فضانورد ناسا شد. مارشبورن قبلاً در سال 2009 یکی از خدمه STS-127 و در سال 2013 در مأموریت 35/35 Expedition بود.

ماتیاس مار اهل سنت وندل، زارلند، آلمان است و برای اولین بار در ماموریت Crow-3 به فضا سفر کرد.

مار قبل از کار به عنوان فضانورد، تعدادی فعالیت مهندسی و تحقیقاتی در دانشگاه و آژانس فضایی اروپا انجام داد. در سال 2016، مار 16 روز را در زیر آب به عنوان بخشی از عملیات ناسا ناسا (NEEMO) گذراند.

این ماموریت در 10 نوامبر در ساعت 21:03 به وقت شرقی (صبح پنجشنبه، 05:33 به وقت ایران) به ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شد که طی آن اسپیس ایکس با موفقیت چهار فضانورد را از مرکز فضایی کندی ناسا در کیپ کاناورال تخلیه کرد. ایستگاه فضایی بین المللی.

دیدگاهتان را بنویسید